Справа № 487/1646/19
Провадження № 2/487/159/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.07.2020 року м. Миколаїв
Суддя Заводського районного суду м. Миколаєва Карташева Т.А., розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа приватний нотаріус Миколаївського міського нотаріального округу Миколаївської області Дворецька Олена Миколаївна про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, визнання частково недійсними свідоцтв про право на спадщину за законом, визнання права власності на частину спадкового майна, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Заводського районного суду м. Миколаєва перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа приватний нотаріус Миколаївського міського нотаріального округу Миколаївської області Дворецька О.М. про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, визнання частково недійсними свідоцтв про право на спадщину за законом, визнання права власності на частину спадкового майна.
Ухвалою Заводського районного суду м. Миколаєва від 28.01.2020 року вказану позовну заяву залишено без руху з тих підстав, що вказаний позов підписано особою - адвокатом Михайловим Г.В., процесуальний статус якої не визначено.
Вказаною ухвалою адвокату Михайлову Г.В., що діє в інтересах позивача, було роз`яснено необхідність надання до суду документів, що підтверджують його повноваження станом на час подання вказаного позову до суду - 28.02.2019 року.
11.02.2020 року на виконання вимог ухвали суду від 28.01.2020 року, від адвоката Михайлова Г.В. до суду надійшла заява, в якій останній надав докази, що підтверджують його повноваження на представництво та захист інтересів ОСОБА_1 . До заяви ОСОБА_3 долучив копію договору про надання правової допомоги, оригінал ордеру, копії свідоцтва про право зайняття адвокатською діяльністю та витяг з ЄДРАУ.
Дослідивши матеріали справи та позовної заяви, вважаю необхідним залишити її без руху, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем в позовній заяві зазначено ОСОБА_1 , в той час як підписано вказаний позов зовсім іншою особою - ОСОБА_3 , процесуальний статус якої не визначено.
До позовної заяви позивачем додано копію довіреності ОСОБА_1 від 02.11.2017 року, посвідченої приватним нотаріусом Миколаївського міського нотаріального округу Миколаївської області Островською-Колосюк Ю.Б., якою ОСОБА_1 уповноважує ОСОБА_4 та ОСОБА_5 вести його справи у всіх судових установах, зі всіма правами, наданими законом позивачу, відповідачу, третій особі, строком на три роки до 02.11.2020 року, без права передоручення.
Адвокат Михайлов Г.В., який підписав позовну заяву, подану від імені ОСОБА_1 , цією довіреністю, на вчинення цих та будь-яких інших дій від імені ОСОБА_1 , позивачем не уповноважувався.
Так, відповідно до ч.1 ст. 240 ЦК України представник зобов`язаний вчиняти правочин за наданими йому повноваженнями особисто. Він може передати свої повноваження частково або в повному обсязі іншій особі, якщо це встановлено договором або законом між особою, яку представляють, і представником або якщо представник був змушений до цього з метою охорони інтересів особи, яку він представляє.
Згідно ч.1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Статтею 64 ЦПК України встановлено, що представник, який має повноваження на ведення справи в суді, здійснює від імені особи, яку він представляє, її процесуальні права та обов`язки. Обмеження повноважень представника на вчинення певної процесуальної дії мають бути застережені у виданій йому довіреності або ордері.
Відповідно до ч.2 ст. 183 ЦПК України письмові заяви, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
Згідно ч.7 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами, зокрема довіреністю фізичної особи, яка повинна бути посвідчена нотаріально, або у визначених законом випадках, іншою особою. Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність (ст. 62 ЦПК України).
На виконання вимог ухвали суду від 28.01.2020 року про залишення позовної заяви без руху, від адвоката Михайлова Г.В. до суду надійшла заява, в якій останній надав докази, що підтверджують його повноваження на представництво та захист інтересів ОСОБА_1 , а саме: копію договору про надання правової допомоги від 05.11.2019 року, укладеного між ним та ОСОБА_1 ; оригінал ордеру серії НОМЕР_1 126845 від 16.02.2020 року; копію свідоцтва про право зайняття адвокатською діяльністю; витяг з ЄДРАУ.
Проте, до вказаної заяви адвокатом Михайловим Г.В. додано копію договору про надання правової допомоги, в той час як належним підтвердженням його повноважень, як представника позивача ОСОБА_1 є саме оригінал вищевказаного договору.
Окрім того, на виклики суду адвокат Михайлов Г.В. в судові засідання неодноразово не з`являвся, що позбавляє суд можливості пересвідчитись в його повноваженнях.
Згідно з ч.11 ст. 187 ЦПК України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Частиною 3 ст. 185 ЦПК України передбачено, що якщо позивач відповідно до ухвали у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
За такого, суд приходить до висновку, що позовна заява подана та підписана особою, яка не надала суду належні документи наявності у неї повноважень на підпис позовної заяви та звернення з позовною заявою до суду від імені та в інтересах позивача.
Таким чином, особі, що подала позовну заяву в інтересах позивача, адвокату Михайлову Г.В. на підтвердження своїх повноважень необхідно надати до суду оригінал договору про надання правової допомоги, укладений між ним та позивачем ОСОБА_1 .
Враховуючи наведене, позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа приватний нотаріус Миколаївського міського нотаріального округу Миколаївської області Дворецька Олена Миколаївна про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, визнання частково недійсними свідоцтв про право на спадщину за законом, визнання права власності на частину спадкового майна повторно підлягає залишенню без руху для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 177, 185 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа приватний нотаріус Миколаївського міського нотаріального округу Миколаївської області Дворецька Олена Миколаївна про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, визнання частково недійсними свідоцтв про право на спадщину за законом, визнання права власності на частину спадкового майна повторно залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня отримання ухвали.
Роз`яснити, що якщо не будуть усунуті недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.А. Карташева
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 20.07.2020 |
Оприлюднено | 27.07.2020 |
Номер документу | 90575667 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Заводський районний суд м. Миколаєва
Карташева Т. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні