Господарський суд Харківської області у складі: судді: Усатого В.О.

за участю:

до перерви:

від ГУ ДПС у Харківській області - Гануленко А.О. (витяг з реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, до якого внесено запис про те, що зазначена особа має право представляти інтереси ГУ ДПС у Харківській області);

від ТОВ "Пафіс" - адвокат Філатов В.В. (довіреність № 16/20Д, свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю №4031 від 21.09.2011);

арбітражний керуючий Жулінський В.Б. (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 732 від 04.04.2013)

після перерви о 15 години 30 хвилин 04.08.2020 сторони та інші учасники не направили до судового засідання представників

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Господарського суду Харківської області клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Новосельцева В.П. про нарахування та виплату грошової винагороди та затвердження звітів (вх.2855 від 03.08.2020) у справі

за заявою : Товариства з обмеженою відповідальністю "Пафіс", м. Дніпро (код ЄДРПОУ 33668302)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Деметра 7", м. Харків (код ЄДРПОУ 39473115)

про визнання банкрутом,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 30.04.2020, крім іншого, відкрито провадження у справі про банкрутство Товариство з обмеженою відповідальністю "Деметра 7" (код ЄДРПОУ 39473115), визнано грошові вимоги ініціюючого кредитора - Товариства з обмеженою відповідальністю "Пафіс" (код 33668302; м. Дніпро) до боржника у розмірі 342639,55 грн та 21020,00 грн судового збору за звернення із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство у даній справі, введено мораторій на задоволенні вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Деметра-7", призначено розпорядником майна ТОВ "Деметра-7" арбітражного керуючого Новосельцева В.П., встановлено оплату послуг арбітражному керуючому за виконання повноважень розпорядника майна боржника у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів авансованих заявником (кредитором ТОВ "Пафіс") на депозитний рахунок Господарського суду Харківської області.

Ухвалено, що у разі, якщо процедура розпорядження майном триватиме після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває у заставі, згідно з ч. 2 статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства.

До суду надійшло електронною поштою клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Новосельцева Володимира Петровича (вх. 2855 від 03.08.2020), в якому просить суд:

- затвердити звіт № 1 арбітражного керуючого Новосельцева В.П. про нарахування та виплату грошової винагороди розпоряднику майна ТОВ "Деметра-7" за період з 01.05.2020 по 31.07.2020 в сумі 42507,00 грн;

- затвердити звіт № 1 про відшкодування витрат, пов`язаних з виконанням арбітражним керуючим Новосельцевим В.П. повноважень розпорядника майна у справі про банкрутство ТОВ "Деметра-7" за період з 01.05.2020 по 31.07.2020 в сумі 1737,88 грн;

- перерахувати на рахунок арбітражного керуючого Новосельцева В.П. суму грошових коштів 42507,00 грн, авансованих кредитором ТОВ "Пафіс", за проведення процедури розпорядження майном за наступними реквізитами:

Одержувач платежу: арбітражний керуючий Новосельцев Володимир Петрович;

код одержувача НОМЕР_1 ;

Банк одержувача АТ "Укрексімбанк";

МФО 322313;

Рахунок одержувача НОМЕР_2 .

До клопотання додані копії звітів розпорядника майна та копії звітів про використання коштів, протокол зборів комітету кредиторів від 22.07.2020.

В судовому засіданні присутні представник ініціюючого кредитора ТОВ "Пафіс", представник кредитора ГУ ДПС у Харківській області повідомили суд про те, що на засіданні зборів кредиторів та комітету кредиторів розглянуто звіт розпорядника майна арбітражного керуючого Новосельцева В.П., визнано його роботу задовільно, витрати обґрунтованими та підтвердженими належними доказами. Не заперечуються проти задоволення зазначеного клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Новосельцева В.П.

Заслухавши пояснення сторін, суд дійшов висновку оголосити перерву в судовому засіданні до 15 години 30 хвилин 04.08.2020.

Після перерви сторони та інші учасники провадження у справі не направили до судового засідання представників.

Після перерви судове засідання продовжено за відсутності представників сторін.

Розглянувши заявлене розпорядником майна арбітражним керуючим Новосельцевим В.П. клопотання, судом встановлено наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.

Абзацом 1 ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Згідно абз. 5 ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень.

Відповідно до абз. 6 ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі.

Як вбачається з матеріалів справи, з моменту призначення арбітражного керуючого Новосельцева В.П. розпорядником майна боржника з 30.04.2020 ним регулярно подаються до суду звіти про виконану роботу, скарг щодо діяльності або бездіяльності розпорядника майна не надходило.

Як встановлено та зазначено вище, судом ухвалою від 30.04.2020 встановлено оплату послуг арбітражному керуючому Новосельцеву В.П. (свідоцтво від 14.03.13 № 478) у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень, за рахунок коштів, авансованих на депозитний рахунок господарського суду.

З матеріалів справи вбачається, що ТОВ "Пафіс" сплачено на депозитний рахунок Господарського суду Харківської області авансування грошової винагороди арбітражному керуючому у розмірі 42507,00 грн відповідно до платіжного доручення № 142 від 11.03.2020.

Відповідно до статті 8 Закону України "Про державний бюджет України на 2020 рік" розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2020 складає 4723 грн.

Отже, розмір грошової винагороди за виконання повноважень розпорядника майна у справі про банкрутство ТОВ "Деметра 7", який підлягає сплаті арбітражному керуючому Новосельцеву В.П. за період з 01.05.2020 по 31.07.2020, складає 42507 грн.

Судом встановлено, що на засіданні комітету кредиторів боржника 22.07.2020 схвалено звіт № 1 арбітражного керуючого Новосельцева В.П. про нарахування та виплату грошової винагороди розпоряднику майна ТОВ "Деметра 7" за період з 01.05.2020 по 31.07.2020 в сумі 42507,00 грн.

Зважаючи на викладене, клопотання в частині вимог про затвердження звіту № 1 про нарахування та виплату основної грошової винагороди в сумі 42507 грн за виконання повноважень розпорядника майна за період з 01.05.2020 по 31.07.2020 та в частині вимог про перерахування зазначених коштів арбітражному керуючому Новосельцеву В.П. підлягає задоволенню.

Розглянувши клопотання в частині вимог про затвердження звіту № 1 про відшкодування витрат, пов`язаних з виконанням повноважень розпорядника майна у справі про банкрутство ТОВ "Деметра 7" за період з 01.05.2020 по 31.07.2020 в сумі 1737,88 грн, судом встановлено наступне.

Як вбачається з доданих розпорядником майна документів, на підтвердження понесення ним витрат у вказаному розмірі, розпорядником майна направлялись запити до відповідних органів та отримані витяги. Крім того, розпорядником майна понесені витрати у зв`язку з відрядженням для проведення інвентаризації майна боржника. За отримання інформації щодо діяльності боржника та його майна, яка була необхідна розпоряднику майна під час виконання повноважень у справі про банкрутство ТОВ "Деметра-7", ним сплачені грошові кошти, також понесені витрати у зв`язку з відрядженням. В загальному розмірі зазначені витрати склали 1737,88 грн, що підтверджується відповідними документами, доданими до клопотання.

На засіданні комітету кредиторів 22.07.2020 схвалено звіт № 1 арбітражного керуючого Новосельцева В.П. про понесені витрати у розмірі 1737,88 грн.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення клопотання у зазначеній частині.

Керуючись статтею 30 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 232-235 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Задовольнити клопотання арбітражного керуючого Новосельцева В.П. (вх. 2855 від 03.08.2020).

Затвердити звіт № 1 арбітражного керуючого Новосельцева В.П. про нарахування та виплату грошової винагороди розпоряднику майна ТОВ "Деметра 7" за період з 01.05.2020 по 31.07.2020 в сумі 42 507,00 грн;

Затвердити звіт № 1 про відшкодування витрат, пов`язаних з виконанням арбітражним керуючим Новосельцевим В.П. повноважень розпорядника майна у справі про банкрутство ТОВ "Деметра 7" за період з 01.05.2020 по 30.06.2020 в сумі 1737,88 грн;

Здійснити сплату основної винагороди арбітражному керуючому Новосельцеву Володимиру Петровичу (свідоцтво про право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) від 14.03.2013 № 478; вул. Добровольського,27/Благовісна, 456, м. Черкаси, 18030) суму грошових коштів 42 507,00 грн, авансованих кредитором ТОВ "Пафіс" на депозитний рахунок Господарського суду Харківської області відповідно платіжного доручення № 142 від 11.03.2020, за проведення процедури розпорядження майном за період з 01.05.2020 по 31.07.2020.

Сплату здійснювати за наступними реквізитами:

МФО НОМЕР_3 ;

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена. Порядок та строки оскарження ухвали передбачені статтями 254-258 ГПК України.

Ухвалу направити арбітражному керуючому Новосельцеву В.П.