Справа № 127/32968/19
Провадження № 22-ц/801/1404/2020
Категорія: 39
Головуючий у суді 1-ї інстанції Іщук Т.П.
Доповідач :Голота Л. О.
УХВАЛА
09 липня 2020 рокуСправа № 127/32968/19м. Вінниця
Вінницький апеляційний суд у складі судді Голоти Л.О.,
вирішуючи питання щодо відкриття апеляційного провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Кредитної спілки Істок , Центрального відділу державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, Замостянського відділу державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про стягнення коштів,
за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Вінницького міського суду Вінницької області від 28 травня 2020 року, -
в с т а н о в и в :
До Вінницького апеляційного суду надійшла апеляційна скарга ОСОБА_1 на рішення Вінницького міського суду Вінницької області від 28 травня 2020 року.
Одночасно з апеляційною скаргою заявником подано клопотання про звільнення від сплати судового збору відповідно до статті 136 ЦПК України, у зв`язку з скрутним майновим станом позивача, так як єдиним його доходом є пенсія, розмір якої становить 1597 грн у місяць станом на липень 2019 року, яку він витрачає в тому числі на ліки, оскільки має ряд захворювань.
Ознайомившись із апеляційною скаргою та клопотанням, суд вважає, що клопотання є необґрунтованим та задоволенню не підлягає, а апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, з таких підстав.
Вимоги до форми і змісту апеляційної скарги визначені у статті 356 ЦПК України.
Відповідно до пункту 3 частини другої статті 356 ЦПК України в апеляційній скарзі мають бути зазначені, серед - іншого, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб).
Згідно з пунктом 2, 3 частини четвертої статті 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються: копії скарги та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості учасників справи; документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Проте, ці вимоги закону ОСОБА_1 при поданні апеляційної скарги не дотримано. В апеляційній скарзі заявником не зазначено усіх учасників справи (Центральний відділ державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, Замостянський відділ державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції), не надано копії апеляційної скарги для усіх учасників справи.
Окрім цього, клопотання про звільнення від сплати судового збору задоволенню не підлягає з огляду на наступне.
Згідно з частиною першою, третьою статті 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Відповідно до статті 8 Закону України Про судовий збір , враховуючи майновий стан сторони , суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік ; або позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Єдиною підставою для відстрочення чи розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати фізичної особи є врахування судом її майнового стану.
Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно з положеннями статті 12 ЦПК України повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Звільнення від сплати судового збору здійснюється на розсуд суду та не є його обов`язком.
Позивачем не надано до апеляційної скарги доказів на підтвердження свого річного доходу за попередній календарний рік та свій скрутний майновий стан.
Довідка про відрахування пенсії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці № 282 від 21.08.2019 року містить інформацію про розмір отриманої пенсії ОСОБА_1 з жовтня 2016 року по липень 2019 року та не охоплює весь 2019 рік (попередній календарний рік).
Окрім цього, доказів про відсутність у позивача рухомого та нерухомого майна (витяг з відповідних реєстрів), рахунків у банківських установах, довідку з податкової про відсутність доходів у 2019 році, тощо заявником суду не надано.
За правилами підпункту 6 пункту 1 частини другої статті 4 Закону N 3674-VI, в редакції чинній на день подання апеляційної скарги, за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору встановлюється в розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відповідно до частини четвертої статті 6 Закону N 3674-VI, в редакції чинній на день подання апеляційної скарги, якщо скаргу (заяву) подано про перегляд судового рішення в частині позовних вимог (сум, що підлягають стягненню за судовим рішенням), судовий збір за подання скарги (заяви) вираховується та сплачується лише щодо перегляду судового рішення в частині таких позовних вимог (оспорюваних сум).
Зі змісту апеляційної скарги видно, що ОСОБА_1 оскаржується рішення суду першої інстанції частково в частині відмовлених позовних вимог про стягнення відсотків із КС Істок в сумі 2564,69 грн та стягнення з нього судового збору.
З огляду на наведене, заявнику слід сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги в розмірі 335,05 гривень /розрахунок 768,40 грн (розмір судового збору сплачений позивачем за вимогу майнового характеру до КС Істок ) х 29,07 % (розмір вимоги майнового характеру до КС Істок , яка оскаржується позивачем; 2564,69 (оспорювана частина рішення) х 100 : 8822,69 (ціна позову до КС Істок) = 29,07 %) = 223,37 х 150 % = 335,05 /.
У разі оскарження рішення суду в частині відшкодування чи розподілу судових витрат, що не пов`язано з позовними вимогами і не стосується суті спору, сторона не повинна оплачувати за таку скаргу судовий збір /див. пункт 22 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року N 10 Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах /.
Відповідно до частини другої статті 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Ураховуючи викладене, оскільки клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору судом апеляційної інстанції залишено без задоволення як необґрунтоване, відтак апеляційна скарга ОСОБА_1 на рішення Вінницького міського суду Вінницької області від 28 травня 2020 року не в повній мірі відповідає вимогам Цивільного процесуального кодексу України, тому суд вважає за необхідне надати заявнику строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги, а саме надання доказу про сплату судового збору та усунення інших недоліків апеляційної скарги.
Реквізити для оплати судового збору: отримувач коштів УК у м.Вінниці/м.Вінниця/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38054707, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA478999980313101206080002856, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Керуючись статтями 136, 356, 357, 389 ЦПК України, -
у х в а л и в :
Клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Вінницького міського суду Вінницької області від 28 травня 2020 року у даній справі залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали. У разі невиконання вимог ухвали, скарга буде вважатися неподаною і повернута заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Л. О. Голота
Суд | Вінницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2020 |
Оприлюднено | 13.07.2020 |
Номер документу | 90327704 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вінницький апеляційний суд
Голота Л. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні