печерський районний суд міста києва
Справа № 752/7022/20-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 травня 2020 року суддя Печерський районного суду м. Києва Соколов О.М. перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України, Головного управління Пенсійного фонду України, третя особа: Старокиївське адвокатське об`єднання м. Києва Адвокат про встановлення юридичних фактів, що виникають з трудових відносин, -
В С Т А Н О В И В:
У травні 2020 року на підставі ухвали судді Голосіївського районного суду м. Києва передано за підсудністю до Печерського районного суду м. Києва цивільну справу №752/7022/20-ц за позовною заявою ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України, Головного управління Пенсійного фонду України, третя особа: Старокиївське адвокатське об`єднання м. Києва Адвокат про встановлення юридичних фактів, що виникають з трудових відносин.
Вважаю, що вищевказану позовну заяву ОСОБА_1 слід залишити без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити, зокрема, зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Разом з тим, як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач вказує відповідачами Пенсійний фонд України та Головне управління Пенсійного фонду України, однак зі змісту позовних вимог не можливо дійти однозначного висновку про те, до кого позивач звертається з вимогою про встановлення юридичних фактів, що виникають з трудових відносин.
Крім того, відповідно до ч.2 ст. 19 ЦПК України, Цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку:1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного); 3) окремого провадження.
Відповідно до ч.7 ст. 19 ЦПК України, окреме провадження призначене для розгляду справ про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов для здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Слід також зазначити, що зі змісту вимог, які викладені у позовній заяві неможливо встановити у якому провадженні позивач звертається до суду у позовному чи окремому, оскільки вимоги, які заявлені вказано як окреме провадження.
Враховуючи вищевикладене позивачу, необхідно конкретизувати прохальну частину позовної заяви, оскільки зміст позовних вимог (п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України) - це певна форма захисту, яку просить позивач від суду, і має суттєве значення при розгляді справи та відповідно вимагає чіткого визначення. Так, ОСОБА_1 визначено коло відповідачів, про те зі змісту позову, не можливо дійти однозначного висновку про те, до кого позивач звертається з вимогою про встановлення юридичних фактів, що виникають з трудових відносин.
Також, позивачем не надано підтвердження про те, що нею не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно ч. 6 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Як вбачається зі змісту ч. 1 ст. 53 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи
Разом з тим, звертаючись до суду із позовною заявою ОСОБА_1 не визначила статус третьої особи
Враховуючи викладене, позивачу слід усунути вказані недоліки, уточнити зміст позовних вимог, визначитись у якому провадженні позивач звертається з вимогами, а також визначити статус третьої особи та надати примірники позову з урахуванням вказаних недоліків.
Частиною 1 ст. 185 ЦПК України встановлено, що суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175,177,185, 260 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України, Головного управління Пенсійного фонду України, третя особа: Старокиївське адвокатське об`єднання м. Києва Адвокат про встановлення юридичних фактів, що виникають з трудових відносин - залишити без руху, та надати позивачу строк, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ними копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення вказаних в ній недоліків.
У разі, якщо у встановлений строк виявлені недоліки не будуть усунуті, позовна заява буде вважатись не поданою та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Соколов
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2020 |
Оприлюднено | 17.07.2020 |
Номер документу | 90433928 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Соколов О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні