Справа № 2-1243/2008 p.
РІШЕННЯ
ім'ям України
26 серпня 2008 р. Фастівський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого Зуй Т.С. ,
при секретарі: Антощенко Г.М. , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Фастові справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору дарування недійсним,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась до відповідача з зазначеним позовом, посилаючись на те, що 02.12.2005 року вона подарувала йому належну їй 1/2 частину будинку № 8 по пров.Франка в м. Фастові. Після оформлення договору, вона продовжує проживати у спірному будинку, оплачувати всі комунальні витрати, а відповідач з сім'єю проживає ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на дар на своє ім'я не зареєстрував, не сплачує комунальні послуги. Будинок залишився у її власності і тому вважає, що договір дарування необхідно визнати недійсним.
Відповідач позов не визнав, в судовому засіданні пояснив, що позивачка подарувала йому 1/2 частину будинку, що належить їй на праві власності, але він на себе право власності не оформив, так як позивачка йому сказала, що втратить пільги по сплаті комунальних послуг. В спірному будинку він не проживає, ним не користується.
Вислухавши пояснення сторін, показання свідків, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, враховуючи наступне.
Судом встановлено: позивачці ОСОБА_1 на праві особистої власності належить 1/2 частина будинку № 8 по пров.Франка в м. Фастові, яку вона придбала з покійним чоловіком в 1983 році. У вказаному будинку вона проживає та зареєстрована з 1983 року по даний час.
05 грудня 2005 року позивачка подарувала належну їй 1/2 частину будинку своєму сину - відповідачу по справі, оформивши договір дарування та посвідчивши його в Фастівській держнотконторі (а.с. 28)
Після оформлення договору дарування, позивачка продовжувала проживати і користуватися подарованим житлом, оплачує комунальні послуги (вона користується 50 відсотковою пільгою по сплаті комунальних послуг, як вдова учасника бойових дій). Відповідач у спірному будинку не проживає, в ньому не зареєстрований і ним не користується. Він не зареєстрував в БТІ за місцем знаходження нерухомого майна право власності на майно відповідно до договору дарування на своє ім'я. Відповідно до довідки № 503 від 07.05.2008 р. (а.с. 23) 1/2 частина житлового будинку № 8 по пров.Франка в м. Фастові зареєстрована на ім'я ОСОБА_1. Також на позивачку оформлені особові рахунки по сплаті за комунальні послуги (а.с. 15-17).
Як пояснили в судовому засіданні свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 позивачка постійно проживає у спірному будинку з часу його придбання по даний час. Відповідач в спірному будинку не проживав і ним не користується.
Згідно ст. 182 ЦК України право власності та інші речові права на нерухомі речі, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.
Відповідно до ст. 334 ЦК України право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна. Якщо договір про відчуження майна підлягає державній реєстрації, право власності у набувача виникає з моменту такої реєстрації.
Відповідно до норм чинного законодавства правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним. Підставою для визнання правочину недійсним є недодержання в момент вчинення правочину сторонами вимог, які встановлені частинами 1-3, 5, 6 ст. 203 ЦК України.
В судовому засіданні відповідач не надав жодного доказу того, що правочин, укладений між ним та позивачем, був направлений на реальне настання правових наслідків, що він прийняв дар, не надав доказів того, що він прийняв хоча б які-небудь документи, що посвідчують право власності на житловий будинок.
Враховуючи наведене, суд вважає, що позовні вимоги позивачки обгрунтовані, доведені і підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 15, 30, 62, 209 ЦПК України, ст. ст. 182, п.5 ст. 203, 210, 215, п.1 ст. 216, 334 ЦК України,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати недійсним договір дарування 1/2 частини будинку № 8 по пров. Франка в м. Фастові між гр. ОСОБА_1 та ОСОБА_2, посвідчений Фастівським міським державним нотаріусом 02 грудня 2005 року, реєстраційний № 3004.
Від сплати державного мита звільнити.
На рішення суду може бути подана апеляція до Апеляційного суду Київської області через Фастівський міськрайсуд протягом 10 днів шляхом подачі заяви про оскарження, а після цього протягом 20 днів, подавши апеляційну скаргу.
Суд | Фастівський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2008 |
Оприлюднено | 14.05.2010 |
Номер документу | 9036785 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Потоцький В.В.
Цивільне
Фастівський міськрайонний суд Київської області
Зуй Т.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні