Справа № 4-36/2008 року
ПОСТАНОВА
21 листопада 2008 року м. Зміїв
Суддя Зміївського районного суду Харківської області Нестерцова Н.В., при
секретарі Онацькій В.В., за участю прокурора Калашника В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Змієві Харківської області скаргу ОСОБА_1 на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи,
ВСТАНОВИВ:
10 листопада 2008 року ОСОБА_1 звернулась до суду зі скаргою на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи від 16 жовтня 2008 року винесену начальником ВКМСД Зміївського РВ ГУМВС України в Харківській області ОСОБА_2
Вона вказала, що 08 жовтня 2008 року, в приміщенні Тимченківської загальноосвітньої школи, мешканець с. Тимченки Зміївського району Харківської області ОСОБА_3 побив її малолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.
ОСОБА_3 увірвався до класу Тимченківської школи, де в присутності інших дітей, схопив ОСОБА_4 за одяг, з силою вдарив хлопця по голові, а потім з силою штовхнув його на парту.
Після побиття малолітнього сина ОСОБА_4, він, більш як місяць, знаходився на стаціонарному лікуванні в Мерефянській районній лікарні з діагнозом - струс головного мозку, забиття печінки.
Заявник вважає, що її заяву про злочин було розглянуто незадовільно.
Так, при проведенні перевірки не був врахований факт знаходження дитини на лікуванні.
На думку ОСОБА_1, начальник ВКМСД Зміївського РВ ГУМВС України в Харківської області ОСОБА_2 дійшов передчасного висновку про те, що в діях ОСОБА_3 відсутні ознаки хуліганства.
Заявник вважає, що сумнівним є те, що між ОСОБА_3 та дитиною виник конфлікт на грунті неприязних стосунків, оскільки будь-яких стосунків її сина з ним не було.
ОСОБА_1 не погоджується з тим, що приміщення школи, де було побито її сина, не є громадським місцем та ОСОБА_3, який бив її сина в присутності інших учнів, не порушив громадський порядок.
ОСОБА_1 наполягає на задоволенні скарги про скасування постанови про відмову в порушенні кримінальної справи відносно ОСОБА_3, просить матеріали за її заявою направити для додаткової перевірки.
У судовому засіданні ОСОБА_1 наполягала на задоволенні своєї скарги, посилаючись на обставини, викладені у ній.
Вона пояснила, що після побиття ОСОБА_3, її син знаходився на стаціонарному лікуванні близько 21 дня.
В ХОБСМЕ було проведено судово-медичний огляд, однак, результати висновку експерта не були враховані на момент винесення постанови.
Зараз дитина потребує лікування та психологічної реабілітації.
ОСОБА_1 стверджувала, що в ході перевірки заяви, не було враховано думку педагогічного колективу та невстановлені особи з числа вчителів, які бачили побиття дитини.
Прокурор заперечував проти задоволення заяви ОСОБА_1 та наявності в діях ОСОБА_3 ознак ст. 296 КК України.
Ознайомившись з матеріалами справи, матеріалом №3212 від 16 жовтня 2008 року про відмову в порушенні кримінальної справи, заслухав пояснення заявника, думку прокурора, суд приходить до наступного висновку.
Згідно ст. 98 КГ1К України, при наявності приводів і підстав, зазначених у ст. 94 цього Кодексу, прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані винести постанову про порушення кримінальної справи, вказавши приводи і підстави до порушення справи, статтю кримінального закону, за ознаками якої порушується справа, а також дальше її спрямування.
Встановлено, що ОСОБА_1 звернулась до міліції із заявою про побиття її малолітнього сина ОСОБА_4 ОСОБА_3 (а.с.З відмовного матеріалу №3212)
При перевірці заяви ОСОБА_1, міліцією були допитані малолітні ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, які були очевидцями побиття ОСОБА_4
Начальник ВКМСД Зміївського РВ ГУМВС України в Харківській області ОСОБА_2 вважає за доцільне долучити до матеріалів перевірки ксерокопії матеріалів, які було складено комісією по розслідуванню нещасного випадку 08 жовтня 2008 року з учнем ОСОБА_4 (а.с.14-21 відмовного матеріалу №3212)
Однак, на думку суду, недостатньо для вирішення питання щодо порушення кримінальної справи за заявою ОСОБА_1, обмежитись вивченням саме вказаних матеріалів шкільної комісії.
Начальником ВКМСД Зміївського РВ ГУМВС України в Харківській області не були опитані директор школи, черговий вчитель, класний керівник, технічний персонал для повного з'ясування обставин 08 жовтня 2008 року.
ОСОБА_1 в суді заявила про необхідність допиту вчителя Герасимової 1.М., яка була очевидцем побиття її сина.
При перевірці заяви ОСОБА_1 не надана належна оцінка того, що дитина знаходилась на стаціонарному лікуванні та, до теперішнього часу, потребує продовження лікування та реабілітації.
ОСОБА_1 в суді стверджувала, що її сином пройдений судово-медичний огляд та встановлено ступінь тяжкості тілесних ушкоджень, але в матеріалах перевірки відсутні будь-які дані про це.
З урахуванням висновку начальника ВКМСД Зміївського РВ ГУМВС України в Харківській області ОСОБА_2 про наявність неприязних стосунків між ОСОБА_3 і ОСОБА_4, не перевірено, чи взагалі були знайомі ці особи, як часто вони спілкувались, та на грунті чого неприязні стосунки виникли, як довго тривали.
В ході перевірки встановлений факт конфлікту малолітнього ОСОБА_4 та сина ОСОБА_3 - ОСОБА_3 в ході якого, малолітньому ОСОБА_3 ОСОБА_4 був спричинений фізичний біль.
Однак, у висновку міліції про відсутність в діях ОСОБА_3 складу злочину, передбаченого ст. 296 КК України, належним чином не дана оцінка наявності незначного приводу дій ОСОБА_3 в спричиненні дитині тілесних ушкоджень в приміщенні школи, в присутності таких же малолітніх, для яких було очевидним те, що ОСОБА_3 зневажливо ставиться до загальновизнаних правил поведінки в школі, суспільстві.
За таких обставин, суд визнає постанову начальника ВКМСД Зміївського РВ ГУМВС України в Харківській області від 16 жовтня 2008 року як таку, що винесена передчасно, без проведення повної та всебічної перевірки обставин 08 жовтня 2008 року за участю ОСОБА_3
В ході додаткової перевірки необхідно:
1. 1. витребувати дані судово-медичного огляду ОСОБА_4 для встановлення тяжкості тілесних ушкоджень;
2. 2. допитати директора школи, вчителів, технічний персонал з приводу обставин конфлікту 08 жовтня 2008 року;
3. 1.
1. 3. повторно допитати заявника ОСОБА_1, малолітнього ОСОБА_4, ОСОБА_3 про наявність неприязних стосунків саме ОСОБА_3 та дитини ОСОБА_4;
2. 4. витребувати з Тимченківської школи правила внутрішнього розпорядку та інші документи, накази, якими регулюються правила поведінки в приміщенні школи, перебування там сторонніх осіб, встановлення охорони для з'ясування правомірності перебування ОСОБА_3 в школі та спілкування з дитиною ОСОБА_4 за відсутності представників школи.
Перевіривши ці обставини, слід правильно вирішити питання щодо кваліфікації дій ОСОБА_3 В,В., про наявність чи відсутність в його діях ознак злочину, передбаченого ст. 296 КК України.
Керуючись ст. 236-2 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Скаргу ОСОБА_1 - задовольнити.
Скасувати постанову начальника ВКМСД Зміївського РВ ГУМВС України в Харківській області ОСОБА_2 від 16 жовтня 2008 року про відмову в порушенні кримінальної справи та повернути матеріали для проведення додаткової перевірки.
Копію постанови направити Зміївському РВ ГУМВС України в Харківській області, прокурору Зміївського району, заявнику ОСОБА_1
На постанову протягом семи діб з дня її винесення може бути подана апеляція до апеляційного суду Харківської області.
Суд | Зміївський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2008 |
Оприлюднено | 14.05.2010 |
Номер документу | 9069721 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Зміївський районний суд Харківської області
Нестерцова Н.В.
Кримінальне
Армянський міський суд Автономної Республіки Крим
Шестаковська Л.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні