Справа №:755/8683/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"30" липня 2020 р.слідча суддя Дніпровського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №4 ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020101040000044 від 05 травня 2020 року, за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України,
в с т а н о в и л а :
прокурор Київської місцевої прокуратури №4 ОСОБА_3 звернувся до слідчої судді з клопотанням про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , а саме інвойси, митні декларації та інші документи щодо розмитнення лікарських засобів норгалакс, нормакол, гівалекс за період з 01 січня 2013 року по теперішній час, які пов`язані із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », « ІНФОРМАЦІЯ_3 », « ІНФОРМАЦІЯ_4 », з можливістю їх вилучення.
Мотивуючи клопотання, прокурор посилається на те, що за наявними даними з 2013 року по теперішній час посадові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » протиправно завищують вартість лікарських засобів (норгалакс, нормакол, гівалекс) виробництва компанії « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (Франція) шляхом підроблення інвойсів під час розмитнення товару в Україні, а також, у подальшому, з метою ухилення від сплати податків, виводять отримані кошти за кордон із залученням підконтрольної компанії-нерезидента « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (м. Лондон).
Крім того, до протиправної схеми причетні наступні засновники ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та « ІНФОРМАЦІЯ_3 »: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 .
Встановлено, що вказані особи для завищення валових витрат та ухилення від сплати податків (у т.ч. податок на прибуток), організували протиправну схему, яка полягає в придбанні підконтрольною їм компанією « ІНФОРМАЦІЯ_3 » лікарських засобів у виробника «Norgine Pharma» та подальшого постачання товару на користь ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », при цьому в 2-3 рази завищуючи їх фактичну(інвойсну) вартість.
У подальшому, на митній території України ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 здійснюють підроблення інвойсів, виданих виробником «Norgine Pharma», зазначають у них завідомо завищену вартість товару та подають їх до митних органів України для сплати ПДВ та митних платежів.
Вказані протиправні дії, в подальшому призводять до реалізації лікарських засобів на території України в аптечних закладах за завищеними цінами та не сплати ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » податку на прибуток у повному обсязі.
Крім того, встановлено, що з 2015 року по теперішній час ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » придбало у підконтрольної компанії нерезидента « ІНФОРМАЦІЯ_3 » лікарських засобів на загальну суму понад 300000000 грн.
Разом з тим, встановлено, що фактична (інвойсна) вартість лікарських засобів становить 90000000 грн, які ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 перерахували з рахунку підконтрольної « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на розрахунковий рахунок «Norgine Pharma».
Крім того, вказані особи, з метою умисного ухилення від сплати податків, залишок коштів на рахунку « ІНФОРМАЦІЯ_3 » у розмірі понад 200000000 грн перевели у готівку та розподілили між усіма членами злочинної групи, що фактично спричинило ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах.
Також, встановлено, що лікарські засоби, які завозяться ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за значно завищеними цінами, постачаються до комунальних закладів охорони здоров`я та інших державних установ.
За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження №42020101040000044 від 05 травня 2020 року, за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України, про що внесено відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України судове засідання проводиться без виклику представника ІНФОРМАЦІЯ_1 , у володінні якого знаходяться речі і документи, оскільки його виклик може призвести до зміни або знищення документів до яких планується здійснити тимчасовий доступ та до передчасного розголошення відомостей, які безпосередньо стосуються суті кримінального провадження.
Вивчивши клопотання, додані до нього документи, якими прокурор обґрунтовує доводи клопотання та витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подано до суду клопотання, слідча суддя дійшла такого висновку.
Згідно ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Враховуючи наявність достатніх підстав вважати, що зазначені документи знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_1 , а також те, що такі докази мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, з урахуванням можливості використати як доказ відомості, що містяться у них і відсутність можливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації, слідча суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання та необхідність його частково задовольнити.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 164 КПК України в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено, зокрема, прізвище, ім`я, та по батькові особи, якій надається право тимчасового до речей і документів.
У клопотанні прокурор просить надати тимчасовий доступ, зокрема, за дорученням іншим уповноваженим особам відповідно до вимог КПК України у кримінальному провадженні, без зазначення їх прізвищ, імен, та по батькові, що не відповідає вимогам КПК України.
Враховуючи викладене, у задоволенні клопотання в частині надання тимчасового доступу до речей і документів за дорученням іншим уповноваженим особам відповідно до вимог КПК України у кримінальному провадженні, слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст. 26, 131-132, 159-166, 309, 310, 395 КПК України, слідча суддя
п о с т а н о в и л а:
клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №4 ОСОБА_3 задовольнити частково.
Надати урозпорядження (забезпечити)слідчим Дніпровськогоуправління поліціїГоловного управлінняНаціональної поліціїу містіКиєві ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та прокурорамКиївської місцевоїпрокуратури №4 ОСОБА_3 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 ,право тимчасовогодоступу доречей ідокументів,які перебуваютьуволодінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , а саме інвойси, митні декларації та інші документи щодо розмитнення лікарських засобів норгалакс, нормакол, гівалекс за період з 01 січня 2013 року по 30 липня 2020 року, які пов`язані із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », « ІНФОРМАЦІЯ_3 », « ІНФОРМАЦІЯ_4 », з можливістю їх вилучення.
В іншій частині у задоволені клопотання - відмовити.
Строк дії ухвали, не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.
Роз`яснити, особі, яка зазначена в ухвалі слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, як володілець речей або документів, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Особа, яка зазначена в даній ухвалі слідчого судді, як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених речей і документів вказаній особі за умови пред`явлення копії цього судового рішення.
Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, або ж на вимогу останнього залишено копію вилучених документів.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, однак заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідча суддя: ОСОБА_1
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.07.2020 |
Оприлюднено | 04.06.2024 |
Номер документу | 90758330 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Левко В. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні