Справа № 2-517/2008 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 жовтня 2008 року Іваничівський районний суд Волинської області
в складі: головуючого -судді Неверова І.М.
за участю секретаря Салатюк Г.В.
позивача ОСОБА_1
відповідача ' ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Іваничі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаним позовом і в судовому засіданні підтримала позовні вимоги, при цьому пояснила,, що у них з відповідачем 26 вересня 2004 року народився син ОСОБА_3. Після розірвання шлюбу син проживає з нею і знаходиться на її утриманні . Відповідач матеріальної допомоги не надає, тому просить стягувати щомісячно аліменти на утримання дитини в твердій грошовій сумі розмірі 500 грн., так як відповідач має нерегулярний мінливий дохід.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав частково погодившись з тим, що повинен сплачувати аліменти на утримання сина, але не в тому розмірі, що вимагає позивач. Він погоджується платити аліменти в розмірі 125 грн. щомісячно , так як він хворіє і за станом здоров'я не має можливості працювати., На даний час він проживає з матір'ю та перебуває на її утриманні, не працює і ніяких доходів не має.
Вислухавши пояснення позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи , суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що сторони перебували у зареєстрованому шлюбі та у них 26.09.2004 року народився син ОСОБА_3. Відповідно до довідки № 1155 від 11.08.2008 р. дитина знаходиться на утриманні позивача.
Статтею 180 Сімейного Кодексу України передбачено, що батьки зобов'язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття. Відповідач свій обов'язок утримувати малолітнього сина не виконує. Оскільки відповідач офіційно не працює, має мінливий, нерегулярний дохід, частину якого може отримувати в натурі, то суд приходить до висновку, що аліменти слід визначити в твердій грошовій сумі, що передбачено ст. 184 СК України. При встановленні розміру аліментів відповідно до ст. 182 СК України суд враховує стан здоров'я дитини, відсутність власних доходів, стан здоров'я відповідача, який є працездатним, проживає разом з матір'ю і братом, в сім'ї має доходи лише мати.
Суд враховує також те, що позивач працює і має власні доходи, проживає разом з матір'ю, яка також працює. Доказів про розмір доходів відповідача позивачем в судовому засіданні надано не було.
Враховуючи, що утримувати неповнолітню дитину є обов'язком як батька, так і матері, прожитковий мінімум на дитину віком до 6 років на день розгляду справи встановлений 557 грн., то суд вважає, що з відповідача на користь позивача на утримання сина необхідно щомісячно стягувати аліменти в сумі 300 грн.
Крім того, відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача в дохід держави необхідно стягнути судовий збір в сумі 51 грн. та витрати за інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 30 грн.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 213-215, 367 ЦПК України, ст.ст. 180-182, 184, 191 СК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Стягувати щомісячно з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 в твердій грошовій сумі в розмірі 300 грн., починаючи з 02.09.2008 року до досягнення сином повноліття.
Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в дохід держави в розмірі 51 грн. та витрати за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грн.
Рішення набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Іваничівський районний суд Волинської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення та апеляційної скарги- протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження , або шляхом подачі апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суд | Іваничівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 14.10.2008 |
Оприлюднено | 14.05.2010 |
Номер документу | 9049768 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Іваничівський районний суд Волинської області
Нєвєров І.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні