справа №2-2179/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 жовтня 2008 року Дергачівський районний суд Харківської області в складі:
головуючого: Нев'ядомского Д.В.
при секретарі: Вінник Д.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Дергачи цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Слатинській селищній раді Дергачівського району Харківської області про визнання права власності на земельний пай в порядку спадкування за законом, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до Слатинській селищній раді Дергачівського району Харківської області про визнання права власності на земельний пай в порядку спадкування за законом.
В обґрунтування свої позовних вимог позивачка вказала, що розпорядженням Дергачівської районної державної адміністрації Харківської області за №756 від 26.12.1996р. її батьку - ОСОБА_2 було надано право на земельну ділянку (пай) площею 9, 35 га, яка розташована на території Слатинської селищної ради Дергачівського району Харківської області КСП «Слатінське».
11.02.1997р. ОСОБА_2 був виданий сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ХР № 0097811 площею 7, 68 га, яка розташована на території Слатинської селищної ради Дергачівського району Харківської області КСП «Слатінське» та яка перебуває у колективній власності.
Сертифікат зареєстровано в Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за № 168.
22.07.1998р. батько позивачки ОСОБА_2 помер і отримати державний акт на вказану земельну ділянку не встиг.
Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина у вигляді вказаної спадкової земельної ділянки (паю).
Позивачка є єдиною спадкоємицею за законом І черги після смерті померлого.
Спадщину після смерті ОСОБА_2 позивачка прийняла у встановлений законом строк фактично шляхом вступу в управління нею: обробляла вказану земельну ділянку, збирала врожай.
З заявою про прийняття спадщини у встановлений законом 6-ти місячний строк до нотаріальної контори не зверталась.
У зв'язку з тим, що право власності на спадкову земельну ділянку до теперішнього часу не оформлено, позивачка змушена звернутися з даним позовом до суду.
Перед початком розгляду справи представник позивачки заявила клопотання про нездійснення фіксації судового процесу за допомогою технічних засобів, яке судом задоволено.
У судовому засіданні представник позивачки позов підтримала і виклала обставини, що обґрунтовують позовну заяву так, як це зазначено у заяві.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, надіславши до суду відповідну заяву в якої просить суд слухати справу за своєю відсутністю, заявлений позов визнає.
Вислухавши думку представника позивачки, вивчивши заяву представника відповідача, дослідивши матеріали справи і надані представником позивачки докази, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених ОСОБА_1 позовних вимог.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 524-527, 529, 548, 549 ЦК України в редакції 1963 р., ст. 81 Земельного Кодексу України, -
ВИРІШИВ:
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 земельну ділянку (пай) площею 7, 68 га, яка розташована на території Слатинської селищної ради Дергачівського району Харківської області КСП «Слатінське», згідно сертифікату зареєстрованому в Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за №168, в порядку спадкування за законом, після смерті ОСОБА_2, померлого 22.07.1998р. в с. Слатіне.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суд | Дергачівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2008 |
Оприлюднено | 14.05.2010 |
Номер документу | 9024805 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дергачівський районний суд Харківської області
Нев'ядомський Д.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні