Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
22.07.2020 № 520/7192/2020 Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Єгупенка В.В.,
розглянувши у письмовому провадженні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду справу за адміністративним позовом Приватного акціонерного товариства Торговий дім Спортек (м. Харків, пр. Гагаріна, 183, корпус А) до Міжрайонного відділу державної виконавчої служби по Основ`янському та Слобідському районах у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) (м. Харків, м. Захисників України, 7/8, 7 поверх), третя особа Харківська міська рада (м. Харків, м. Конституції, 7) про визнання недійсними постанов, -
В С Т А Н О В И В:
Приватне акціонерне товариство Торговий дім Спортек звернулося до Харківського окружного адміністративного суду з вищевказаним адміністративним позовом, в якому позивач просив визнати недійсною постанову Міжрайонного ВДВС по Основ`янському та Слобідському районах у місті Харкові Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Харків) від 22.10.2018р. про стягнення виконавчого збору у розмірі: 14892,00 грн. та накладання штрафу у розмірі 124,80 грн. по виконавчому провадженню № 57441191 від 18.10.2018р. винесену при примусовому виконанні Наказу Господарського суду Харківської області №922/1052/18 від 05.09.2018р. Визнати недійсною постанову Міжрайонного ВДВС по Основ`янському та Слобідському районах у місті Харкові Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Харків) від 06.05.2020р. про накладання штрафу по виконавчому провадженню № 57441191 від 18.10.2018р. винесену при примусовому виконанні Наказу Господарського суду Харківської області №922/1052/18 від 05.09.2018р.
Ухвалою судді від 06.07.2020 адміністративний позов було прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, призначено судовий розгляд адміністративної справи.
Разом з тим, вказаною ухвалою відповідачу було встановлено строк для подання до суду відзиву на адміністративний позов разом з усіма доказами, що обґрунтовують доводи до 15.07.2020. Зобов`язано відповідача у строк до 15.07.2020 надати суду належним чином завірені копії матеріалів виконавчого провадження № 57441191.
У зв`язку з неявкою в судове засідання представників сторін та невиконанням відповідачем вимог ухвали суду щодо витребування доказів, 15.07.2020 Харківським окружним адміністративним судом було постановлено ухвалу про відкладення розгляду справи.
В судове засідання 22.07.2020 позивач та представник відповідача не з`явилися.
Відповідачем вимоги ухвал від 06.07.2020, 15.07.2020 не виконані, відзив на адміністративний позов разом з усіма доказами, що обґрунтовують доводи та належним чином завірені копії матеріалів виконавчого провадження № 57441191 станом на 15.07.2020 суду не надано.
Слід зазначити, що дана справа розглядається з урахуванням особливостей провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, визначених статтею 287 КАС України.
Так, відповідно до ч.4 ст.287 КАС України адміністративна справа з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця вирішується судом протягом десяти днів після відкриття провадження у справі.
Як зазначалося, відповідачем не були виконані вимоги ухвал від від 06.07.2020, 15.07.2020 щодо витребування доказів. Про причини ненадання належним чином завірених копій матеріалів виконавчого провадження № 57441191 разом із відзивом на адміністративний позов, всупереч вимогам ст.ст.79, 80 КАС України, відповідачем суду не повідомлено.
У зв`язку з ухиленням від виконання відповідачем обов`язку щодо надання доказів, які необхідні для повного та об`єктивного вирішення спору, має місце затягування строків розгляду справи, встановлені ст.287 КАС України.
Відповідно до ч.ч.1, 4 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу.
Згідно ч.8 ст.80 КАС України у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
Заходами процесуального примусу в розумінні ч.1 ст.144 КАС України є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених в суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.
Відповідно до ч.ч.1-3 ст.149 КАС України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках: 1) невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу; 2) зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству; 3) неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб`єктом владних повноважень; 4) використання під час процедури врегулювання спору за участю судді портативних, аудіотехнічних пристроїв, а також здійснення фото- і кінозйомки, відео-, звукозапису.
Суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках: 1) повторного чи систематичного невиконання процесуальних обов`язків; 2) неодноразового зловживання процесуальними правами; 3) повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення; 4) невиконання ухвали про забезпечення позову або доказів.
У випадку невиконання процесуальних обов`язків, зловживання процесуальними правами представником учасника справи суд з урахуванням конкретних обставин справи може стягнути штраф як з учасника справи, так і з його представника.
Суд наголошує на тому, що невиконання відповідачем вимог ухвали про надання доказів по справі, потягне за собою застосування штрафу у встановленому законом розмірі відповідно до вищезазначених норм права.
Суд попереджає відповідача, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду, що випливає з положень ч.6 ст.60 КАС України.
Згідно ч.7 ст.80 КАС України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом (ч.8 ст.80 КАС України).
У разі неподання суб`єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду (ч.9 ст.80 КАС України).
Частиною 9 статті 79 КАС України встановлено, що копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Суд звертає увагу відповідача у справі, - суб`єкта владних повноважень, що відповідно до ч.5 ст.44 КАС України учасники справи зобов`язані: 1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; 2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; 3) з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою; 4) подавати наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; 5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; 6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; 7) виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
З огляду на викладене, суд попереджає відповідача про необхідність виконати вимоги ухвал від 06.07.2020, 15.07.2020 та надати витребувані докази у строк, не пізніше 28.07.2020 разом із відзивом на адміністративний позов.
Відповідно до ч.2 ст.205 КАС України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав: 1) неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про вручення йому повідомлення про дату, час і місце судового засідання; 2) перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними; 3) виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи; 4) необхідність витребування нових доказів, у випадку, коли учасник справи обґрунтував неможливість заявлення відповідного клопотання в межах підготовчого провадження; 5) якщо суд визнає потрібним, щоб сторона, яка подала заяву про розгляд справи за її відсутності, дала особисті пояснення.
Враховуючи викладене, суд вважає необхідним відкласти розгляд справи.
Керуючись ст.ст.9, 44, 80, 94, 205, 241, 243, 248, 256 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Розгляд справи за адміністративним позовом Приватного акціонерного товариства Торговий дім Спортек (м. Харків, пр. Гагаріна, 183, корпус А) до Міжрайонного відділу державної виконавчої служби по Основ`янському та Слобідському районах у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) (м. Харків, м. Захисників України, 7/8, 7 поверх), третя особа Харківська міська рада (м. Харків, м. Конституції, 7) про визнання недійсними постанов відкласти на 10 год. 00 хв. 29.07.2020 у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду за адресою: м. Харків, майдан Свободи, 6, зал № 19, 1 поверх.
Зобов`язати відповідача у строк не пізніше 28.07.2020 надати суду належним чином завірені копії матеріалів виконавчого провадження № 57441191 разом із відзивом на адміністративний позов.
Ухвала набирає законної сили негайно та оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Єгупенко
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2020 |
Оприлюднено | 23.07.2020 |
Номер документу | 90517269 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Єгупенко В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні