У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
27 липня 2020 року м. Чернігівсправа № 927/668/20
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Моцьора В.В., перевіривши матеріали позовної заяви № 823 від 10.07.2020
позивач: Приватне акціонерне товариство Дніпровський інженерно-технічний центр Контакт ,
вул. Кабардинська, 2, м. Дніпро, 49006, admin@kontakt.dp.ua
відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю Інженерно-технічний центр Контакт ,
вул. Кільцева, буд. 11, м. Чернігів, 14007
про стягнення 271 215,94
ВСТАНОВИВ:
Приватне акціонерне товариство Дніпровський інженерно-технічний центр Контакт звернулося до Господарського суду Чернігівської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Інженерно-технічний центр Контакт про стягнення заборгованості у сумі 271215,94 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов`язань на підставі договорів купівлі-продажу, укладених у спрощений спосіб.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч.1 ст.3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною 1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання позовної заяви майнового характеру встановлюються у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання позовної заяви немайнового характеру 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у сумі 2102,00грн.
До позовної заяви додано квитанцію № 776 від 15.07.2020 платника ПрАТ ДШТЦ КОНТАКТ . про сплату судового збору в сумі 2102,00грн. За подання даної позовної заяви позивачу необхідно сплатити 4068,24 грн
Тобто, позивачем судовий збір сплачено не в повному обсязі.
Відповідно до ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне позовну заяву залишити без руху та надати позивачам строк у 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення зазначених недоліків шляхом подання до суду: квитанцій (платіжних доручень) про сплату судового збору у сумі 1966,24 грн.
Керуючись ст. 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачам протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду: квитанцій (платіжних доручень) про сплату судового збору у сумі 1966,24 грн : доказів направлення відповідачу документів на усунення недоліків позовної заяви.
3. Роз`яснити позивачу, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.
Суддя В.В. Моцьор
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 27.07.2020 |
Оприлюднено | 28.07.2020 |
Номер документу | 90594495 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Моцьор В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні