ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
01.07.2020 р. cправа № 914/296/20
м.Львів
за позовом: ОСОБА_1 , м.Львів
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Львів Інвест Буд", м.Львів
про : визнання недійсними рішень загальних зборів та статуту
Суддя Кітаєва С.Б.
При секретарі Кравець В.П.
Представники сторін:
від позивача: Лилик В.В. - адвокат;
від відповідача: не з`явився
Суть спору: на розгляді Господарського суду Львівської області знаходиться справа за позовом ОСОБА_1 , м.Львів до Товариства з обмеженою відповідальністю "Львів Інвест Буд", м.Львів про визнання недійсним рішення загальних зборів ТзОВ Львів Інвест Буд , оформлене протоколом №3 від 31.08.2019, визнання недійсним статуту ТзОВ Львів Інвест Буд , затвердженого протоколом №3 від 31.08.2019р.
Хід розгляду справи викладено у відповідних ухвалах. Зокрема, ухвалою суду від 06.05.2020 року підготовче засідання відкладено на 03.06.2020 та витребувано матеріали реєстраційної справи ТзОВ Львів Інвест Буд .
Відповідно до ст.222 ГПК України фіксування судового процесу здійснюється з допомогою звукозаписувального технічного засобу, а саме: програмно-апаратного комплексу "Акорд".
25.06.2020, за вх.№20545/20, в документообігу суду зареєстровано подану відповідачем заяву про надання для ознайомлення матеріалів справи, яка судом задоволена, що підтверджується відміткою про ознайомлення директора товариства відповідача з матеріалами справи.
25.06.2020 за вх.№20546/20 в документообігу суду зареєстровано подане відповідачем заперечення на клопотання позивача про витребування доказів.
25.06.2020 за вх.№20547/20 в документообігу суду зареєстровано подану відповідачем заяву з долученими до неї додатковими доказами.
30.06.2020 за вх.№20719/20 в документообігу суду зареєстровано заяву відповідача про проведення судового засідання без участі представника відповідача та за вх.№20720/20 зареєстровано заперечення на клопотання позивача про витребування доказів.
З підстав, викладених в ухвалі суду від 01.07.2020 у задоволенні клопотання позивача про витребування доказів відмовлено.
Представник позивача в підготовче засідання 01.07.2020 з`явився.
Відповідач явки повноважного представника в підготовче засідання 01.07.2020 не забезпечив.
Відповідно до ч.1 ст.177 ГПК України завданнями підготовчого провадження є:
1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу;
2) з`ясування заперечень проти позовних вимог;
3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів;
4) вирішення відводів;
5) визначення порядку розгляду справи;
6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Відповідно до ч.1 ст.181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Відповідно положень ст.182 ГПК України суд, зокрема: вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача; з`ясовує, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі; вирішує заяви та клопотання учасників справи; здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті. (п.п.4,6 ч.2 ст.182 ГПК України).
Відповідно до частин 1-3 ст.50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Отже, з положень ст.50 Господарського процесуального кодексу України слідує, що підставою для залучення особи до участі у справі у статусі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, є та обставина, що рішення у справі може вплинути на її права або обов`язки щодо однієї із сторін. Така особа має перебувати з однією зі сторін у матеріальних правовідносинах, які в результаті прийняття судом рішення у справі зазнають певних змін.
Тобто, норми інституту третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору покликані захистити права та охоронювані законом інтереси осіб, які не є учасниками спірних матеріальних правовідносин, але знаходяться із однією зі сторін процесу у таких відносинах і які можуть змінитись у результаті винесеного рішення.
Відповідно до частини 1 ст.51 ГПК України якщо в результаті ухвалення судового рішення сторона може набути право стосовно третьої особи або третя особа може пред`явити вимоги до сторони, така сторона зобов`язана сповістити цю особу про відкриття провадження у справі і подати до суду заяву про залучення її до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору. До такої заяви повинні бути додані докази про направлення її копії особі, про залучення якої як третьої особи подана заява.
Поряд з цим відповідно до ч.1 ст.48 ГПК України суд першої інстанції має право за клопотанням позивача до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання, залучити до участі у ній співвідповідача.
Позивачем у даній справі оспорюються, зокрема, рішення загальних зборів учасників ТОВ Львів Інвест Буд , оформлене протоколом №3 від 31.08.2019. Серед питань порядку денного зборів учасників ТзОВ Львів Інвест Буд , як вбачається зі змісту протоколу, були питання виключення учасників товариства, які не внесли додаткових вкладів ( ОСОБА_1 та ОСОБА_2 ), питання затвердження розмірів часток учасників товариства та їх номінальної вартості з урахуванням фактично внесеними ними додаткових вкладів та внесення змін до статуту товариства, з огляду на виключення учасників товариства та затвердження розмірів часток учасників товариства та їх номінальної вартості з урахуванням фактично внесених ними додаткових вкладів.
Відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань по ТзОВ Львів Інвест Буд підтверджується, що в ЄДР неодноразово вносились записи про зміну статутного та складеного капіталу, зміну складу або інформації про засновників.
Так, з`ясування і дослідження всіх обставин корпоративного спору відбувається на стадії судового розгляду справи по суті. Однак, на стадії розгляду справи по суті процесуальним Законом не передбачено вчинення судом дій по залученню до участі у справі осіб, які не є стороною/учасником у справі, однак якщо рішення господарського суду, виходячи із заявлених вимог, може стосуватися прав і обов`язків таких осіб.
Невчинення таких дій по залученню таких осіб до участі у справі може призвести до порушення норм процесуального права, і бути безумовною підставою для скасування ухвалених у справі судових рішень.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань по ТзОВ Львів Інвест Буд , отриманого на запит суду станом на 31.08.2019 (дату проведення оспорюваних зборів товариства), засновниками товариства були ОСОБА_3 , ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , а керівником була ОСОБА_4, підписантом був ОСОБА_1.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, отриманого на запит суду станом на 12.02.2020 (дату відкриття провадження у справі), засновниками товариства були ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , а керівником (підписантом) - Гвоздь О.Ю.
Відтак, зважаючи на вищевикладене, суд вбачає за доцільне запропонувати сторонам письмово висловити свої доводи та міркування стосовно доцільності залучення до участі у справі інших осіб (засновників), для чого підготовче засідання відкласти, оскільки без вирішення всіх питань передбачених статтею 182 ГПК України, вирішення питання про перехід до судового розгляду справи по суті є передчасним.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.183 ГПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Керуючись ст.ст. 2, 177, 182, 183, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ
1. Підготовче засідання відкласти на 17.08.2020 р. о 11:00 год.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Львівської області за адресою: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2-й поверх.
2. Сторонам, в строк до 12.08.2020:
- висловитись стосовно доцільності залучення до участі у справі інших осіб (у тому числі, засновників ТзОВ Львів Інвест Буд);
- забезпечити явку повноважних представників в підготовче засідання.
3. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.
4. Ухвала набирає законної сили в порядку ст.235 ГПК України.
Суддя С.Б. Кітаєва
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2020 |
Оприлюднено | 07.07.2020 |
Номер документу | 90231481 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Кітаєва С.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні