ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
28.07.2020Справа № 13/14
За заявою начальника Шевченківського районного відділу Державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Нещадима І. С.
про заміну сторони виконавчого провадження.
За позовом Відкритого акціонерного товариства "Свеський насосний завод";
до Дочірньої компанії "Укргазвидобування" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України";
про стягнення 27 586,07 грн.
Суддя О.В. Мандриченко
Представники:
від заявника: не з`явився,
від стягувача: не з`явилися;
Від боржника: не з`явився.
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду м. Києва №13/14 від 24.10.2006 року позовні вимоги задоволено повністю: присуджено до стягнення з відповідача на користь позивача основний борг в сумі 20914,38 грн., 5103,11 грн. збитків від інфляції, 3% річних в розмірі 1568,58 грн., 275,86 грн. витрат по сплаті державного мита та 118 грн. витрат на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу.
На виконання вказаного рішення 22.01.2007 видано відповідний наказ №13/14.
До Господарського суду міста Києва звернувся начальник Шевченківського районного відділу Державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Нещадима І. С. з заявою про заміну сторони виконавчого провадження (боржника) її правонаступником, в якій просить замінити Дочірню компанію "Укргазвидобування" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" (ідентифікаційний код 30019775) на її правонаступника Акціонерне товариство "Укргазвидобування" (ідентифікаційний код 30019775).
Заявник зазначав, що акціонерне товариство "Укргазвидобування" є правонаступником Дочірньої компанії "Укргазвидобування" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", тому просив провести заміну боржника його правонаступником.
Представники сторін та заявника у судове засідання не з`явилися, про час і місце його проведення повідомлені в установленому порядку.
Розглянувши наявні матеріали, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до частини 3 статті 334 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Відповідно до частини 1 статті 326 ГПК України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.
Виконання судового рішення здійснюється на підставі наказу, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції (частина 1 статті 327 ГПК України).
Статтею 1 Закону України "Про виконавче провадження" визначено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Статтею 15 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Статтею 18 Закону України "Про виконавче провадження" визначено, що виконавець зобов`язаний здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом.
Інструкції з організації примусового виконання рішень у разі вибуття однієї зі сторін виконавчого провадження (припинення юридичної особи, а також в інших випадках заміни сторони у виконавчому провадженні), якщо правовідносини допускають правонаступництво, виконавець за заявою сторони виконавчого провадження, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником. На підставі постановленої судом ухвали виконавець своєю постановою замінює сторону виконавчого провадження. Ухвала суду та постанова виконавця долучаються до виконавчого документа при його передачі до іншого органу державної виконавчої служби або приватного виконавця або поверненні його стягувану чи до суду.
З пояснень наведених приватним виконавцем у заяві про заміну сторони вбачається, що згідно із Статутом Публічного акціонерного товариства "Укргазвидобування", який затверджено установчими зборами Публічного акціонерного товариства "Укргазвидобування" 25.12.2012, Публічне акціонерне товариство "Укргазвидобування" створене відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України "Про реорганізацію дочірніх компаній НАК "Нафтогаз України" від 13.06.2012 № 360-р, наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України "Про реорганізацію Дочірньої компанії "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України" від 18.07.2012 № 529 внаслідок реорганізації шляхом перетворення у Публічне акціонерне товариство Дочірньої компанії "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України", яка була створена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.07.1998 р. № 1173 "Про розмежування функцій з видобування, транспортування, зберігання і реалізації природного газу".
21.05.2018 Публічним акціонерним товариством "Укргазвидобування" було змінено тип та назву боржника із публічного акціонерного товариства на приватне акціонерне товариство, нове найменування - Акціонерне товариство "Укргазвидобування".
Згідно інформації, яка міститься в витязі Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань встановлено - Акціонерне товариство "Укргазвидобування" (ідентифікаційний код юридичної особи: 30019775, місцезнаходження юридичної особи: 04053, місто Київ. Шевченківський район, вулиця Кудрявська, будинок 26/28) є правонаступником Дочірньої компанії "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України" (ідентифікаційний код юридичної особи: 30019775, місцезнаходження юридичної особи: 04053, місто Київ, Шевченківський район, вулиця Кудрявська, будинок 26/28).
Згідно з частиною 5 статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Процесуальне правонаступництво - це перехід процесуальних прав і обов`язків сторони у справі до іншої особи у зв`язку з вибуттям особи зі складу спірного матеріального правовідношення. Процесуальне правонаступництво випливає з юридичних фактів правонаступництва і відображає зв`язок матеріального і процесуального права. У кожному конкретному випадку для вирішення питань можливості правонаступництва господарському суду слід аналізувати відповідні фактичні обставини, передбачені нормами матеріального права.
Відповідно до статті 52 ГПК України, у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу.
Частинами 1, 2 статті 334 ГПК України передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
Згідно з частиною 5 статті 334 ГПК України положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Враховуючи зазначені вище обставини, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення заяви та здійснення заміни стягувача - Дочірню компанію "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України" на його правонаступника - Акціонерне товариство "Укргазвидобування" у рамках виконавчого провадження № 6657621 з виконання наказу Господарського суду міста Києва від 22.01.2007 у справі № 13/14.
Керуючись ст. ст. 232, 234, 235, 334 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Задовольнити заяву Начальника Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції Нещадима Івана Сергійовича про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 13/14.
2. Замінити сторону (боржника) виконавчого провадження у рамках виконавчого провадження № 6657621 з виконання наказу Господарського суду міста Києва від 22.01.2007 у справі № 13/14 з Дочірньої компанії "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України" (ідентифікаційний код юридичної особи: 30019775, місцезнаходження юридичної особи: 04053, м. Київ, Шевченківський район, вулиця Кудрявська, будинок 26/28) його правонаступником Акціонерним товариством "Укргазвидобування" (ідентифікаційний код юридичної особи: 30019775, місцезнаходження юридичної особи: 04053, м. Київ. Шевченківський район, вулиця Кудрявська, будинок 26/28).
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання та відповідно до підпункту 17.5 пункту 17 Розділу XI "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного господарського суду через Господарський суд міста Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її складання.
Повний текст ухвали складено та підписано 31.07.2020
Суддя О.В. Мандриченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.07.2020 |
Оприлюднено | 03.08.2020 |
Номер документу | 90695607 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мандриченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні