Постанова
від 20.07.2020 по справі 127/14273/20
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Cправа № 127/14273/20

Провадження № 3/127/5193/20

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 липня 2020 року м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Клапоущак С.Ю., за участю секретаря судового засідання Кучеренко Т.О., прокурора Приходько Д.Є., адвоката Покотила О.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 , розглянувши адміністративні матеріали та протоколи про вчинення адміністративних корупційних правопорушень, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області ДСР НПУ, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Мукачево, Закарпатської області, громадянина України, працюючого директором департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , за ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 перебуває на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради з 28 жовтня 2019 року відповідно до розпорядження міського голови від 28 жовтня 2019 року №1670-О, є посадовою особою місцевого самоврядування 9 рангу четвертої категорії посад місцевого самоврядування.

Згідно зі статтею 1 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні та частиною першою статті 2 Закону України Про службу в органах місцевого самоврядування , посадова особа місцевого самоврядування - особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження у здійсненні організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Згідно частини третьої статті 24 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні , органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

Згідно частини першої статті 76 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні , органи та посадові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність у разі порушення ними Конституції або законів України.

Відповідно до частини другої статті 12 Закону України Про службу в органах місцевого самоврядування на посадових осіб місцевого самоврядування поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України Про запобігання корупції .

Відповідно до підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 Закону України Про запобігання корупції ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

У відповідності до примітки до статті 172 7 КУпАП, ОСОБА_1 є суб`єктом адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена статтею 172 7 КУпАП Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів .

Згідно абзаців дванадцятого та тринадцятого частини першої статті 1 Закону України Про запобігання корупції :приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях; реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Відповідно до частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

04.12.2019 ОСОБА_1 , як директор департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради уклав договір № 143 про надання освітніх послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису НОМЕР_2 ), яка зареєстрована по АДРЕСА_3 . Предметом договору є проведення тренінгу для представників музейної сфери міста Вінниці в рамках заходу Музейний воркшоп ІDентифікація Музею . Послуги за вказаним договором прийняті 13.12.2019 у відповідності до акту приймання-передачі наданих послуг 1 та оплачені згідно платіжного доручення від 23.12.2019 № 123.

Відповідно до даних розділу 16. Членство суб`єкта декларування в організаціях та їх органах, наведених ОСОБА_1 в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік від 24.03.2020, яка розміщена у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що функціонує у вільному доступі на веб-сайті Національного агентства із запобігання корупції і доступна за посиланням (https://public.nazk.gov.ua/declaration/3ca8d8cc-958c-4a46-ac28-e746610c3485), останній є членом громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та входить до складу керівних органів, зокрема правління вказаної організації.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 є одним із засновників громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, з 16.11.2017 є її керівником, а на даний час головою комісії з припинення юридичної особи. На ряду з ним до складу засновників вказаної громадської організації входить і ОСОБА_2 , яка зареєстрована по АДРЕСА_3 .

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань наявна лише одна фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , яка мешкає по АДРЕСА_4 , дійсно зареєстрована 20.12.2016, номер запису 21740000000055669, що підтверджує, що це є одна і та ж особа.

Відповідно до статті 1 Закону України Про громадські об`єднання : 1. Громадське об`єднання - це добровільне об`єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів. 2. Громадське об`єднання за організаційно-правовою формою утворюється як громадська організація або громадська спілка.

3. Громадська організація - це громадське об`єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи. 4. Громадська спілка - це громадське об`єднання, засновниками якого є юридичні особи приватного права, а членами (учасниками) можуть бути юридичні особи приватного права та фізичні особи. 5. Громадське об`єднання може здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи або без такого статусу. Громадське об`єднання зі статусом юридичної особи є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку.

У відповідності до частини першої статті 7 Закону України Про громадські об`єднання , засновниками громадської організації можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які досягли 18 років, а молодіжної та дитячої громадської організації - 14 років.

У відповідності до частини першої статті 7 Закону України Про громадські об`єднання , членами (учасниками) громадської організації, крім молодіжної та дитячої, можуть бути особи, визначені частиною першою статті 7 цього Закону, які досягли 14 років. Вік членів молодіжної, дитячої організації визначається її статутом у межах, встановлених законом.

Тобто ОСОБА_1 та ОСОБА_2 пов`язують позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, що вказує на наявність приватного інтересу.

Відповідно до листа Вінницької міської ради від 15.05.2020 № 01-00-011-23320 встановлено, що повідомлень від директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради ОСОБА_1 щодо наявності у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів за період 2019-2020 р.р. не надходило.

Отже, 04.12.2019 при укладанні договору № 143 про надання освітніх послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) ОСОБА_1 в порушення вимог пункту 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції не повідомив безпосереднього керівника, а саме Вінницького міського голову, не пізніше наступного робочого дня, в даному випадку 05.12.2019, з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень.

Отже, ОСОБА_1 , являючись суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції в силу підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, при укладанні договору № 143 від 04.12.2019 про надання освітніх послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), в порушення вимог пунктів 1, 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів та не повідомив безпосереднього керівника, а саме Вінницького міського голову, не пізніше наступного робочого дня, в даному випадку 05.12.2019, з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень.

Своїми умисними діями, ОСОБА_1 порушив вимоги пунктів 1, 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , статей 7, 8, 12 Закону України Про службу в органах місцевого самоврядування , чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172 7 КУпАП, тобто - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Правопорушення у вигляді не повідомлення про наявність реального конфлікту інтересів в даному випадку вважається закінченим в наступний робочий день, коли ОСОБА_1 дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів - тобто 05.12.2019.

Статтею 1 Закону України Про запобігання корупції передбачено, що правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

В даному випадку, ОСОБА_1 , обов`язком якого як суб`єкта відповідальності визнається необхідність діяти лише в рамках закону, порушено встановлені Законом вимоги, заборони та обмеження, за які встановлено адміністративну відповідальність.

04.12.2019 ОСОБА_1 як директор департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради уклав договір № 143 про надання освітніх послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису НОМЕР_2 ), яка зареєстрована по АДРЕСА_3 . Предметом договору є проведення тренінгу для представників музейної сфери міста Вінниці в рамках заходу Музейний воркшоп ІDентифікація Музею . Послуги за вказаним договором прийняті 13.12.2019 у відповідності до акту приймання-передачі наданих послуг 1 та оплачені згідно платіжного доручення від 23.12.2019 № 123.

Відповідно до даних Розділу 16. Членство суб`єкта декларування в організаціях та їх органах, наведених ОСОБА_1 в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік від 24.03.2020, яка розміщена у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що функціонує у вільному доступі на веб-сайті Національного агентства із запобігання корупції і доступна за посиланням (https://public.nazk.gov.ua/declaration/3ca8d8cc-958c-4a46-ac28-e746610c3485), останній є членом громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та входить до складу керівних органів, зокрема правління вказаної організації.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 є одним із засновників громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, з 16.11.2017 є її керівником, а на даний час головою комісії з припинення юридичної особи. На ряду з ним до складу засновників вказаної громадської організації входить і ОСОБА_2 , яка зареєстрована по АДРЕСА_3 .

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань наявна лише одна фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , яка мешкає по АДРЕСА_4 , дійсно зареєстрована 20.12.2016, номер запису 21740000000055669, що підтверджує, що це є одна і та ж особа.

Тобто ОСОБА_1 та ОСОБА_2 пов`язують позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, що вказує на наявність приватного інтересу.

Відповідно до листа Вінницької міської ради від 15.05.2020 № 01-00-011-23320 встановлено, що повідомлень від директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради ОСОБА_1 щодо наявності у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів за період 2019-2020 р.р. не надходило.

Отже, 04.12.2019 при укладанні договору № 143 про надання освітніх послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) ОСОБА_1 , в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень, прийняв рішення про укладання вказаного договору та вчинив дію, що виразилася у підписанні договору.

Беручи до уваги вищевикладене, ОСОБА_1 , являючись суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції в силу підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень, 04.12.2019 прийняв рішення про укладання договору № 143 про надання освітніх послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), та вчинив дію, що виразилася у підписанні вищевказаного договору.

Своїми умисними діями, ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 172 7 КУпАП, тобто - вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів .

Правопорушення у вигляді вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересівв даному випадку вважається закінченим в день коли ОСОБА_1 прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів - тобто 04.12.2019.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи директором департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради та, відповідно до підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 Закону України Про запобігання корупції , є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, 04.12.2019 уклав договір № 143 про надання освітніх послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису НОМЕР_2 ), яка зареєстрована по АДРЕСА_3 . Предметом договору є проведення тренінгу для представників музейної сфери міста Вінниці в рамках заходу Музейний воркшоп ІDентифікація Музею . Послуги за вказаним договором прийняті 13.12.2019 у відповідності до акту приймання-передачі наданих послуг 1 та оплачені згідно платіжного доручення від 23.12.2019 № 123.

Відповідно до даних Розділу 16. Членство суб`єкта декларування в організаціях та їх органах, наведених ОСОБА_1 в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік від 24.03.2020, яка розміщена у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що функціонує у вільному доступі на веб-сайті Національного агентства із запобігання корупції і доступна за посиланням (https://public.nazk.gov.ua/declaration/3ca8d8cc-958c-4a46-ac28-e746610c3485), останній є членом громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та входить до складу керівних органів, зокрема правління вказаної організації.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 є одним із засновників громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, з 16.11.2017 є її керівником, а на даний час головою комісії з припинення юридичної особи. На ряду з ним до складу засновників вказаної громадської організації входить і ОСОБА_2 , яка зареєстрована по АДРЕСА_3 .

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань наявна лише одна фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , яка мешкає по АДРЕСА_4 , дійсно зареєстрована 20.12.2016, номер запису 21740000000055669, що підтверджує, що це є одна і та ж особа.

Тобто ОСОБА_1 та ОСОБА_2 пов`язують позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, що вказує на наявність приватного інтересу.

Відповідно до листа Вінницької міської ради від 15.05.2020 № 01-00-011-23320 встановлено, що повідомлень від директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради ОСОБА_1 щодо наявності у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів за період 2019-2020 р.р. не надходило.

Отже, 13.12.2019 при підписанні Акту приймання-передачі наданих послуг 1 до договору № 143 від 04.12.2019 про надання освітніх послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) ОСОБА_1 , в порушення вимог пункту 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції не повідомив безпосереднього керівника, а саме Вінницького міського голову, не пізніше наступного робочого дня, в даному випадку 16.12.2019, з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень.

Беручи до уваги вищевикладене, ОСОБА_1 , являючись суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції в силу підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, при підписанні Акту приймання-передачі наданих послуг 1 до договору № 143 від 04.12.2019 про надання освітніх послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), в порушення вимог пунктів 1, 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів та не повідомив безпосереднього керівника, а саме Вінницького міського голову, не пізніше наступного робочого дня, в даному випадку 16.12.2019, з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень.

Своїми умисними діями, ОСОБА_1 порушив вимоги пунктів 1, 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , статей 7, 8, 12 Закону України Про службу в органах місцевого самоврядування , чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172 7 КУпАП, тобто - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Правопорушення у вигляді не повідомлення про наявність реального конфлікту інтересів в даному випадку вважається закінченим в наступний робочий день, коли ОСОБА_1 дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів - тобто 16.12.2019.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи директором департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради та, відповідно до підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 Закону України Про запобігання корупції , суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, уклав договір № 143 про надання освітніх послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису НОМЕР_2 ), яка зареєстрована по АДРЕСА_3 . Предметом договору є проведення тренінгу для представників музейної сфери міста Вінниці в рамках заходу Музейний воркшоп ІDентифікація Музею . Послуги за вказаним договором прийняті 13.12.2019 у відповідності до акту приймання-передачі наданих послуг 1 та оплачені згідно платіжного доручення від 23.12.2019 № 123.

Відповідно до даних Розділу 16. Членство суб`єкта декларування в організаціях та їх органах, наведених ОСОБА_1 в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік від 24.03.2020, яка розміщена у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що функціонує у вільному доступі на веб-сайті Національного агентства із запобігання корупції і доступна за посиланням (https://public.nazk.gov.ua/declaration/3ca8d8cc-958c-4a46-ac28-e746610c3485), останній є членом громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та входить до складу керівних органів, зокрема правління вказаної організації.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 є одним із засновників громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, з 16.11.2017 є її керівником, а на даний час головою комісії з припинення юридичної особи. На ряду з ним до складу засновників вказаної громадської організації входить і ОСОБА_2 , яка зареєстрована по АДРЕСА_3 .

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань наявна лише одна фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , яка мешкає по АДРЕСА_4 , дійсно зареєстрована 20.12.2016, номер запису 21740000000055669, що підтверджує, що це є одна і та ж особа.

Тобто ОСОБА_1 та ОСОБА_2 пов`язують позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, що вказує на наявність приватного інтересу.

Відповідно до листа Вінницької міської ради від 15.05.2020 № 01-00-011-23320 встановлено, що повідомлень від директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради ОСОБА_1 щодо наявності у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів за період 2019-2020 р.р. не надходило.

Отже, 13.12.2019 при здійсненні приймання-передачі наданих послуг до договору № 143 про надання освітніх послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) ОСОБА_1 , в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень, прийняв рішення про приймання наданих послуг до договору № 143 про надання освітніх послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) та вчинив дію, що виразилася у підписанні 13.12.2019 акту приймання-передачі наданих послуг 1 до договору № 143 від 04.12.2019.

Отже, ОСОБА_1 , будучи директором департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, посадовою особою місцевого самоврядування 9 рангу четвертої категорії посад місцевого самоврядування, являючись суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції в силу підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень, 13.12.2019 прийняв рішення про приймання наданих послуг до договору № 143 про надання освітніх послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) та вчинив дію, що виразилася у підписанні 13.12.2019 акту приймання-передачі наданих послуг 1 до договору № 143 від 04.12.2019.

Своїми умисними діями, ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 172 7 КУпАП, тобто - вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів .

Правопорушення у вигляді вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересівв даному випадку вважається закінченим в день, коли ОСОБА_1 прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів - тобто 13.12.2019.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи директором департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, посадовою особа місцевого самоврядування 9 рангу четвертої категорії посад місцевого самоврядування та, відповідно до підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 Закону України Про запобігання корупції , суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, 12.12.2019 уклав договір № 152 про надання послуг реклами у соцмережах з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису НОМЕР_2 ), яка зареєстрована по АДРЕСА_3 . Предметом договору є послуги реклами у соцмережах. Послуги за вказаним договором прийняті 13.12.2019 у відповідності до акту приймання-передачі наданих послуг 1 та оплачені згідно платіжного доручення від 23.12.2019 № 121.

Відповідно до даних Розділу 16. Членство суб`єкта декларування в організаціях та їх органах, наведених ОСОБА_1 в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік від 24.03.2020, яка розміщена у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що функціонує у вільному доступі на веб-сайті Національного агентства із запобігання корупції і доступна за посиланням (https://public.nazk.gov.ua/declaration/3ca8d8cc-958c-4a46-ac28-e746610c3485), останній є членом громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та входить до складу керівних органів, зокрема правління вказаної організації.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 є одним із засновників громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, з 16.11.2017 є її керівником, а на даний час головою комісії з припинення юридичної особи. На ряду з ним до складу засновників вказаної громадської організації входить і ОСОБА_2 , яка зареєстрована по АДРЕСА_3 .

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань наявна лише одна фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , яка мешкає по АДРЕСА_4 , дійсно зареєстрована 20.12.2016, номер запису 21740000000055669, що підтверджує, що це є одна і та ж особа.

Тобто ОСОБА_1 та ОСОБА_2 пов`язують позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, що вказує на наявність приватного інтересу.

Відповідно до листа Вінницької міської ради від 15.05.2020 № 01-00-011-23320 встановлено, що повідомлень від директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради ОСОБА_1 щодо наявності у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів за період 2019-2020 р.р. не надходило.

Отже, 12.12.2019 при укладанні договору №152 про надання послуг реклами у соцмережах з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) ОСОБА_1 в порушення вимог пункту 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції не повідомив безпосереднього керівника, а саме Вінницького міського голову, не пізніше наступного робочого дня, в даному випадку 13.12.2019, з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень.

Беручи до уваги вищевикладене, ОСОБА_1 , являючись суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції в силу підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, при укладанні договору № 152 від 12.12.2019 про надання послуг реклами у соцмережах з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), в порушення вимог пунктів 1, 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів та не повідомив безпосереднього керівника, а саме Вінницького міського голову, не пізніше наступного робочого дня, в даному випадку 13.12.2019, з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень.

Своїми умисними діями, ОСОБА_1 порушив вимоги пунктів 1, 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , статей 7, 8, 12 Закону України Про службу в органах місцевого самоврядування , чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172 7 КУпАП, тобто - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Правопорушення у вигляді не повідомлення про наявність реального конфлікту інтересів в даному випадку вважається закінченим в наступний робочий день, коли ОСОБА_1 дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів - тобто 13.12.2019.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи директором департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, посадовою особою місцевого самоврядування 9 рангу четвертої категорії посад місцевого самоврядування та, відповідно до підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 Закону України Про запобігання корупції , суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, 12.12.2019 уклав договір № 152 про надання послуг реклами у соцмережах з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису НОМЕР_2 ), яка зареєстрована по АДРЕСА_3 . Предметом договору є послуги реклами у соцмережах. Послуги за вказаним договором прийняті 13.12.2019 у відповідності до акту приймання-передачі наданих послуг 1 та оплачені згідно платіжного доручення від 23.12.2019 № 121.

Відповідно до даних Розділу 16. Членство суб`єкта декларування в організаціях та їх органах, наведених ОСОБА_1 в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік від 24.03.2020, яка розміщена у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що функціонує у вільному доступі на веб-сайті Національного агентства із запобігання корупції і доступна за посиланням (https://public.nazk.gov.ua/declaration/3ca8d8cc-958c-4a46-ac28-e746610c3485), останній є членом громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та входить до складу керівних органів, зокрема правління вказаної організації.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 є одним із засновників громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, з 16.11.2017 є її керівником, а на даний час головою комісії з припинення юридичної особи. На ряду з ним до складу засновників вказаної громадської організації входить і ОСОБА_2 , яка зареєстрована по АДРЕСА_3 .

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань наявна лише одна фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , яка мешкає по АДРЕСА_4 , дійсно зареєстрована 20.12.2016, номер запису 21740000000055669, що підтверджує, що це є одна і та ж особа.

Тобто ОСОБА_1 та ОСОБА_2 пов`язують позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, що вказує на наявність приватного інтересу.

Відповідно до листа Вінницької міської ради від 15.05.2020 № 01-00-011-23320 встановлено, що повідомлень від директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради ОСОБА_1 щодо наявності у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів за період 2019-2020 р.р. не надходило.

Отже, 12.12.2019 при укладанні договору №152 про надання послуг реклами у соцмережах з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) ОСОБА_1 , в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень, прийняв рішення про укладання вказаного договору та вчинив дію, що виразилася у підписанні договору.

Таким чином, ОСОБА_1 , являючись суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції в силу підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень, 12.12.2019 прийняв рішення про укладання договору № 152 про надання послуг реклами у соцмережах з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), та вчинив дію, що виразилася у підписанні вищевказаного договору.

Своїми умисними діями, ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 172 7 КУпАП, тобто - вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів .

Правопорушення у вигляді вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересівв даному випадку вважається закінченим в день, коли ОСОБА_1 прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів - тобто 12.12.2019.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи директором департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, посадовою особою місцевого самоврядування 9 рангу четвертої категорії посад місцевого самоврядування та, відповідно до підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 Закону України Про запобігання корупції , суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, 12.12.2019 уклав договір №152 про надання послуг реклами у соцмережах з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису НОМЕР_2 ), яка зареєстрована по АДРЕСА_3 . Предметом договору є проведення тренінгу для представників музейної сфери міста Вінниці в рамках заходу Музейний воркшоп ІDентифікація Музею . Послуги за вказаним договором прийняті 13.12.2019 у відповідності до акту приймання-передачі наданих послуг 1 та оплачені згідно платіжного доручення від 23.12.2019 № 121.

Відповідно до даних Розділу 16. Членство суб`єкта декларування в організаціях та їх органах, наведених ОСОБА_1 в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік від 24.03.2020, яка розміщена у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що функціонує у вільному доступі на веб-сайті Національного агентства із запобігання корупції і доступна за посиланням (https://public.nazk.gov.ua/declaration/3ca8d8cc-958c-4a46-ac28-e746610c3485), останній є членом громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та входить до складу керівних органів, зокрема правління вказаної організації.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 є одним із засновників громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, з 16.11.2017 є її керівником, а на даний час головою комісії з припинення юридичної особи. На ряду з ним до складу засновників вказаної громадської організації входить і ОСОБА_2 , яка зареєстрована по АДРЕСА_3 .

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань наявна лише одна фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , яка мешкає по АДРЕСА_4 , дійсно зареєстрована 20.12.2016, номер запису 21740000000055669, що підтверджує, що це є одна і та ж особа.

Тобто ОСОБА_1 та ОСОБА_2 пов`язують позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, що вказує на наявність приватного інтересу.

Відповідно до листа Вінницької міської ради від 15.05.2020 № 01-00-011-23320 встановлено, що повідомлень від директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради ОСОБА_1 щодо наявності у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів за період 2019-2020 р.р. не надходило.

Отже, 13.12.2019 при підписанні Акту приймання-передачі наданих послуг 1 до договору № 152 від 12.12.2019 про надання послуг реклами у соцмережах з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) ОСОБА_1 в порушення вимог пункту 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції не повідомив безпосереднього керівника, а саме Вінницького міського голову, не пізніше наступного робочого дня, в даному випадку 16.12.2019, з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень.

Отже, ОСОБА_1 , являючись суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції в силу підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, при підписанні Акту приймання-передачі наданих послуг 1 до договору № 152 від 12.12.2019 про надання послуг реклами у соцмережах з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), в порушення вимог пунктів 1, 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів та не повідомив безпосереднього керівника, а саме Вінницького міського голову, не пізніше наступного робочого дня, в даному випадку 16.12.2019, з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень.

Своїми умисними діями, ОСОБА_1 порушив вимоги пунктів 1, 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , статей 7, 8, 12 Закону України Про службу в органах місцевого самоврядування , чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172 7 КУпАП, тобто - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Правопорушення у вигляді не повідомлення про наявність реального конфлікту інтересів в даному випадку вважається закінченим в наступний робочий день, коли ОСОБА_1 дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у неї реального конфлікту інтересів - тобто 16.12.2019.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи директором департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, посадовою особою місцевого самоврядування 9 рангу четвертої категорії посад місцевого самоврядування та, відповідно до підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 Закону України Про запобігання корупції , суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, 12.12.2019 уклав договір № 152 про надання послуг реклами в соцмережах з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису НОМЕР_2 ), яка зареєстрована по АДРЕСА_3 . Предметом договору надання послуг реклами в соцмережах. Послуги за вказаним договором прийняті 13.12.2019 у відповідності до акту приймання-передачі наданих послуг 1 та оплачені згідно платіжного доручення від 23.12.2019 № 121.

Відповідно до даних Розділу 16. Членство суб`єкта декларування в організаціях та їх органах, наведених ОСОБА_1 в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік від 24.03.2020, яка розміщена у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що функціонує у вільному доступі на веб-сайті Національного агентства із запобігання корупції і доступна за посиланням (https://public.nazk.gov.ua/declaration/3ca8d8cc-958c-4a46-ac28-e746610c3485), останній є членом громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та входить до складу керівних органів, зокрема правління вказаної організації.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 є одним із засновників громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, з 16.11.2017 є її керівником, а на даний час головою комісії з припинення юридичної особи. На ряду з ним до складу засновників вказаної громадської організації входить і ОСОБА_2 , яка зареєстрована по АДРЕСА_3 .

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань наявна лише одна фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , яка мешкає по АДРЕСА_4 , дійсно зареєстрована 20.12.2016, номер запису 21740000000055669, що підтверджує, що це є одна і та ж особа.

Тобто ОСОБА_1 та ОСОБА_2 пов`язують позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, що вказує на наявність приватного інтересу.

Відповідно до листа Вінницької міської ради від 15.05.2020 № 01-00-011-23320 встановлено, що повідомлень від директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради ОСОБА_1 щодо наявності у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів за період 2019-2020 р.р. не надходило.

Отже, 13.12.2019 при здійсненні приймання-передачі наданих послуг до договору № 143 про надання освітніх послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) ОСОБА_1 , в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень, прийняв рішення про приймання наданих послуг до договору № 152 про надання послуг реклами у соцмережах з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) та вчинив дію, що виразилася у підписанні 13.12.2019 акту приймання-передачі наданих послуг 1 до договору № 152 від 12.12.2019.

Таким чином, ОСОБА_1 , являючись директором департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, посадовою особою місцевого самоврядування 9 рангу четвертої категорії посад місцевого самоврядування, являючись суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції в силу підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень, 13.12.2019 прийняв рішення про приймання наданих послуг до договору № 152 про надання послуг реклами у соцмережах з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) та вчинив дію, що виразилася у підписанні 13.12.2019 акту приймання-передачі наданих послуг 1 до договору № 152 від 12.12.2019.

Своїми умисними діями ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 172 7 КУпАП, тобто - вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів .

Правопорушення у вигляді вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересівв даному випадку вважається закінченим в день, коли ОСОБА_1 прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів - тобто 13.12.2019.

Крім того, ОСОБА_1 , являючись директором департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, посадовою особою місцевого самоврядування 9 рангу четвертої категорії посад місцевого самоврядування та, відповідно до підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 Закону України Про запобігання корупції , є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, 15.01.2020 уклав договір № 4 про надання послуг з організації і проведення туристичного хакатону з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису НОМЕР_2 ), яка зареєстрована по АДРЕСА_3 . Предметом договору є проведення туристичного хакатону TourMIX: заміксуй туризм у Вінниці. Послуги за вказаним договором прийняті 20.01.2020 у відповідності до акту приймання-передачі наданих послуг №1 та оплачені згідно платіжного доручення від 20.01.2020 № 6. Відповідно до даних Розділу 16. Членство суб`єкта декларування в організаціях та їх органах, наведених ОСОБА_1 в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік від 24.03.2020, яка розміщена у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що функціонує у вільному доступі на веб-сайті Національного агентства із запобігання корупції і доступна за посиланням (https://public.nazk.gov.ua/declaration/3ca8d8cc-958c-4a46-ac28-e746610c3485), останній є членом громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та входить до складу керівних органів, зокрема правління вказаної організації.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 є одним із засновників громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, з 16.11.2017 є її керівником, а на даний час головою комісії з припинення юридичної особи. На ряду з ним до складу засновників вказаної громадської організації входить і ОСОБА_2 , яка зареєстрована по АДРЕСА_3 .

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань наявна лише одна фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , яка мешкає по АДРЕСА_4 , дійсно зареєстрована 20.12.2016, номер запису 21740000000055669, що підтверджує, що це є одна і та ж особа.

Тобто ОСОБА_1 та ОСОБА_2 пов`язують позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, що вказує на наявність приватного інтересу.

Відповідно до листа Вінницької міської ради від 15.05.2020 № 01-00-011-23320 встановлено, що повідомлень від директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради ОСОБА_1 щодо наявності у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів за період 2019-2020 р.р. не надходило.

Отже, 15.01.2020 при укладанні договору №4 про надання послуг з організації і проведення туристичного хакатону з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) ОСОБА_1 в порушення вимог пункту 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції не повідомив безпосереднього керівника, а саме Вінницького міського голову, не пізніше наступного робочого дня, в даному випадку 16.01.2020, з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень.

Таким чином, ОСОБА_1 , являючись суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції в силу підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, при укладанні договору №4 від 15.01.2020 про надання послуг з організації і проведення туристичного хакатону з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), в порушення вимог пунктів 1, 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів та не повідомив безпосереднього керівника, а саме Вінницького міського голову, не пізніше наступного робочого дня, в даному випадку 16.01.2020, з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень.

Своїми умисними діями, ОСОБА_1 порушив вимоги пунктів 1, 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , статей 7, 8, 12 Закону України Про службу в органах місцевого самоврядування , чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172 7 КУпАП, тобто - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Правопорушення у вигляді не повідомлення про наявність реального конфлікту інтересів в даному випадку вважається закінченим в наступний робочий день, коли ОСОБА_1 дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів - тобто 16.01.2020.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи директором департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, посадовою особою місцевого самоврядування 9 рангу четвертої категорії посад місцевого самоврядування та, відповідно до підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 Закону України Про запобігання корупції , суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, 15.01.2020 уклав договір №4 про надання послуг з організації і проведення туристичного хакатону з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису НОМЕР_2 ), яка зареєстрована по АДРЕСА_3 . Предметом договору є проведення туристичного хакатону TourMIX: заміксуй туризм у Вінниці. Послуги за вказаним договором прийняті 20.01.2020 у відповідності до акту приймання-передачі наданих послуг №1 та оплачені згідно платіжного доручення від 20.01.2020 № 6.

Відповідно до даних Розділу 16. Членство суб`єкта декларування в організаціях та їх органах, наведених ОСОБА_1 в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік від 24.03.2020, яка розміщена у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що функціонує у вільному доступі на веб-сайті Національного агентства із запобігання корупції і доступна за посиланням (https://public.nazk.gov.ua/declaration/3ca8d8cc-958c-4a46-ac28-e746610c3485), останній є членом громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та входить до складу керівних органів, зокрема правління вказаної організації.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 є одним із засновників громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, з 16.11.2017 є її керівником, а на даний час головою комісії з припинення юридичної особи. На ряду з ним до складу засновників вказаної громадської організації входить і ОСОБА_2 , яка зареєстрована по АДРЕСА_3 .

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань наявна лише одна фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , яка мешкає по АДРЕСА_4 , дійсно зареєстрована 20.12.2016, номер запису 21740000000055669, що підтверджує, що це є одна і та ж особа.

Тобто ОСОБА_1 та ОСОБА_2 пов`язують позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, що вказує на наявність приватного інтересу.

Відповідно до листа Вінницької міської ради від 15.05.2020 № 01-00-011-23320 встановлено, що повідомлень від директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради ОСОБА_1 щодо наявності у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів за період 2019-2020 р.р. не надходило.

Отже, 15.01.2020 при укладанні договору № 4 про надання послуг з організації і проведення туристичного хакатону з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) ОСОБА_1 , в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень, прийняв рішення про укладання вказаного договору та вчинив дію, що виразилася у підписанні договору.

Таким чином, ОСОБА_1 , являючись суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції в силу підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень, 15.01.2020 прийняв рішення про укладання договору № 4 про надання послуг з організації і проведення туристичного хакатону з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), та вчинив дію, що виразилася у підписанні вищевказаного договору.

Своїми умисними діями ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 172 7 КУпАП, тобто - вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів .

Правопорушення у вигляді вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересівв даному випадку вважається закінченим в день, коли ОСОБА_1 прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів - тобто 15.01.2020.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи директором департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, посадовою особою місцевого самоврядування 9 рангу четвертої категорії посад місцевого самоврядування та, відповідно до підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 Закону України Про запобігання корупції суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, 15.01.2020 уклав договір № 4 про надання послуг з організації і проведення туристичного хакатону з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису НОМЕР_2 ), яка зареєстрована по АДРЕСА_3 . Предметом договору є проведення туристичного хакатону TourMIX: заміксуй туризм у Вінниці. Послуги за вказаним договором прийняті 20.01.2020 у відповідності до акту приймання-передачі наданих послуг №1 та оплачені згідно платіжного доручення від 20.01.2020 № 6.

Відповідно до даних Розділу 16. Членство суб`єкта декларування в організаціях та їх органах, наведених ОСОБА_1 в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік від 24.03.2020, яка розміщена у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що функціонує у вільному доступі на веб-сайті Національного агентства із запобігання корупції і доступна за посиланням (https://public.nazk.gov.ua/declaration/3ca8d8cc-958c-4a46-ac28-e746610c3485) останній є членом громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та входить до складу керівних органів, зокрема правління вказаної організації.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 є одним із засновників громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, з 16.11.2017 є її керівником, а на даний час головою комісії з припинення юридичної особи. На ряду з ним до складу засновників вказаної громадської організації входить і ОСОБА_2 , яка зареєстрована по АДРЕСА_3 .

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань наявна лише одна фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , яка мешкає по АДРЕСА_4 , дійсно зареєстрована 20.12.2016, номер запису 21740000000055669, що підтверджує, що це є одна і та ж особа.

Тобто ОСОБА_1 та ОСОБА_2 пов`язують позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, що вказує на наявність приватного інтересу.

Відповідно до листа Вінницької міської ради від 15.05.2020 № 01-00-011-23320 встановлено, що повідомлень від директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради ОСОБА_1 щодо наявності у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів за період 2019-2020 р.р. не надходило.

Отже, 20.01.2020 при підписанні Акту приймання-передачі наданих послуг №1 до договору № 4 від 15.01.2020 про надання послуг з організації і проведення туристичного хакатону з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) ОСОБА_1 в порушення вимог пункту 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції не повідомив безпосереднього керівника, а саме Вінницького міського голову, не пізніше наступного робочого дня, в даному випадку 21.01.2020, з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень.

Отже, ОСОБА_1 , являючись суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції в силу підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, при підписанні 20.01.2020 Акту приймання-передачі наданих послуг № 1 до договору № 4 від 15.01.2020 про надання освітніх послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), в порушення вимог пунктів 1, 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів та не повідомив безпосереднього керівника, а саме Вінницького міського голову, не пізніше наступного робочого дня, в даному випадку 21.01.2020, з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень.

Своїми умисними діями, ОСОБА_1 порушив вимоги пунктів 1, 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , статей 7, 8, 12 Закону України Про службу в органах місцевого самоврядування , чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172 7 КУпАП, тобто - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Правопорушення у вигляді не повідомлення про наявність реального конфлікту інтересів в даному випадку вважається закінченим в наступний робочий день, коли ОСОБА_1 дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у неї реального конфлікту інтересів - тобто 21.01.2020.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи директором департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, посадовою особою місцевого самоврядування 9 рангу четвертої категорії посад місцевого самоврядування та, відповідно до підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 Закону України Про запобігання корупції є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, 15.01.2020 уклав договір № 4 про надання послуг з організації і проведення туристичного хакатону з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису НОМЕР_2 ), яка зареєстрована по АДРЕСА_3 . Предметом договору є проведення туристичного хакатону TourMIX: заміксуй туризм у Вінниці. Послуги за вказаним договором прийняті 20.01.2020 у відповідності до акту приймання-передачі наданих послуг №1 та оплачені згідно платіжного доручення від 20.01.2020 № 6.

Відповідно до даних Розділу 16. Членство суб`єкта декларування в організаціях та їх органах, наведених ОСОБА_1 в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік від 24.03.2020, яка розміщена у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що функціонує у вільному доступі на веб-сайті Національного агентства із запобігання корупції і доступна за посиланням (https://public.nazk.gov.ua/declaration/3ca8d8cc-958c-4a46-ac28-e746610c3485), останній є членом громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та входить до складу керівних органів, зокрема правління вказаної організації.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_3 є одним із засновників громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, з 16.11.2017 є її керівником, а на даний час головою комісії з припинення юридичної особи. На ряду з ним до складу засновників вказаної громадської організації входить і ОСОБА_2 , яка зареєстрована по АДРЕСА_3 .

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань наявна лише одна фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , яка мешкає по АДРЕСА_4 , дійсно зареєстрована 20.12.2016, номер запису 21740000000055669, що підтверджує, що це є одна і та ж особа.

Тобто ОСОБА_1 та ОСОБА_2 пов`язують позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, що вказує на наявність приватного інтересу.

Відповідно до листа Вінницької міської ради від 15.05.2020 № 01-00-011-23320 встановлено, що повідомлень від директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради ОСОБА_1 щодо наявності у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів за період 2019-2020 р.р. не надходило.

Отже, 20.01.2020 при здійсненні приймання-передачі наданих послуг до договору № 4 про надання послуг з організації і проведення туристичного хакатону з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) ОСОБА_1 , в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень, прийняв рішення про приймання наданих послуг до договору № 4 про надання послуг з організації і проведення туристичного хакатону з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) та вчинив дію, що виразилася у затвердженні та підписанні 20.01.2020 акту приймання-передачі наданих послуг №1 до договору № 4 від 15.01.2020.

Таким чином, ОСОБА_1 , являючись суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції в силу підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень, 20.01.2020 прийняв рішення про приймання наданих послуг до договору № 4 про надання послуг з організації і проведення туристичного хакатону з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) та вчинив дії, що виразилися у затвердженні та підписанні 20.01.2020 акту приймання-передачі наданих послуг №1 до договору № 4 від 15.01.2020.

Своїми умисними діями ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 172 7 КУпАП, тобто - вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів .

Правопорушення у вигляді вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересівв даному випадку вважається закінченим в день, коли ОСОБА_1 прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів - тобто 20.01.2020.

В судовому засіданні прокурор Приходько Д.Є., пославшись на вищезазначені обставини, просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, оскільки його вина повністю доведена зібраними у справі доказами.

В судовому засіданні ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні вищезазначених правопорушень не визнав, суду пояснив, що при складанні протоколів про адміністративне правопорушення були порушені вимоги ст.ст. 254, 257 КУпАП. Так, згідно з ч. 2 ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення складається не пізніше 24 годин з моменту виявлення особи, яка вчинила адміністративне правопорушення. Згідно з листом ВМР від 15.05.2020 №01-00-011-23316 та №01-00-011-23320, саме 20 травня 2020 року правоохоронним органом було виявлено особу, яка вчинила правопорушення, а тому протокол про адміністративне правопорушення міг бути складений не пізніше 21 травня 2020 року і не пізніше 21 травня 2020 року під розписку вручений особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. В той же час, протоколи про адміністративне правопорушення були складені та вручені йому тільки 03 липня 2020 року, тобто з порушенням строків, передбачених ч. 2 ст. 254 КУпАП. Крім того, протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, разом з іншими матеріалами у триденний строк з моменту його складення надсилається до місцевого загального суду за місцем вчинення такого правопорушення. Однак, протоколи про адміністративні правопорушення, складені відносно нього, були надіслані до місцевого загального суду лише 07 липня 2020 року, тобто з порушенням строків, передбачених ч. 2 ст. 257 КУпАП. Крім того, згідно з п. 4 ст. 257 КУпАП, особа, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, пов`язаного з корупцією, одночасно з надісланням його до суду надсилає органу державної влади, органу місцевого самоврядування, керівникові підприємства, установи, організації, де працює особа, яка притягається до відповідальності, повідомлення про складення протоколу для розгляду питання щодо можливого відсторонення такої особи від виконання службових повноважень із зазначенням характеру вчиненого правопорушення та норми закону, яку порушено. Однак, в порушення зазначеної норми до Вінницької міської ради не було надіслано повідомлення про складання протоколу із зазначенням характеру вчиненого правопорушення та норми закону, яку порушено. Отже, наведені вище обставини свідчать про істотні процесуальні та процедурні порушення, допущені при складанні та надсиланні протоколів. За змістом ст. 172-7 КУпАП суб`єктивна сторона корупційного діяння характеризується тим, що воно вчинюється лише з корисливих спонукань (корисливі мотив і мета). Особа, яка вчинила таке корупційне діяння, усвідомлює, що вона незаконно використовує свої службові повноваження та незаконно одержує у зв`язку із цим певні матеріальні блага. Тобто, навіть при наявності суперечності між особистими інтересами та службовими повноваженнями обов`язковим є встановлення можливості впливу такої суперечності на об`єктивність або упередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих службових повноважень. При цьому конфлікт інтересів повинен бути реальним і передбачуваним. Тобто, конфлікт інтересів має місце тоді, коли вказана суперечність фактично вплинула чи могла вплинути на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих особі службових повноважень. Сам факт підписання ним договорів та актів є лише формальною дією його, як директора департаменту на виконання своїх обов`язків, а не його особистим рішенням, продиктованим корисним умислом та наявністю приватного інтересу в розумінні Закону України Про запобігання корупції . Питання укладення відповідних договорів та підписання актів виконаних робіт до договорів належить до трудових правовідносин директора дипертаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради з роботодавцем, а отже не відноситься до сфери приватного інтересу працівника в розумінні ч. 1 ст. 1 Закону України Про запобігання корупції . Крім того, неможливо погодитися із висновками особи, яка склала протоколи, про дати виявлення правопорушень, визначених датою складання протоколів, а саме 03 липня 2020 року, з посиланням на роз`яснення Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності ВРУ від 11.09.2018, оскільки таке роз`яснення не є джерелом права.

Заслухавши прокурора Приходько В.Є., адвоката Покотила В.М., Вешелені О.М., дослідивши матеріали адміністративних справ, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні вищезазначених правопорушень повністю доведена матеріалами справи: протоколом №219 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 03.07.2020 ( №127/14273/20 а.с. 1-10); декларацією ОСОБА_1 (щорічна за 2019 рік) (№127/14273/20 а.с. 14-20); детальною інформацією про юридичну особу - ГО Культурний Кампус , згідно з якою, серед засновників (учасників) юридичної особи зазначені: ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (№127/14273/20 а.с. 21-24); листом виконавчого комітету Вінницької міської ради на адресу Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області за №01-00-011-23320 від 15.05.2020, згідно з яким виконавчий комітет повідомляв, що за результатами опрацювання, будь-яких повідомлень від директора департаменту маркетингу міста та туризму міської ради ОСОБА_1 щодо наявності у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів за період 2019-2020 не надходило (№127/14273/20); рішенням Вінницької міської ради 35 сесії 7 скликання від 30.11.2018 №1429 Про утворення департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради , згідно з яким з 02 січня 2019 року утворено департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради (№127/14273/20 а.с. 31); положення про департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради (№127/14273/20 а.с. 32-39); розпорядженням міського голови Моргунова С. від 28 жовтня 2019 року №1670-0 "Про призначення ОСОБА_1 з 28 жовтня 2019 року на посаду директора департаменту маркетингу міста та туризму міської ради" ( №127/14273/20 а.с. 40); сертифікатом серії ВЦ №23109018, згідно з яким ОСОБА_1 пройшов навчання за програмою короткострокового семінару на тему: Зміни та особливості електронного декларування 2020. Запобігання конфлікту інтересів у публічній службі та виконав навчальний план в обсязі 6 год. (№127/14273/20 а.с. 45-46); попередженням ОСОБА_1 про спеціальні обмеження, встановлені Законами України Про службу в органах місцевого самоврядування , Про державну службу та Про запобігання корупції , щодо прийняття на службу в органи місцевого самоврядування (№127/14273/20 а.с. 47-48); договором №143 про надання освітніх послуг експертів від 04 грудня 2019 року, згідно з яким замовник: департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, який діє на підставі Положення про департамент, з однієї сторони, та виконавець: фізична особа - підприємець ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису НОМЕР_2 ), яка зареєстрована по АДРЕСА_3 , з другої сторони уклали договір,, предметом якого є проведення тренінгу для представників музейної сфери міста Вінниці в рамках заходу Музейний воркшоп ІDентифікація Музею . Послуги за вказаним договором прийняті 13.12.2019 у відповідності до акту приймання-передачі наданих послуг 1 та оплачені згідно платіжного доручення від 23.12.2019 № 123 (№127/14273/20 а.с. 49-51); актом приймання-передачі наданих послуг 1 до договору №143 від 04.12.2019 від 13 грудня 2019 року (№127/14273/20 а.с. 52); платіжним дорученням №123 від 23 грудня 2019 року (№127/14273/20 а.с. 53); протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, №220 від 03 липня 2020 року (№127/14275/20 а.с. 1-10); протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, №221 від 03 липня 2020 року ( №127/14277 а.с. 1-10); протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, № 222 від 03 липня 2020 року ( №127/14280/20 а.с. 1-10); протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, №223 від 03 липня 2020 року ( №127/14281/20 а.с. 1-10); договором № 152 про надання послуг реклами у соцмережах від 12 грудня 2019 року, згідно з яким замовник: департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, який діє на підставі Положення про департамент, з однієї сторонни, та виконавець: фізична особа - підприємець ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису НОМЕР_2 ), яка зареєстрована по АДРЕСА_3 , уклали договір, згідно з яким остання взяла на себе зобов`язання надати послуги реклами у соцмережах, а замовник зобов`язується своєчасно одержувати такі послуги та оплачувати їх згідно з умовами цього договору (№127/14281/20 а.с. 42-44); акт приймання - передачі наданих послуг 1 до договору №152 від 12 грудня 2019 року, згідно з яким відповідно до зазначеного договору виконавець виконав свої зобов`язщання перед замовником з надання послуг реклами у соцмережах, за надані послуги замовник сплатив кошти (№127/14281/20 а.с. 45); платіжним дорученням №121 від 23 грудня 2019 року про сплату замовником коштів (№127/14281/20 а.с. 46); протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, № 224 від 03 липня 2020 року ( №127/14282/20 а.с. 1-10); протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, № 225 від 03 липня 2020 року (№127/14283/20 а.с. 1-10); протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, № 226 від 03 липня 2020 року ( №127/14284/20 а.с. 1-10); протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, №229 від 03 липня 2020 року (№127/14285/20 а.с. 1-10); договором №4 про надання послуг з організації і проведення туристичного хакатону від 15 січня 2020 року, згідно з яким замовник: департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, який діє на підставі Положення про департамент, з однієї сторони, та виконавець: фізична особа - підприємець ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису НОМЕР_2 ), яка зареєстрована по АДРЕСА_3 , з другої сторони уклали договір, згідно з яким остання взяла на себе зобов`язання в порядку та умовах, визначених цим договором надати послуги з організації і проведення туристичного хакатону, а замовник - прийняти і оплатити такі послуги (№127/14285/20 а.с. 42-46); платіжним дорученням від 20 січня 2020 року про сплату коштів за послуги (№127/14285/20 а.с. 47); протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, №228 від 03 липня 2020 року (№127/14287/20 а.с. 1-10); актом приймання - передачі наданих послуг від 20 січня 2020 №1, згідно з яким відповідно до договору №4 від 15 січня 2020 року виконавець виконав свої зобов`язання перед замовником, надавши послуги з організації і проведення туристичного хакатону Tour MIX: зафіксуй туризм у Вінниці 16-17 січня 2020 року (№127/14287/20 а.с. 44); платіжним дорученням №6 від 20 січня 2020 року про сплату замовником - ДММТ ВМР коштів виконавцю - ФОП ОСОБА_2 за послуги і проведення туристичного хакатону Tour MIX: зафіксуй туризм у Вінниці (№127/14287/20 а.с. 45); протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, №227 від 03 липня 2020 року ( №127/14289/20 а.с. 1-10); протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, №230 від 03 липня 2020 року ( №127/14291/20 а.с. 1-10).

Відповідно до ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов`язані з`ясувати зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Як зазначено в ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Оцінивши всі представлені суду докази по справі, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Згідно з приміткою до ст. 172-7 КУпАП, ОСОБА_1 є суб`єктом адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ст. 172-7 КУпАП Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів .

Згідно з абзацом 12 та 13 частини 1 статті 1 Закону України Про запобігання корупції , приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях; реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Відповідно до частини 1 статті 28 Закону України Про запобігання корупції особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов`язані: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агенство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Отже, ОСОБА_1 порушив вимоги пунктів 1, 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , статей 7, 8, 12 Закону України Про службу в органах місцевого самоврядування , чим скоїв адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Статтею 1 Закону України Про запобігання корупції передбачено, що правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

В даному випадку, ОСОБА_1 , обов`язком якого як суб`єкта відповідальності визнається необхідність діяти лише в рамках закону, порушено встановлені Законом вимоги, заборони та обмеження, за які встановлено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь - яке з вчинених правопорушень.

Врахувавши характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , щовін вперше притягується до адміністративної відповідальності, суд вважає, що його слід притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП та призначити адміністративне стягнення у виді штрафу.

Керуючись ст. 40-1 КУпАП, відповідно до якої судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави.

На підставі викладеного, керуючись ст. 33, ст. 40-1, ч. 1, ч. 2 ст. 172-7, ст. 221, ст. 283-285 КУпАП,-

П О С Т А Н О В И В:

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 172 - 7 КУпАП, та призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 3400 (три тисячі чотириста) гривень на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Мукачево, Закарпатської області, громадянина України, працюючого директором департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , на користь держави 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок судового збору.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення .

Суддя:

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення20.07.2020
Оприлюднено05.08.2020
Номер документу90770363
СудочинствоАдмінправопорушення