Ухвала
від 20.07.2020 по справі 991/5972/20
ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД

Справа № 991/5972/20

Провадження1-кс/991/6143/20

ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД

У Х В А Л А

20 липня 2020 року м.Київ

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду ОСОБА_1 , перевіривши матеріали скарги ТОВ «К.Л.М.-ГРУПП», в особі директора ОСОБА_2 , на бездіяльність детектива Львівського територіального Управління Національного антикорупційного бюро України, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви від 12.06.2020 про кримінальне правопорушення,

В С Т А Н О В И В :

До слідчого судді Вищого антикорупційного суду надійшла зазначена скарга.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України, на досудовому провадженні може бути оскаржена, зокрема, бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Згідно з ч. 1 ст. 304 КПК України, скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого, дізнавача чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.

У поданій скарзі заявником порушено питання про поновлення пропущеного строку на звернення до слідчого судді зі скаргою в порядку ст. 303 КПК України.

Підстави пропуску встановленого ч. 1 ст. 304 КПК України строку на звернення до слідчого судді з даною скаргою обґрунтовані тим, що в липні 2020 року ОСОБА_2 звернувся із скаргою на бездіяльність детектива Львівського ТУ НАБУ, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви про кримінальне правопорушення до Шевченківського районного суду м. Львова. Однак, ухвалою слідчого судді від 10.07.2020 ОСОБА_2 повернуто матеріали скарги на підставі п. 2 ч. 2 ст. 304 КПК України. Крім того, як на підставу пропуску строку, ОСОБА_2 посилається на те, що в період з 15.06.2020 по 06.07.2020 він перебував у відпустці.

Таким чином, заявник вважає, що строк оскарження бездіяльності детектива Львівського ТУ НАБУ, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви про кримінальне правопорушення, в порядку ст. 303 КПК України, пропущений з поважних причин та просить про його поновлення.

Перевіривши матеріали скарги, слідчий суддя дійшла до наступного.

Згідно з ч. 1 ст. 117 КПК України, пропущений із поважних причин строк повинен бути поновлений за клопотанням заінтересованої особи ухвалою слідчого судді, суду.

Відповідно до положень ст. 33-1 КПК України, дана скарга відноситься до підсудності Вищого антикорупційного суду.

Зважаючи на доводи заявника щодо причин пропуску строку на звернення до суду з даною скаргою, приходжу до висновку, що обставини, на які посилається заявник, є поважними, в зв`язку з чим, наявні підстави для поновлення пропущеного строку та відкриття провадження по скарзі.

В поданійскарзі ОСОБА_2 просить провестисудове засіданняв режимівідеоконференції зБілоцерківським міськрайоннимсудом Київськоїобласті,що найбільштериторіально наближенийдо йогомісця проживання.Клопотання обґрунтованетим,що ПостановоюКабінету МіністрівУкраїни №211від 11.03.2020вжиті заходи щодо введення загальнодержавного карантину, в зв`язку із оголошенням ВООЗ стану пандемії коронавірусної хвороби COVID-19. Зазначає, що на сьогоднішній день карантин послаблений, однак, залізничне сполучення відновлене не в повному обсязі, зокрема, і між областями, а тому відсутня можливість прибуття у судове засідання для розгляду даної скарги до міста Києва. Вважає, що за вказаних обставин, доцільним є проведення дистанційного судового засідання.

З огляду на обставини вказані ОСОБА_2 , слідчий суддя вважає, що його доводи в обґрунтування необхідності проведення судового засідання в режимі відеоконференції, є поважними.

13.04.2020 був прийнятий Закон України «Про внесення зміни до пункту 20-5розділу XI «Перехідні положення» Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні та розгляду окремих питань під час судового провадження на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Згідно з абзацом 7 пункту 20-5 розділу XI «Перехідних положень» КПК України, розгляд питань, віднесених до повноважень слідчого судді, суду (крім розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою) за його рішенням, прийнятим з власної ініціативи або за клопотанням сторони кримінального провадження, може бути проведено у режимі відеоконференції, про що повідомляються сторони кримінального провадження у порядку, визначеному статтею 135 цього Кодексу. Слідчий суддя, суд не має права прийняти рішення про проведення судового засідання щодо розгляду клопотання про продовження строку тримання під вартою у режимі відеоконференції, в якому поза межами приміщення суду перебуває підозрюваний (обвинувачений), якщо він проти цього заперечує.

Проведення судового засідання у режимі відеоконференції, у тому числі під час судового провадження, здійснюється на умовах, визначених абзацом сьомим цього пункту, з дотриманням правил, передбачених частинами третьою - дев`ятою статті 336 цього Кодексу.

З огляду на наведене, слідчий суддя дійшла висновку, що найбільш ефективним судовий розгляд даної скарги буде в режимі відеоконференції з Білоцерківським міськрайонним судом Київської області, що найбільш територіально наближений до місця проживання ОСОБА_2 .

Керуючись ст. 303, 304, 306, 309, 336 КПК України, пунктом 20-5 розділу XI «Перехідних положень» КПК України,

П О С Т А Н О В И В:

Поновити ТОВ «К.Л.М.-ГРУПП» строк звернення до слідчого судді зі скаргою на бездіяльність детектива Львівського територіального Управління Національного антикорупційного бюро України, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви від 12.06.2020 про кримінальне правопорушення.

Відкрити провадження по справі за скаргою ТОВ «К.Л.М.-ГРУПП», в особі директора ОСОБА_2 , на бездіяльність детектива Львівського територіального Управління Національного антикорупційного бюро України, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви від 12.06.2020 про кримінальне правопорушення.

Розгляд скарги призначити у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик 42-А, зал судового засідання № 7, на 23.07.2020 на 11 год. 00 хв., та провести його в режимі відеоконференції з Білоцерківським міськрайонним судом Київської області (Київська область, м. Біла Церква, вул. Першотравнева, 4А).

Організацію проведення відеоконференції із заявником - ТОВ «К.Л.М.-ГРУПП», в особі директора ОСОБА_2 доручити Білоцерківському міськрайонному суду Київської області.

Доручити Білоцерківському міськрайонному суду Київської області забезпечити вручення судовим розпорядником або секретарем судового засідання цього суду заявнику - ТОВ «К.Л.М.-ГРУПП», в особі директора ОСОБА_2 пам`ятку про його процесуальні права, перевірку його документів, що посвідчують особу, та перебування поряд з ним до закінчення судового засідання.

У судове засідання викликати учасників процесу.

Копію ухвали про участь особи в режимі відеоконференції направити Білоцерківському міськрайонному суду Київської області для організації її виконання та особі, які братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудВищий антикорупційний суд
Дата ухвалення рішення20.07.2020
Оприлюднено10.02.2023
Номер документу90484426
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань

Судовий реєстр по справі —991/5972/20

Ухвала від 13.08.2020

Кримінальне

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду

Боднар С. Б.

Ухвала від 23.07.2020

Кримінальне

Вищий антикорупційний суд

Олійник О. В.

Ухвала від 23.07.2020

Кримінальне

Вищий антикорупційний суд

Олійник О. В.

Ухвала від 20.07.2020

Кримінальне

Вищий антикорупційний суд

Олійник О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні