Ухвала
від 27.07.2020 по справі 2604/3527/2012
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 2604/3527/2012

Провадження № 6/755/973/20

У Х В А Л А

"27" липня 2020 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді - Катющенко В.П.

при секретарі - Кравченко А.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в приміщенні Дніпровського районного суду м. Києва, цивільну справу за заявою Акціонерного товариства Альфа-Банк , заінтересована особа: ОСОБА_1 про заміну сторони за виконавчим документом, -

В С Т А Н О В И В:

Заявник, АТ Альфа-Банк , звернувся до Дніпровського районного суду м. Києва із заявою, в якій просить суд: замінити стягувача АТ Укрсоцбанк за виконавчим листом № 2604/3527/2012, що виданий Дніпровським районним судом м. Києва 26.02.2014 року яким стягнуто з ОСОБА_1 на користь ПАТ Укрсоцбанк заборгованість по Договору про надання невідновлюваної кредитної ліні №24-11/47 від 16.03.2007 року в сумі 12220671,14 грн та третейського збору в сумі 25500 грн.

В обґрунтування заявлених вимог посилається на те, що 26.02.2012 року Дніпровським районним судом м. Києва на підставі рішення Третейського суду видано виконавчий лист № 2604/3527/2012 про стягнення ОСОБА_1 на користь ПАТ Укрсоцбанк заборгованість по Договору про надання невідновлюваної кредитної ліні №24-11/47 від 16.03.2007 року в сумі 12220671,14 грн та третейського збору в сумі 25500 грн.

10 вересня 2019 року Загальними зборами акціонерів АТ Альфа-Банк та єдиним акціонером AT Укрсоцбанк затверджено рішення про реорганізацію AT Укрсоцбанк шляхом приєднання до AT Альфа-Банк .

Згідно Рішення №5/2019 єдиного акціонера AT Укрсоцбанк від 15.10.2019 року, було затверджено Передавальний акт та визначено, що правонаступництво щодо всього майна, прав та обов`язків AT Укрсоцбанк які зазначені у передавальному акті, виникає у АТ АЛЬФА-БАНК з дати визначеної у Передавальному акті, а саме - з 15.10.2019 року.

Протоколом №4/2019 позачергових загальних зборів акціонерів АТ Альфа-Банк від 15.10.2019 року було вирішено затвердити Передавальний акт (п. 2.1. протоколу).

Таким чином, 15 жовтня 2019 року відповідно до підпункту г пункту 11 частини 4 статті 1 Закону України Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків , пунктів З.1., 5.3., Постанови Правління НБУ № 189 від 27.06.2008 року Про затвердження положення про особливості реорганізації банку за рішенням його власників , було затверджено Передавальний акт, у відповідності до якого AT Альфа-Банк у порядку правонаступництва набуває всіх прав за переданими йому активами (включаючи права за договорами забезпечення, у тому числі поруки), а також набув обов`язків боржника за вимогами кредиторів (вкладників) за переданими зобов`язаннями без необхідності внесення змін до відповідних договорів.

Згідно Передавального акту від 15.10.2019 року, внаслідок реорганізації шляхом приєднання AT Укрсоцбанк правонаступником усього його майна, майнових прав та обов`язків за цим актом є AT Альфа-Банк . Правонаступництво щодо майна, прав та обов`язків AT Укрсоцбанк виникає у AT Альфа-Банк з дати затвердження цього Передавального акту загальними зборами акціонерів АТ Альфа -Банк та рішенням єдиного акціонера AT Укрсоцбанк а саме з 15.10.2019 року.

Сторони в судове засідання не з`явились, про день, час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином, в тому числі шляхом розміщення оголошення в мережі Інтернет на порталі Судова влада на сторінці Дніпровського районного суду м. Києва.

Згідно із вимогами ч. 3 ст. 442 Цивільного процесуального кодексу України неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 Цивільного процесуального кодексу України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, вивчивши доводи поданої заяви, дослідивши матеріали цивільної справи, приходить наступного.

Як убачається з матеріалів справи, у провадженні Дніпровського районного суду м. Києва перебувала цивільна справа № 2604/3527/2012 за заявою Публічного акціонерного товариства Укрсоцбанк до Товариства з обмеженою відповідальністю ВДП , ОСОБА_2 , ОСОБА_1 про видачу виконавчого листа на виконання рішення третейського суду, яку задоволено ухвалою суду від 27 січня 2014 року, та видано виконавчий лист на виконання рішення Постійно діючого Третейського суду при Асоціації українських банків від 12 травня 2011 року у справі №243/11 про стягнення солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю ВДП , ОСОБА_2 , ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства Укрсоцбанк заборгованості по Договору про надання невідновлювальної кредитної лінії №24-11/47 від 16 березня 2007 року в сумі 12 220 671 грн. 14 коп., та стягнення солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю ВДП , ОСОБА_2 , ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства Укрсоцбанк третейського збору в сумі 25500,00 грн.

Рішенням № 5/2019 єдиного акціонера АТ Укрсоцбанк від 15 жовтня 2019 року затверджено передавальний акт на 11 жовтня 2019 року та визначено, що правонаступництво щодо всього майна, прав та обов`язків АТ Укрсоцбанк , які зазначені у передавальному акті, виникає у АТ Альфа-Банк з дати, визначеної у передавальному акті, а саме - з 15.10.2019.

Пунктом 2.1 Протоколу № 4/2019 позачергових зборів акціонерів АТ Альфа-Банк від 15 жовтня 2019 року вирішено затвердити Передавальний акт, у відповідності до якого АТ Альфа-Банк у порядку правонаступництва набуває всіх прав за переданими йому активами (включаючи права за договорами забезпечення, у тому числі поруки), а також набув обов`язків боржника за вимогами кредиторів (вкладників) за переданими зобов`язаннями без необхідності внесення змін до відповідних договорів.

Згідно із п. 1 Передавального акту внаслідок реорганізації шляхом приєднання АТ Укрсоцбанк правонаступником усього його майна, майнових прав та обов`язків за цим актом є АТ Альфа-Банк . Правонаступництво щодо майна, прав та обов`язків АТ Укрсоцбанк виникає у АТ Альфа-Банк з дати затвердження Передавального акту загальними зборами акціонерів АТ Альфа-Банк та рішенням єдиного акціонера АТ Укрсоцбанк , а саме з 15.10.2019.

03 грудня 2019 державну реєстрацію АТ Укрсоцбанк було припинено, його правонаступником є АТ Альфа-Банк , про що зазначено у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Згідно із п.1 ч. 1 ст. 512 Цивільного кодексу України кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою, внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином.

У відповідності до положень ст. 514 Цивільного кодексу України до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

За правилом ч. 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 442 Цивільного процесуального кодексу України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.

Виходячи із змісту цих норм, зокрема, пунктів 1 і 2 частини першої статті 512 ЦК України, у разі передання кредитором своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги) чи правонаступництва (припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення або ліквідації, спадкування) на стадії виконання судового рішення відбувається вибуття кредитора.

Заміна кредитора відбувається поза межами виконавчого провадження у разі смерті кредитора, припинення юридичної особи чи відступлення права вимоги.

У зв`язку з такою заміною кредитора відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження, у зв`язку із чим припиняється її статус сторони виконавчого провадження, і її заміна належним кредитором проводиться відповідно до ч. 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , ст. 442 Цивільного процесуального кодексу України за заявою заінтересованої сторони зобов`язання, якою є правонаступник, що отримав від попереднього кредитора всі права та обов`язки в зобов`язанні, у тому числі й право бути стороною виконавчого провадження.

Отже, підставою для заміни сторони виконавчого провадження, тобто процесуального правонаступництва, є наступництво у матеріальних правовідносинах, унаслідок якого відбувається вибуття сторони зі спірних або встановлених судом правовідносин і переходу до іншої особи прав і обов`язків сторони, яка вибула, в цих правовідносинах.

Крім того, норма ст. 442 Цивільного процесуального кодексу України має імперативний характер, оскільки у ній прямо визначено правило поведінки, а саме право замінити сторону виконавчого провадження, а не замінювати сторону виконавчого провадження лише у відкритому виконавчому провадженні чи за інших обставин.

Відповідно до статті 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України, судове рішення є обов`язковим до виконання.

У пункті 9 статті 129 Конституції України до основних засад судочинства віднесено обов`язковість рішень суду.

Виконання судових рішень у цивільних справах є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду та ефективного захисту сторони у справі, що передбачено статтями 6, 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Передання кредитором своїх прав іншій особі за договором відступлення права вимоги (договір цесії) є правонаступництвом і такий правонаступник кредитора має право звертатись до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження з наданням йому статусу сторони виконавчого провадження. Заміна сторони виконавчого провадження внаслідок відступлення права вимоги до боржників можлива як під час виконання судового рішення, так і поза межами виконавчого провадження.

Правову позицію з цього питання з аналогічними висновками висловлено Верховним Судом України у Постанові від 21.03.2018 року у справі № 6-1355/10, яка в силу Закону є обов`язковою до застосування в цій справі, оскільки мають місце аналогічні по своїй суті фактичні обставини справи та відповідно правовідносини.

Таким чином, звернення правонаступника кредитора із заявою про надання йому статусу сторони виконавчого провадження відповідає змісту статей 512, 514 Цивільного кодексу України та ст. 15 Закону України Про виконавче провадження .

Аналізуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про задоволення заяви Акціонерного товариства Альфа-Банк про заміну стягувача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 512, 514 ЦК України, ст. ст. ст. 260, 353, 354, 433, 442 ЦПК України, ст. 12, 15 ЗУ Про виконавче провадження , суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Заяву Акціонерного товариства Альфа-Банк , заінтересована особа: ОСОБА_1 про заміну сторони за виконавчим документом - задовольнити.

Замінити стягувача у виконавчому провадженні за виконавчим лисом №2604/3527/2012, що виданий Дніпровським районним судом м. Києва на виконання рішення Постійно діючого Третейського суду при Асоціації українських банків від 12 травня 2011 року у справі №243/11 про стягнення солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю ВДП , ОСОБА_2 , ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства Укрсоцбанк заборгованості по Договору про надання невідновлювальної кредитної лінії №24-11/47 від 16 березня 2007 року в сумі 12 220 671 грн. 14 коп., та стягнення солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю ВДП , ОСОБА_2 , ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства Укрсоцбанк третейського збору в сумі 25500,00 грн, в частині боржника ОСОБА_1 , а саме з Публічного акціонерного товариства Укрсоцбанк - на правонаступника Акціонерне товариство Альфа-Банк , ЄДРПОУ: 23494714, МФО 300346, п/р IBAN НОМЕР_1 , місцезнаходження: 03150, вул. Велика Васильківська, 100, м. Київ.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Цивільним процесуальним кодексом України. Ухвала суду першої інстанції оскаржується в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадках, передбачених статтею 353 ЦПК України та в строки встановлені ст. 354 ЦПК України.

Суддя:

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення27.07.2020
Оприлюднено29.07.2020
Номер документу90633686
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2604/3527/2012

Ухвала від 03.06.2024

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Матійчук Г. О.

Ухвала від 24.11.2023

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Савлук Т. В.

Ухвала від 27.07.2020

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Катющенко В. П.

Ухвала від 19.12.2013

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Савлук Т. В.

Ухвала від 27.01.2014

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Савлук Т. В.

Ухвала від 27.01.2014

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Савлук Т. В.

Ухвала від 19.04.2012

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Савлук Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні