УХВАЛА
про залишення без руху за нововиявленими обставинами
м. Вінниця
29 липня 2020 р. Справа № 0240/3338/18-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Комара Павла Анатолійовича, дослідивши матеріали заяви представника фермерського господарства "Лан-П" про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами у справі за позовом фермерського господарства Лан-П до Головного управління Державної фіскальної служби України у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом фермерського господарства Лан-П до Головного управління Державної фіскальної служби України у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 18.12.2018 в задоволенні адміністративного позову відмовлено.
24.07.2020 на адресу суду від представника фермерського господарства Лан-П надійшла заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, яка мотивована наявністю істотних для справи обставини, що не були відомі суду та не були і не могли бути відомі позивачу, на момент розгляду даної адміністративної справи.
Розглянувши заяву та додані до неї матеріали, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 1 статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судове рішення, яким закінчено розгляд справи і яке набрало законної сили, може бути переглянуто за нововиявленими або виключними обставинами.
Частиною 2 статті 361 КАС України визначено, що підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є: істотні для справи обставини, що не були встановлені судом та не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи; встановлення вироком суду або ухвалою про закриття кримінального провадження та звільнення особи від кримінальної відповідальності, що набрали законної сили, завідомо неправдивих показань свідка, завідомо неправильного висновку експерта, завідомо неправильного перекладу, фальшивості письмових, речових чи електронних доказів, що потягли за собою ухвалення незаконного рішення у цій справі; скасування судового рішення, яке стало підставою для ухвалення судового рішення, яке підлягає перегляду.
Згідно частини 1 статті 364 КАС України заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами за формою і змістом повинні відповідати вимогам цього Кодексу щодо оформлення позовних заяв до суду першої інстанції.
Відповідно до ч. 3 статті 364 КАС України до заяви додаються: 1) копії заяви відповідно до кількості учасників справи; 2) документ про сплату судового збору; 3) докази, що підтверджують наявність нововиявлених або виключних обставин; 4) у разі пропуску строку на подання заяви - клопотання про його поновлення; 5) клопотання особи про витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної судової установи, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подала заяву, - у разі подання заяви про перегляд судового рішення з підстави, визначеної пунктом 3 частини п`ятої статті 361 цього Кодексу.
З аналізу вищезазначених положень вбачається, що заявником до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами надаються докази сплати судового збору.
Як вбачається з матеріалів заяви про перегляд судового рішення від 18.12.2018 за нововиявленими обставинами, заявником не надано доказів сплати судового збору.
Згідно із ч. 2 ст. 132 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України Про судовий збір .
Згідно із ч. 1 ст. 3 Закону України від "Про судовий збір" судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до пп. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір визначено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами сплачується в розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Статтею 5 Закону України Про судовий збір заявника не звільнено від сплати судового збору за подання даного адміністративного позову.
Як видно з матеріалів справи, при поданні позовної заяви позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1762,00 грн.
Таким чином, судовий збір за подання заяви про перегляд судового рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами заявник повинен сплатити у розмірі 2643,00 грн. (1762,00 грн.*150%), проте документу про сплату судового збору заявником не надано.
Таким чином заявнику необхідно подати до суду оригінал платіжного документу про сплату судового збору в розмірі 2643,00 грн.
В зв`язку з вищенаведеним, суд вважає, що позивачем не дотримані вимоги п. 2 ч. 3 ст. 364 КАС України.
Згідно з частиною третьою статті 366 КАС України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 364 цього Кодексу, застосовуються правила статті 169 цього Кодексу.
Частинами 1 та 2 статті 169 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За таких обставин, заява про перегляд за нововиявленими обставинами судового рішення підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, шляхом надання доказів сплати судового збору за подачу заяви у розмірі 2643,00 грн.
Керуючись ст.ст. 169, 243, 248, 256, 361, 363, 364, 366 КАС України суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву представника фермерського господарства "Лан-П" про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, залишити без руху.
Запропонувати заявнику у 5-денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, зазначені в мотивувальній частині ухвали суду.
Дану ухвалу направити заявнику.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 293 КАС України, заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду
Суддя Комар Павло Анатолійович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.07.2020 |
Оприлюднено | 30.07.2020 |
Номер документу | 90645468 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Комар Павло Анатолійович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Комар Павло Анатолійович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Комар Павло Анатолійович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Комар Павло Анатолійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні