Ухвала
від 15.07.2020 по справі 918/172/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Господарський суд Рівненської області

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013


УХВАЛА

про закриття підготовчого провадження та призначення справи

до судового розгляду по суті

15 липня 2020 року м. Рівне Справа № 918/172/20

Господарський суд Рівненської області у складі судді Романюк Ю.Г. при секретарі судового засідання Ножняк Л.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження матеріали справи за позовом Приватного підприємства "АВТ Вектор" до відповідача Приватного підприємства "Захід Агросвіт" , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача: Смизька селищна рада Дубенського району Рівненської області

про стягнення шкоди, завданої самовільним захопленням земельних ділянок

представники:

від позивача: не з`явився;

від відповідача: не з`явився;

від третьої особи: не з`явився.

ВСТАНОВИВ:

У лютому 2020 року Приватне підприємство "АВТ Вектор" звернулось до Господарського суду Рівненської області з позовною заявою до відповідача Приватного підприємства "Захід Агросвіт" про стягнення шкоди, завданої самовільним захопленням земельних ділянок.

Ухвалою суду від 26 лютого 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду у порядку загального позовного провадження, судове засідання для розгляду справи призначено на 18.03.2020 року.

16 березня 2020 року від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву зі змісту якого вбачається, що відповідач просить суд зупинити провадження у справі у зв`язку з об`єктивною неможливістю розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається Демидівським районним судом в порядку кримінального судочинства.

Ухвалою суду від 18.03. 2020 року розгляд справи відкладено на 08.04.2020 року.

Ухвалою суду від 08.04.2020 року розгляд справи відкладено на 28.04.2020 року.

Ухвалою суду від 28.04.2020 року розгляд справи відкладено на 20.05.2020 року.

Ухвалою суду від 20.05.2020 року розгляд справи відкладено на 10.06.2020 року.

Ухвалою суду від 10.06.2020 року розгляд справи відкладено на 02.07.2020 року.

Ухвалою суду від 02.07.2020 року відмовлено у задоволенні клопотання відповідача про зупинення провадження у справі та відкладено розгляд справи на 15.07.2020 року.

У судове засідання 15.07.2020 року представник позивача не з`явився. Однак, 14.07.2020 року на електронну адресу суду від представника позивача надійшло клопотання про проведення підготовчого засідання без участі позивача, закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Представник відповідача в судове засідання 15.07.2020 року не з`явився. 15.07.2020 року подав клопотання про відкладення розгляду справи у зв`язку з неможливістю з`явитись у судове засідання для надання пояснень через карантин.

Щодо клопотання відповідача про відкладення розгляду справи, то слід зазначити наступне.

Розгляд справи неодноразово відкладався за клопотанням відповідача у зв`язку із тим, що Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19", прийнятою відповідно до ст. 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", установлено на усій території України карантин з 12 березня до 3 квітня 2020 року, який у подальшому продовжено до 22.06.2020 року та до 31.07.2020 року.

Так, ухвалою від 02.07.2020 року слухання справи вкотре було відкладено на 15.07.2020 року.

У судове засідання 15.07.2020 року представники позивача та відповідача не прибули. Проте від відповідача повторно надійшло клопотання від 15.07.2020 року про відкладення розгляду справи на іншу дату у зв`язку з неможливістю з`явитись у судове засідання, оскільки на всій території України карантин продовжено до 31.07.2020 року.

При цьому від позивача надходили клопотання про проведення підготовчого засідання без участі позивача, закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

На клопотання відповідача про відкладення слухання справи суд вказує, що відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, учасником якої є Україна, стосовно права кожного на розгляд його справи судом упродовж розумного строку. Критерії оцінювання розумності строку справи є спільними для всіх категорій справ (цивільних, господарських, адміністративних чи кримінальних). Це складність справи, поведінка заявника та поведінка органів державної влади (справа Кучерук проти України) (заява 2570/04).

Згідно п. 31 Рішення Європейського суду з прав людини від 01.02.2007р. у справі "Макаренко проти України" суд нагадує, що "розумний" строк проваджень має визначатись відповідно до обставин справи та наступних критеріїв: складність справи, поведінка заявника і компетентних органів та інтерес, який мав заявник у цьому спорі.

Згідно прецедентної практики Європейського суду з прав людини однією із складових справедливого судового розгляду в розумінні пункту 1 статті 6 є право на змагальне провадження; кожна сторона має знати про всі докази чи подання, які представленні або зроблені в цілях впливу на думку суду і коментувати їх (п. п. 23,31 та 33 рішення у справі "Лобо Мачадо проти Португалії" від 20.02.1996, п. 24 рішення у справі "Нідерост-Губер проти Швейцарії" від 18.02.1997, п. 42 рішення у справі "Кєроярві проти Фінляндії").

Відповідно до ст. 7 ГПК України правосуддя в господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності, підпорядкування, місцезнаходження, місця створення та реєстрації, законодавства, відповідно до якого створена юридична особа, та інших обставин.

За приписами ст. 13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Беручи до уваги викладене, суд приходить до висновку, що розумним для розгляду даної справи є строк, що має забезпечити реалізацію процесуальних прав сторін у справі, повний, всебічний, об`єктивний розгляд справи та правильне вирішення господарського спору, з урахуванням ст.ст. 7, 13 ГПК України.

У процесі розгляду даного спору судом у межах наданих йому повноважень учасникам у справі було надано достатньо часу та можливості скористатися своїми процесуальними правами та обов`язками, передбаченими ГПК України.

Також судом було враховано, що Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19", прийнятої відповідно до ст. 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", установлено на усій території України карантин з 12 березня до 3 квітня 2020 року, заборонивши:

відвідування закладів освіти її здобувачами;

проведення всіх масових заходів, у яких бере участь понад 200 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Спортивні заходи дозволяється проводити без участі глядачів (уболівальників).

Загальнонаціональний карантин продовжено до 31 липня 2020 року.

Рада суддів України листом від 16.03.2020 № 9рс-186/20 рекомендувала на період карантину встановити особливий режим роботи судів України, зокрема: роз`яснити громадянам можливість відкладення розгляду справи у зв`язку із карантинними заходами; учасникам судових засідань подавати до суду заяви про розгляд справ у їхній відсутності за наявними в справі матеріалами; утриматися від відвідування приміщення суду, а всі необхідні документи надавати суду в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі Електронний суд, факсом або дистанційними засобами зв`язку.

Поряд із тим, за приписами ст.7 ГПК України господарський суд зобов`язаний забезпечити процесуальну рівність сторін. При цьому суд повинен не допускати процесуальних переваг однієї сторони перед іншою, однаково вимагати від сторін виконання їхніх процесуальних обов`язків, однаковим чином застосовувати до сторін заходи процесуальної відповідальності.

У свою чергу учасники процесу повинні добросовісно користуватися своїми процесуальним правами та обов`язками, та не допускати зловживання ними.

Враховуючи викладене у сукупності, для дотримання принципів господарського судочинства, а саме рівності усіх учасників перед законом і судом та змагальності, беручи до уваги ту обставину, що учасникам у справі було надано достатньо часу та можливості скористатися своїми процесуальними правами та обов`язками, передбаченими ГПК України, - суд вважає, що повторне клопотання відповідача про відкладення розгляду справи задоволенню не підлягає.

Відтак, зібраних у підготовчому провадженні доказів по справі достатньо для повного, всебічного, об`єктивного розгляду справи та вирішення даного господарського спору. Тому суд вбачає можливим розглядати спір за відсутності представників сторін за наявними матеріалами.

Представник третьої особи в судове засідання 15.07.2020 року також не з`явився. Однак повідомлений належним чином про дату, час та місце проведення судового засідання.

Відтак підготовче засідання проведено без участі представників сторін.

Відповідно до п. 1 ст. 181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.

Згілно з ч. 1 ст. 182 ГПК України підготовче засідання проводиться судом з повідомленням учасників справи.

Відповідно до ч. 2 ст. 177 ГПК України підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.

Згідно з ч. 3 ст. 177 ГПК України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

У справі №918/172/20 підготовче провадження триває з 26 лютого 2020 року, та учасникам у справі було надано достатньо часу та можливості скористатися своїми процесуальними правами та обов`язками, передбаченими ГПК України.

Враховуючи, що судом здійснено усі необхідні та достатні дії для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті, зазначені у ч. ст. 182 ГПК України, суд дійшов висновку щодо закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Пунктом 3 ч. 2 ст. 185 ГПК України передбачено, що за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Керуючись ст.ст. 182, 185, 233, 234 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Закрити підготовче провадження у справі № 918/172/20.

2. Призначити справу до судового розгляду по суті на "26" серпня 2020 р. на 15:30 год.

3. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: вул. Набережна, 26-А. м. Рівне, в залі судових засідань № 15.

4. Всі процесуальні строки обраховуються з урахуванням змін, внесених згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 30 березня 2020 року №540-IX, до розділу Х "Прикінцевих положень " ГПК України.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя Романюк Ю.Г.

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення15.07.2020
Оприлюднено16.07.2020
Номер документу90387947
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —918/172/20

Ухвала від 11.02.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Багай Н.О.

Судовий наказ від 29.12.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Ю.Г.

Постанова від 03.12.2020

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Дужич С.П.

Ухвала від 16.11.2020

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Дужич С.П.

Ухвала від 21.10.2020

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Дужич С.П.

Рішення від 09.09.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Ю.Г.

Рішення від 09.09.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Ю.Г.

Ухвала від 26.08.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Ю.Г.

Ухвала від 15.07.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Ю.Г.

Ухвала від 02.07.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Ю.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні