ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КРИВОГО РОГУ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 210/4120/20
Провадження № 2/210/1751/20
У Х В А Л А
іменем України
"17" липня 2020 р. м. Кривий Ріг
Суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Ступак С.В., перевіривши матеріали позовної заяви Первинної профспілкової організації Криворізької міської профспілки робітників та службовців Товариства з обмеженою відповідальністю Ливарно-Механічний завод , ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Ливарно-механічний завод про визнання дій незаконними та зобов`язання вчинити певні дії , -
ВСТАНОВИВ:
Первинна профспілкова організація Криворізької міської профспілки робітників та службовців Товариства з обмеженою відповідальністю Ливарно-Механічний завод та ОСОБА_1 звернулися до суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю Ливарно-механічний завод про визнання дій незаконними та зобов`язання вчинити певні дії.
Вивчивши позовну заяву та додані до неї документи, вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху за наступних підстав.
Позов подано з порушенням вимог ст. 177 ЦПК України.
Так, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Стороною позивача не долучено до позову посилання на докази сплати у встановленому законом розмірі судового збору за пред`явлені дві позовні вимоги немайнового характеру.
Слід звернути увагу сторони позивача на те, що відповідно до ст. 4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою, розмір судового збору складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 840,80 грн.
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Європейський суд з прав людини в рішеннях від 20.05.2010 у справі "Пелевін проти України", зазначив, що право на доступ до суду не є абсолютним та може підлягати обмеженням, зокрема, щодо умов прийнятності скарг; оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою, регулювання може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб та ресурсів суспільства та окремих осіб.
В рішенні Європейського суду з прав людини від 19.06.2001 у справі "Креуз проти Польщі" зазначено, що вимога сплати зборів цивільними судами у зв`язку з поданням позовів, які вони мають розглянути, не може вважатися обмеженням права доступу до суду.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, вимога про сплату державного мита є стримуючою мірою для потенційних позивачів від пред`явлення безрозсудних і необґрунтованих позовів. Для того, щоб гарантувати справедливий баланс між підтримкою нормального функціонування судової системи і захистом інтересів заявника при поданні позову до суду, внутрішньодержавні суди звільняють від сплати державного мита заявників, які можуть підтвердити свій поганий фінансовий стан (п. 111 рішення ЄСПЛ від 20 лютого 2014 року у справі Шишков проти Росії ( Shishkov v. Russia )).
Встановлено, що позивачем не надано суду доказів на підтвердження сплати судового збору за пред`явлені дві вимоги немайнового характеру.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України, якщо заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175-177 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, а також приймаючи до уваги необхідність усунення зазначених в ухвалі недоліків, суд вважає необхідним залишити позов без руху, надавши позивачу строк для усунення цих недоліків.
Керуючись ст.ст. 177, 185 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Первинної профспілкової організації Криворізької міської профспілки робітників та службовців Товариства з обмеженою відповідальністю Ливарно-Механічний завод , ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Ливарно-механічний завод про визнання дій незаконними та зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху надавши позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк заяву вважати неподаною та повернути заявнику зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: С. В. Ступак
Суд | Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2020 |
Оприлюднено | 28.07.2020 |
Номер документу | 90600458 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу
Ступак С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні