Постанова
від 28.09.2020 по справі 127/14273/20
ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 127/14273/20

Провадження № 33/801/715/2020

Категорія: 290

Головуючий у суді 1-ї інстанції Клапоущак С. Ю.

Доповідач: Оніщук В. В.

ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 вересня 2020 року м. Вінниця

Суддя Вінницького апеляційного суду Оніщук В.В., за участю секретаря судового засідання Богацької О.М., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Вінницького міського суду Вінницької області від 20 липня 2020 року у справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого директором департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП,

в с т а н о в и в:

Постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 20 липня 2020 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 3400 грн.

Стягнуто з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 420,40 грн.

Постанова суду мотивована тим, що ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, являючись суб`єктом на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції в силу підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, 04.12.2019 року уклав договір № 143 про надання освітніх послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), яка зареєстрована по АДРЕСА_2 . Предметом договору є проведення тренінгу для представників музейної сфери міста Вінниці в рамках заходу Музейний воркшоп ІDентифікація Музею . Послуги за вказаним договором прийняті 13.12.2019 у відповідності до акту приймання-передачі наданих послуг 1 та оплачені згідно платіжного доручення від 23.12.2019 № 123.

Відповідно до даних розділу 16. Членство суб`єкта декларування в організаціях та їх органах, наведених ОСОБА_1 в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік від 24.03.2020, яка розміщена у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що функціонує у вільному доступі на веб-сайті Національного агентства із запобігання корупції і доступна за посиланням (https://public.nazk.gov.ua/declaration/3ca8d8cc-958c-4a46-ac28-e746610c3485), останній є членом громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та входить до складу керівних органів, зокрема правління вказаної організації.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 є одним із засновників громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, з 16.11.2017 є її керівником, а на даний час головою комісії з припинення юридичної особи. На ряду з ним до складу засновників вказаної громадської організації входить і ОСОБА_2 , яка зареєстрована по АДРЕСА_2 .

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань наявна лише одна фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , яка мешкає по АДРЕСА_3 , дійсно зареєстрована 20.12.2016, номер запису 21740000000055669, що підтверджує, що це є одна і та ж особа.

Відповідно до статті 1 Закону України Про громадські об`єднання : 1. Громадське об`єднання - це добровільне об`єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів. 2. Громадське об`єднання за організаційно-правовою формою утворюється як громадська організація або громадська спілка.

3. Громадська організація - це громадське об`єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи. 4. Громадська спілка - це громадське об`єднання, засновниками якого є юридичні особи приватного права, а членами (учасниками) можуть бути юридичні особи приватного права та фізичні особи. 5. Громадське об`єднання може здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи або без такого статусу. Громадське об`єднання зі статусом юридичної особи є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку.

У відповідності до частини першої статті 7 Закону України Про громадські об`єднання , засновниками громадської організації можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які досягли 18 років, а молодіжної та дитячої громадської організації - 14 років.

У відповідності до частини першої статті 7 Закону України Про громадські об`єднання , членами (учасниками) громадської організації, крім молодіжної та дитячої, можуть бути особи, визначені частиною першою статті 7 цього Закону, які досягли 14 років. Вік членів молодіжної, дитячої організації визначається її статутом у межах, встановлених законом.

Тобто ОСОБА_1 та ОСОБА_2 пов`язують позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, що вказує на наявність приватного інтересу.

Відповідно до листа Вінницької міської ради від 15.05.2020 № 01-00-011-23320 встановлено, що повідомлень від директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради ОСОБА_1 щодо наявності у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів за період 2019-2020 р.р. не надходило.

Отже, ОСОБА_1 , являючись суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції в силу підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, при укладанні договору № 143 від 04.12.2019 про надання освітніх послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), в порушення вимог пунктів 1, 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів та не повідомив безпосереднього керівника, а саме Вінницького міського голову, не пізніше наступного робочого дня, в даному випадку 05.12.2019, з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень.

Своїми умисними діями, ОСОБА_1 порушив вимоги пунктів 1, 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , статей 7, 8, 12 Закону України Про службу в органах місцевого самоврядування , чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172 7 КУпАП, тобто - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Правопорушення у вигляді не повідомлення про наявність реального конфлікту інтересів в даному випадку вважається закінченим в наступний робочий день, коли ОСОБА_1 дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів - тобто 05.12.2019.

Статтею 1 Закону України Про запобігання корупції передбачено, що правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

В даному випадку, ОСОБА_1 , обов`язком якого як суб`єкта відповідальності визнається необхідність діяти лише в рамках закону, порушено встановлені Законом вимоги, заборони та обмеження, за які встановлено адміністративну відповідальність.

04.12.2019 ОСОБА_1 як директор департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради уклав договір № 143 про надання освітніх послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), яка зареєстрована по АДРЕСА_2 . Предметом договору є проведення тренінгу для представників музейної сфери міста Вінниці в рамках заходу Музейний воркшоп ІDентифікація Музею . Послуги за вказаним договором прийняті 13.12.2019 у відповідності до акту приймання-передачі наданих послуг 1 та оплачені згідно платіжного доручення від 23.12.2019 № 123.

Відповідно до даних Розділу 16. Членство суб`єкта декларування в організаціях та їх органах, наведених ОСОБА_1 в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік від 24.03.2020, яка розміщена у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що функціонує у вільному доступі на веб-сайті Національного агентства із запобігання корупції і доступна за посиланням (https://public.nazk.gov.ua/declaration/3ca8d8cc-958c-4a46-ac28-e746610c3485), останній є членом громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та входить до складу керівних органів, зокрема правління вказаної організації.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 є одним із засновників громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, з 16.11.2017 є її керівником, а на даний час головою комісії з припинення юридичної особи. На ряду з ним до складу засновників вказаної громадської організації входить і ОСОБА_2 , яка зареєстрована по АДРЕСА_2 .

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань наявна лише одна фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , яка мешкає по АДРЕСА_3 , дійсно зареєстрована 20.12.2016 , номер запису 21740000000055669, що підтверджує, що це є одна і та ж особа.

Тобто ОСОБА_1 та ОСОБА_2 пов`язують позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, що вказує на наявність приватного інтересу.

Відповідно до листа Вінницької міської ради від 15.05.2020 № 01-00-011-23320 встановлено, що повідомлень від директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради ОСОБА_1 щодо наявності у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів за період 2019-2020 р.р. не надходило.

Отже, 04.12.2019 при укладанні договору № 143 про надання освітніх послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) ОСОБА_1 , в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень, прийняв рішення про укладання вказаного договору та вчинив дію, що виразилася у підписанні договору.

Беручи до уваги вищевикладене, ОСОБА_1 , являючись суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції в силу підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень, 04.12.2019 прийняв рішення про укладання договору № 143 про надання освітніх послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), та вчинив дію, що виразилася у підписанні вищевказаного договору.

Своїми умисними діями, ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 172 7 КУпАП, тобто - вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Правопорушення у вигляді вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів в даному випадку вважається закінченим в день коли ОСОБА_1 прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів - тобто 04.12.2019.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи директором департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради та відповідно до підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 Закону України Про запобігання корупції , є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, 04.12.2019 уклав договір № 143 про надання освітніх послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), яка зареєстрована по АДРЕСА_2 . Предметом договору є проведення тренінгу для представників музейної сфери міста Вінниці в рамках заходу Музейний воркшоп ІDентифікація Музею . Послуги за вказаним договором прийняті 13.12.2019 у відповідності до акту приймання-передачі наданих послуг 1 та оплачені згідно платіжного доручення від 23.12.2019 № 123.

Відповідно до даних Розділу 16. Членство суб`єкта декларування в організаціях та їх органах, наведених ОСОБА_1 в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік від 24.03.2020, яка розміщена у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що функціонує у вільному доступі на веб-сайті Національного агентства із запобігання корупції і доступна за посиланням (https://public.nazk.gov.ua/declaration/3ca8d8cc-958c-4a46-ac28-e746610c3485), останній є членом громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та входить до складу керівних органів, зокрема правління вказаної організації.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 є одним із засновників громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, з 16.11.2017 є її керівником, а на даний час головою комісії з припинення юридичної особи. На ряду з ним до складу засновників вказаної громадської організації входить і ОСОБА_2 , яка зареєстрована по АДРЕСА_2 .

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань наявна лише одна фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , яка мешкає по АДРЕСА_3 , дійсно зареєстрована 20.12.2016 , номер запису 21740000000055669, що підтверджує, що це є одна і та ж особа.

Тобто ОСОБА_1 та ОСОБА_2 пов`язують позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, що вказує на наявність приватного інтересу.

Відповідно до листа Вінницької міської ради від 15.05.2020 № 01-00-011-23320 встановлено, що повідомлень від директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради ОСОБА_1 щодо наявності у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів за період 2019-2020 р.р. не надходило.

Отже, 13.12.2019 при підписанні Акту приймання-передачі наданих послуг 1 до договору № 143 від 04.12.2019 про надання освітніх послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) ОСОБА_1 , в порушення вимог пункту 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції не повідомив безпосереднього керівника, а саме Вінницького міського голову, не пізніше наступного робочого дня, в даному випадку 16.12.2019, з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень.

Беручи до уваги вищевикладене, ОСОБА_1 , являючись суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції в силу підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, при підписанні Акту приймання-передачі наданих послуг 1 до договору № 143 від 04.12.2019 про надання освітніх послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), в порушення вимог пунктів 1, 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів та не повідомив безпосереднього керівника, а саме Вінницького міського голову, не пізніше наступного робочого дня, в даному випадку 16.12.2019, з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень.

Своїми умисними діями, ОСОБА_1 порушив вимоги пунктів 1, 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , статей 7, 8, 12 Закону України Про службу в органах місцевого самоврядування , чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172 7 КУпАП, тобто - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Правопорушення у вигляді не повідомлення про наявність реального конфлікту інтересів в даному випадку вважається закінченим в наступний робочий день, коли ОСОБА_1 дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів - тобто 16.12.2019.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи директором департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради та, відповідно до підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 Закону України Про запобігання корупції , суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, уклав договір № 143 про надання освітніх послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), яка зареєстрована по АДРЕСА_2 . Предметом договору є проведення тренінгу для представників музейної сфери міста Вінниці в рамках заходу Музейний воркшоп ІDентифікація Музею . Послуги за вказаним договором прийняті 13.12.2019 у відповідності до акту приймання-передачі наданих послуг 1 та оплачені згідно платіжного доручення від 23.12.2019 № 123.

Відповідно до даних Розділу 16. Членство суб`єкта декларування в організаціях та їх органах, наведених ОСОБА_1 в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік від 24.03.2020, яка розміщена у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що функціонує у вільному доступі на веб-сайті Національного агентства із запобігання корупції і доступна за посиланням (https://public.nazk.gov.ua/declaration/3ca8d8cc-958c-4a46-ac28-e746610c3485), останній є членом громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та входить до складу керівних органів, зокрема правління вказаної організації.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 є одним із засновників громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, з 16.11.2017 є її керівником, а на даний час головою комісії з припинення юридичної особи. На ряду з ним до складу засновників вказаної громадської організації входить і ОСОБА_2 , яка зареєстрована по АДРЕСА_2 .

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань наявна лише одна фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , яка мешкає по АДРЕСА_3 , дійсно зареєстрована 20.12.2016 , номер запису 21740000000055669, що підтверджує, що це є одна і та ж особа.

Тобто ОСОБА_1 та ОСОБА_2 пов`язують позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, що вказує на наявність приватного інтересу.

Відповідно до листа Вінницької міської ради від 15.05.2020 № 01-00-011-23320 встановлено, що повідомлень від директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради ОСОБА_1 щодо наявності у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів за період 2019-2020 р.р. не надходило.

Отже, 13.12.2019 при здійсненні приймання-передачі наданих послуг до договору № 143 про надання освітніх послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) ОСОБА_1 , в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень, прийняв рішення про приймання наданих послуг до договору № 143 про надання освітніх послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) та вчинив дію, що виразилася у підписанні 13.12.2019 акту приймання-передачі наданих послуг 1 до договору № 143 від 04.12.2019.

Отже, ОСОБА_1 , будучи директором департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, посадовою особою місцевого самоврядування 9 рангу четвертої категорії посад місцевого самоврядування, являючись суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції в силу підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень, 13.12.2019 прийняв рішення про приймання наданих послуг до договору № 143 про надання освітніх послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) та вчинив дію, що виразилася у підписанні 13.12.2019 акту приймання-передачі наданих послуг 1 до договору № 143 від 04.12.2019.

Своїми умисними діями, ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 172 7 КУпАП, тобто - вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Правопорушення у вигляді вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів в даному випадку вважається закінченим в день, коли ОСОБА_1 прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів - тобто 13.12.2019.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи директором департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, посадовою особа місцевого самоврядування 9 рангу четвертої категорії посад місцевого самоврядування та, відповідно до підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 Закону України Про запобігання корупції , суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, 12.12.2019 уклав договір № 152 про надання послуг реклами у соцмережах з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), яка зареєстрована по АДРЕСА_2 . Предметом договору є послуги реклами у соцмережах. Послуги за вказаним договором прийняті 13.12.2019 у відповідності до акту приймання-передачі наданих послуг 1 та оплачені згідно платіжного доручення від 23.12.2019 № 121.

Відповідно до даних Розділу 16. Членство суб`єкта декларування в організаціях та їх органах, наведених ОСОБА_1 в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік від 24.03.2020, яка розміщена у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що функціонує у вільному доступі на веб-сайті Національного агентства із запобігання корупції і доступна за посиланням (https://public.nazk.gov.ua/declaration/3ca8d8cc-958c-4a46-ac28-e746610c3485), останній є членом громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та входить до складу керівних органів, зокрема правління вказаної організації.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 є одним із засновників громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, з 16.11.2017 є її керівником, а на даний час головою комісії з припинення юридичної особи. На ряду з ним до складу засновників вказаної громадської організації входить і ОСОБА_2 , яка зареєстрована по АДРЕСА_2 .

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань наявна лише одна фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , яка мешкає по АДРЕСА_3 , дійсно зареєстрована 20.12.2016 , номер запису 21740000000055669, що підтверджує, що це є одна і та ж особа.

Тобто ОСОБА_1 та ОСОБА_2 пов`язують позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, що вказує на наявність приватного інтересу.

Відповідно до листа Вінницької міської ради від 15.05.2020 № 01-00-011-23320 встановлено, що повідомлень від директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради ОСОБА_1 щодо наявності у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів за період 2019-2020 р.р. не надходило.

Отже, 12.12.2019 при укладанні договору №152 про надання послуг реклами у соцмережах з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) ОСОБА_1 в порушення вимог пункту 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції не повідомив безпосереднього керівника, а саме Вінницького міського голову, не пізніше наступного робочого дня, в даному випадку 13.12.2019, з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень.

Беручи до уваги вищевикладене, ОСОБА_1 , являючись суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції в силу підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, при укладанні договору № 152 від 12.12.2019 про надання послуг реклами у соцмережах з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), в порушення вимог пунктів 1, 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів та не повідомив безпосереднього керівника, а саме Вінницького міського голову, не пізніше наступного робочого дня, в даному випадку 13.12.2019, з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень.

Своїми умисними діями, ОСОБА_1 порушив вимоги пунктів 1, 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , статей 7, 8, 12 Закону України Про службу в органах місцевого самоврядування , чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172 7 КУпАП, тобто - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Правопорушення у вигляді не повідомлення про наявність реального конфлікту інтересів в даному випадку вважається закінченим в наступний робочий день, коли ОСОБА_1 дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів - тобто 13.12.2019.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи директором департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, посадовою особою місцевого самоврядування 9 рангу четвертої категорії посад місцевого самоврядування та, відповідно до підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 Закону України Про запобігання корупції , суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, 12.12.2019 уклав договір № 152 про надання послуг реклами у соцмережах з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), яка зареєстрована по АДРЕСА_2 . Предметом договору є послуги реклами у соцмережах. Послуги за вказаним договором прийняті 13.12.2019 у відповідності до акту приймання-передачі наданих послуг 1 та оплачені згідно платіжного доручення від 23.12.2019 № 121.

Відповідно до даних Розділу 16. Членство суб`єкта декларування в організаціях та їх органах, наведених ОСОБА_1 в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік від 24.03.2020, яка розміщена у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що функціонує у вільному доступі на веб-сайті Національного агентства із запобігання корупції і доступна за посиланням (https://public.nazk.gov.ua/declaration/3ca8d8cc-958c-4a46-ac28-e746610c3485), останній є членом громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та входить до складу керівних органів, зокрема правління вказаної організації.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 є одним із засновників громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, з 16.11.2017 є її керівником, а на даний час головою комісії з припинення юридичної особи. На ряду з ним до складу засновників вказаної громадської організації входить і ОСОБА_2 , яка зареєстрована по АДРЕСА_2 .

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань наявна лише одна фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , яка мешкає по АДРЕСА_3 , дійсно зареєстрована 20.12.2016 , номер запису 21740000000055669, що підтверджує, що це є одна і та ж особа.

Тобто ОСОБА_1 та ОСОБА_2 пов`язують позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, що вказує на наявність приватного інтересу.

Відповідно до листа Вінницької міської ради від 15.05.2020 № 01-00-011-23320 встановлено, що повідомлень від директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради ОСОБА_1 щодо наявності у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів за період 2019-2020 р.р. не надходило.

Отже, 12.12.2019 при укладанні договору №152 про надання послуг реклами у соцмережах з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) ОСОБА_1 , в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень, прийняв рішення про укладання вказаного договору та вчинив дію, що виразилася у підписанні договору.

Таким чином, ОСОБА_1 , являючись суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції в силу підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень, 12.12.2019 прийняв рішення про укладання договору № 152 про надання послуг реклами у соцмережах з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), та вчинив дію, що виразилася у підписанні вищевказаного договору.

Своїми умисними діями, ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 172 7 КУпАП, тобто - вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Правопорушення у вигляді вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів в даному випадку вважається закінченим в день, коли ОСОБА_1 прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів - тобто 12.12.2019.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи директором департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, посадовою особою місцевого самоврядування 9 рангу четвертої категорії посад місцевого самоврядування та, відповідно до підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 Закону України Про запобігання корупції , суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, 12.12.2019 уклав договір №152 про надання послуг реклами у соцмережах з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), яка зареєстрована по АДРЕСА_2 . Предметом договору є проведення тренінгу для представників музейної сфери міста Вінниці в рамках заходу Музейний воркшоп ІDентифікація Музею . Послуги за вказаним договором прийняті 13.12.2019 у відповідності до акту приймання-передачі наданих послуг 1 та оплачені згідно платіжного доручення від 23.12.2019 № 121.

Відповідно до даних Розділу 16. Членство суб`єкта декларування в організаціях та їх органах, наведених ОСОБА_1 в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік від 24.03.2020, яка розміщена у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що функціонує у вільному доступі на веб-сайті Національного агентства із запобігання корупції і доступна за посиланням (https://public.nazk.gov.ua/declaration/3ca8d8cc-958c-4a46-ac28-e746610c3485), останній є членом громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та входить до складу керівних органів, зокрема правління вказаної організації.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 є одним із засновників громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, з 16.11.2017 є її керівником, а на даний час головою комісії з припинення юридичної особи. На ряду з ним до складу засновників вказаної громадської організації входить і ОСОБА_2 , яка зареєстрована по АДРЕСА_2 .

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань наявна лише одна фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , яка мешкає по АДРЕСА_3 , дійсно зареєстрована 20.12.2016 , номер запису 21740000000055669, що підтверджує, що це є одна і та ж особа.

Тобто ОСОБА_1 та ОСОБА_2 пов`язують позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, що вказує на наявність приватного інтересу.

Відповідно до листа Вінницької міської ради від 15.05.2020 № 01-00-011-23320 встановлено, що повідомлень від директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради ОСОБА_1 щодо наявності у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів за період 2019-2020 р.р. не надходило.

Отже, 13.12.2019 при підписанні Акту приймання-передачі наданих послуг 1 до договору № 152 від 12.12.2019 про надання послуг реклами у соцмережах з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) ОСОБА_1 в порушення вимог пункту 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції не повідомив безпосереднього керівника, а саме Вінницького міського голову, не пізніше наступного робочого дня, в даному випадку 16.12.2019, з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень.

Отже, ОСОБА_1 , являючись суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції в силу підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, при підписанні Акту приймання-передачі наданих послуг 1 до договору № 152 від 12.12.2019 про надання послуг реклами у соцмережах з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), в порушення вимог пунктів 1, 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів та не повідомив безпосереднього керівника, а саме Вінницького міського голову, не пізніше наступного робочого дня, в даному випадку 16.12.2019, з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень.

Своїми умисними діями, ОСОБА_1 порушив вимоги пунктів 1, 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , статей 7, 8, 12 Закону України Про службу в органах місцевого самоврядування , чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172 7 КУпАП, тобто - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Правопорушення у вигляді не повідомлення про наявність реального конфлікту інтересів в даному випадку вважається закінченим в наступний робочий день, коли ОСОБА_1 дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у неї реального конфлікту інтересів - тобто 16.12.2019.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи директором департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, посадовою особою місцевого самоврядування 9 рангу четвертої категорії посад місцевого самоврядування та, відповідно до підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 Закону України Про запобігання корупції , суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, 12.12.2019 уклав договір № 152 про надання послуг реклами в соцмережах з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), яка зареєстрована по АДРЕСА_2 . Предметом договору надання послуг реклами в соцмережах. Послуги за вказаним договором прийняті 13.12.2019 у відповідності до акту приймання-передачі наданих послуг 1 та оплачені згідно платіжного доручення від 23.12.2019 № 121.

Відповідно до даних Розділу 16. Членство суб`єкта декларування в організаціях та їх органах, наведених ОСОБА_1 в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік від 24.03.2020, яка розміщена у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що функціонує у вільному доступі на веб-сайті Національного агентства із запобігання корупції і доступна за посиланням (https://public.nazk.gov.ua/declaration/3ca8d8cc-958c-4a46-ac28-e746610c3485), останній є членом громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та входить до складу керівних органів, зокрема правління вказаної організації.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 є одним із засновників громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, з 16.11.2017 є її керівником, а на даний час головою комісії з припинення юридичної особи. На ряду з ним до складу засновників вказаної громадської організації входить і ОСОБА_2 , яка зареєстрована по АДРЕСА_2 .

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань наявна лише одна фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , яка мешкає по АДРЕСА_3 , дійсно зареєстрована 20.12.2016 , номер запису 21740000000055669, що підтверджує, що це є одна і та ж особа.

Тобто ОСОБА_1 та ОСОБА_2 пов`язують позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, що вказує на наявність приватного інтересу.

Відповідно до листа Вінницької міської ради від 15.05.2020 № 01-00-011-23320 встановлено, що повідомлень від директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради ОСОБА_1 щодо наявності у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів за період 2019-2020 р.р. не надходило.

Отже, 13.12.2019 при здійсненні приймання-передачі наданих послуг до договору № 143 про надання освітніх послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) ОСОБА_1 , в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень, прийняв рішення про приймання наданих послуг до договору № 152 про надання послуг реклами у соцмережах з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) та вчинив дію, що виразилася у підписанні 13.12.2019 акту приймання-передачі наданих послуг 1 до договору № 152 від 12.12.2019.

Таким чином, ОСОБА_1 , являючись директором департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, посадовою особою місцевого самоврядування 9 рангу четвертої категорії посад місцевого самоврядування, являючись суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції в силу підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень, 13.12.2019 прийняв рішення про приймання наданих послуг до договору № 152 про надання послуг реклами у соцмережах з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) та вчинив дію, що виразилася у підписанні 13.12.2019 акту приймання-передачі наданих послуг 1 до договору № 152 від 12.12.2019.

Своїми умисними діями ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 172 7 КУпАП, тобто - вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Правопорушення у вигляді вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів в даному випадку вважається закінченим в день, коли ОСОБА_1 прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів - тобто 13.12.2019.

Крім того, ОСОБА_1 , являючись директором департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, посадовою особою місцевого самоврядування 9 рангу четвертої категорії посад місцевого самоврядування та, відповідно до підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 Закону України Про запобігання корупції , є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, 15.01.2020 уклав договір № 4 про надання послуг з організації і проведення туристичного хакатону з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), яка зареєстрована по АДРЕСА_2 . Предметом договору є проведення туристичного хакатону TourMIX: заміксуй туризм у Вінниці. Послуги за вказаним договором прийняті 20.01.2020 у відповідності до акту приймання-передачі наданих послуг №1 та оплачені згідно платіжного доручення від 20.01.2020 № 6.

Відповідно до даних Розділу 16. Членство суб`єкта декларування в організаціях та їх органах, наведених ОСОБА_1 в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік від 24.03.2020, яка розміщена у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що функціонує у вільному доступі на веб-сайті Національного агентства із запобігання корупції і доступна за посиланням (https://public.nazk.gov.ua/declaration/3ca8d8cc-958c-4a46-ac28-e746610c3485), останній є членом громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та входить до складу керівних органів, зокрема правління вказаної організації.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 є одним із засновників громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, з 16.11.2017 є її керівником, а на даний час головою комісії з припинення юридичної особи. На ряду з ним до складу засновників вказаної громадської організації входить і ОСОБА_2 , яка зареєстрована по АДРЕСА_2 .

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань наявна лише одна фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , яка мешкає по АДРЕСА_3 , дійсно зареєстрована 20.12.2016 , номер запису 21740000000055669, що підтверджує, що це є одна і та ж особа.

Тобто ОСОБА_1 та ОСОБА_2 пов`язують позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, що вказує на наявність приватного інтересу.

Відповідно до листа Вінницької міської ради від 15.05.2020 № 01-00-011-23320 встановлено, що повідомлень від директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради ОСОБА_1 щодо наявності у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів за період 2019-2020 р.р. не надходило.

Отже, 15.01.2020 при укладанні договору №4 про надання послуг з організації і проведення туристичного хакатону з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) ОСОБА_1 в порушення вимог пункту 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції не повідомив безпосереднього керівника, а саме Вінницького міського голову, не пізніше наступного робочого дня, в даному випадку 16.01.2020, з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень.

Таким чином, ОСОБА_1 , являючись суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції в силу підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, при укладанні договору №4 від 15.01.2020 про надання послуг з організації і проведення туристичного хакатону з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), в порушення вимог пунктів 1, 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів та не повідомив безпосереднього керівника, а саме Вінницького міського голову, не пізніше наступного робочого дня, в даному випадку 16.01.2020, з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень.

Своїми умисними діями, ОСОБА_1 порушив вимоги пунктів 1, 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , статей 7, 8, 12 Закону України Про службу в органах місцевого самоврядування , чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172 7 КУпАП, тобто - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Правопорушення у вигляді не повідомлення про наявність реального конфлікту інтересів в даному випадку вважається закінченим в наступний робочий день, коли ОСОБА_1 дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів - тобто 16.01.2020.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи директором департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, посадовою особою місцевого самоврядування 9 рангу четвертої категорії посад місцевого самоврядування та, відповідно до підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 Закону України Про запобігання корупції , суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, 15.01.2020 уклав договір №4 про надання послуг з організації і проведення туристичного хакатону з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), яка зареєстрована по АДРЕСА_2 . Предметом договору є проведення туристичного хакатону TourMIX: заміксуй туризм у Вінниці. Послуги за вказаним договором прийняті 20.01.2020 у відповідності до акту приймання-передачі наданих послуг №1 та оплачені згідно платіжного доручення від 20.01.2020 № 6.

Відповідно до даних Розділу 16. Членство суб`єкта декларування в організаціях та їх органах, наведених ОСОБА_1 в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік від 24.03.2020, яка розміщена у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що функціонує у вільному доступі на веб-сайті Національного агентства із запобігання корупції і доступна за посиланням (https://public.nazk.gov.ua/declaration/3ca8d8cc-958c-4a46-ac28-e746610c3485), останній є членом громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та входить до складу керівних органів, зокрема правління вказаної організації.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 є одним із засновників громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, з 16.11.2017 є її керівником, а на даний час головою комісії з припинення юридичної особи. На ряду з ним до складу засновників вказаної громадської організації входить і ОСОБА_2 , яка зареєстрована по АДРЕСА_2 .

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань наявна лише одна фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , яка мешкає по АДРЕСА_3 , дійсно зареєстрована 20.12.2016 , номер запису 21740000000055669, що підтверджує, що це є одна і та ж особа.

Тобто ОСОБА_1 та ОСОБА_2 пов`язують позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, що вказує на наявність приватного інтересу.

Відповідно до листа Вінницької міської ради від 15.05.2020 № 01-00-011-23320 встановлено, що повідомлень від директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради ОСОБА_1 щодо наявності у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів за період 2019-2020 р.р. не надходило.

Отже, 15.01.2020 при укладанні договору № 4 про надання послуг з організації і проведення туристичного хакатону з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) ОСОБА_1 , в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень, прийняв рішення про укладання вказаного договору та вчинив дію, що виразилася у підписанні договору.

Таким чином, ОСОБА_1 , являючись суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції в силу підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень, 15.01.2020 прийняв рішення про укладання договору № 4 про надання послуг з організації і проведення туристичного хакатону з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), та вчинив дію, що виразилася у підписанні вищевказаного договору.

Своїми умисними діями ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 172 7 КУпАП, тобто - вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Правопорушення у вигляді вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів в даному випадку вважається закінченим в день, коли ОСОБА_1 прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів - тобто 15.01.2020.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи директором департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, посадовою особою місцевого самоврядування 9 рангу четвертої категорії посад місцевого самоврядування та, відповідно до підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 Закону України Про запобігання корупції суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, 15.01.2020 уклав договір № 4 про надання послуг з організації і проведення туристичного хакатону з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), яка зареєстрована по АДРЕСА_2 . Предметом договору є проведення туристичного хакатону TourMIX: заміксуй туризм у Вінниці. Послуги за вказаним договором прийняті 20.01.2020 у відповідності до акту приймання-передачі наданих послуг №1 та оплачені згідно платіжного доручення від 20.01.2020 № 6.

Відповідно до даних Розділу 16. Членство суб`єкта декларування в організаціях та їх органах, наведених ОСОБА_1 в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік від 24.03.2020, яка розміщена у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що функціонує у вільному доступі на веб-сайті Національного агентства із запобігання корупції і доступна за посиланням (https://public.nazk.gov.ua/declaration/3ca8d8cc-958c-4a46-ac28-e746610c3485) останній є членом громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та входить до складу керівних органів, зокрема правління вказаної організації.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 є одним із засновників громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, з 16.11.2017 є її керівником, а на даний час головою комісії з припинення юридичної особи. На ряду з ним до складу засновників вказаної громадської організації входить і ОСОБА_2 , яка зареєстрована по АДРЕСА_2 .

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань наявна лише одна фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , яка мешкає по АДРЕСА_3 , дійсно зареєстрована 20.12.2016 , номер запису 21740000000055669, що підтверджує, що це є одна і та ж особа.

Тобто ОСОБА_1 та ОСОБА_2 пов`язують позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, що вказує на наявність приватного інтересу.

Відповідно до листа Вінницької міської ради від 15.05.2020 № 01-00-011-23320 встановлено, що повідомлень від директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради ОСОБА_1 щодо наявності у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів за період 2019-2020 р.р. не надходило.

Отже, 20.01.2020 при підписанні Акту приймання-передачі наданих послуг №1 до договору № 4 від 15.01.2020 про надання послуг з організації і проведення туристичного хакатону з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) ОСОБА_1 в порушення вимог пункту 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції не повідомив безпосереднього керівника, а саме Вінницького міського голову, не пізніше наступного робочого дня, в даному випадку 21.01.2020, з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень.

Отже, ОСОБА_1 , являючись суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції в силу підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, при підписанні 20.01.2020 Акту приймання-передачі наданих послуг № 1 до договору № 4 від 15.01.2020 про надання освітніх послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), в порушення вимог пунктів 1, 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів та не повідомив безпосереднього керівника, а саме Вінницького міського голову, не пізніше наступного робочого дня, в даному випадку 21.01.2020, з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень.

Своїми умисними діями, ОСОБА_1 порушив вимоги пунктів 1, 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , статей 7, 8, 12 Закону України Про службу в органах місцевого самоврядування , чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172 7 КУпАП, тобто - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Правопорушення у вигляді не повідомлення про наявність реального конфлікту інтересів в даному випадку вважається закінченим в наступний робочий день, коли ОСОБА_1 дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у неї реального конфлікту інтересів - тобто 21.01.2020.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи директором департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, посадовою особою місцевого самоврядування 9 рангу четвертої категорії посад місцевого самоврядування та, відповідно до підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 Закону України Про запобігання корупції є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, 15.01.2020 уклав договір № 4 про надання послуг з організації і проведення туристичного хакатону з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669), яка зареєстрована по АДРЕСА_2 . Предметом договору є проведення туристичного хакатону TourMIX: заміксуй туризм у Вінниці. Послуги за вказаним договором прийняті 20.01.2020 у відповідності до акту приймання-передачі наданих послуг №1 та оплачені згідно платіжного доручення від 20.01.2020 № 6.

Відповідно до даних Розділу 16. Членство суб`єкта декларування в організаціях та їх органах, наведених ОСОБА_1 в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік від 24.03.2020, яка розміщена у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що функціонує у вільному доступі на веб-сайті Національного агентства із запобігання корупції і доступна за посиланням (https://public.nazk.gov.ua/declaration/3ca8d8cc-958c-4a46-ac28-e746610c3485), останній є членом громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та входить до складу керівних органів, зокрема правління вказаної організації.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_3 є одним із засновників громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, з 16.11.2017 є її керівником, а на даний час головою комісії з припинення юридичної особи. На ряду з ним до складу засновників вказаної громадської організації входить і ОСОБА_2 , яка зареєстрована по АДРЕСА_2 .

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань наявна лише одна фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , яка мешкає по АДРЕСА_3 , дійсно зареєстрована 20.12.2016 , номер запису 21740000000055669, що підтверджує, що це є одна і та ж особа.

Тобто ОСОБА_1 та ОСОБА_2 пов`язують позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, що вказує на наявність приватного інтересу.

Відповідно до листа Вінницької міської ради від 15.05.2020 № 01-00-011-23320 встановлено, що повідомлень від директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради ОСОБА_1 щодо наявності у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів за період 2019-2020 р.р. не надходило.

Отже, 20.01.2020 при здійсненні приймання-передачі наданих послуг до договору № 4 про надання послуг з організації і проведення туристичного хакатону з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) ОСОБА_1 , в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень, прийняв рішення про приймання наданих послуг до договору № 4 про надання послуг з організації і проведення туристичного хакатону з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) та вчинив дію, що виразилася у затвердженні та підписанні 20.01.2020 акту приймання-передачі наданих послуг №1 до договору № 4 від 15.01.2020.

Таким чином, ОСОБА_1 , являючись суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції в силу підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень, 20.01.2020 прийняв рішення про приймання наданих послуг до договору № 4 про надання послуг з організації і проведення туристичного хакатону з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) та вчинив дії, що виразилися у затвердженні та підписанні 20.01.2020 акту приймання-передачі наданих послуг №1 до договору № 4 від 15.01.2020.

Своїми умисними діями ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 1727 КУпАП, тобто - вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Правопорушення у вигляді вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів в даному випадку вважається закінченим в день, коли ОСОБА_1 прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів - тобто 20.01.2020.

Не погоджуючись із вказаною постановою суду, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на неповноту з`ясування обставин справи, порушення норм матеріального та процесуального права, просить постанову суду скасувати та закрити провадження у справі у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Окрім іншого в апеляційній скарзі порушується питання про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 20 липня 2020 року.

Заслухавши пояснення особи, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, який просить задовольнити апеляційну скаргу з викладених у ній підстав та закрити провадження у справі, доводи його захисника, а також заслухавши прокурора, який вказав на безпідставність поданих клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження та апеляційної скарги, проаналізувавши наведені в клопотанні про поновлення строку на апеляційне оскарження та апеляційній скарзі доводи, перевіривши матеріали справи і дослідивши обставини справи, апеляційний суд прийшов до таких висновків.

Відповідно до ч. 2 ст. 294 КУпАП постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні цього строку відмовлено.

Відповідно до ст. 289 КУпАП в разі пропуску строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено.

В своєму клопотанні ОСОБА_1 вказує, що розгляд справи про адміністративне правопорушення відбувся 20.07.2020. У цей день суд проголосив лише вступну та резолютивну частину постанови, а повний текст постанови ОСОБА_1 отримав лише 29 липня 2020 року (а.с. 88).

Право на апеляційне оскарження судових рішень в контексті положень частин 1, 2 статті 55, пункту 8 частини 3 статті 129 Конституції України є складовою права кожного на звернення до суду.

Право на справедливий суд та доступ до правосуддя визначено також у статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (РИМ, 04.XI.50).

Доступність права на оскарження у зв`язку із пропуском встановленого строку неодноразово була предметом розгляду ЄСПЛ. Так, у своєму рішенні у справі Скорик проти України Суд зазначив, що відповідно до п. 1 ст. 6 Конвенції, якщо в національному правовому порядку існує процедура апеляції, держава має гарантувати, що особи, які знаходяться під її юрисдикцією, мають право у апеляційних судах на основні гарантії, передбачені Конвенцією. Так, повинні враховуватися особливості провадження, що розглядається, у відповідності з національним правопорядком, а також роль апеляційного суду у них. У справі Зубак проти Хорватії ЄСПЛ, розглядаючи загальні принципи щодо доступу до судів вищої інстанції та обмеження ratione valoris (компетенція з огляду на цінність), зробив висновок, що стаття 6 Конвенції не зобов`язує Договірні держави створювати апеляційні чи касаційні суди, проте якщо такі суди існують, необхідно дотримуватись гарантій, визначених у статті 6, наприклад, у тій частині, в якій вона гарантує учасникам судового процесу ефективне право на доступ до суду.

Таким чином, ЄСПЛ роз`яснив, що положення ст. 6 Конвенції, включаючи право на доступ до суду, поширюються також на апеляційне чи касаційне оскарження судового рішення, якщо таке право передбачено національним законодавством. Відповідно, поновлення пропущеного строку на апеляційне чи касаційне оскарження судового рішення є механізмом забезпечення певної гнучкості та пропорційності при вирішенні питання про допуск скаржника до апеляційного чи касаційного судів.

З аналізу практики ЄСПЛ вбачається, що поновлення строку на оскарження судового рішення може бути обґрунтованим та вважається співвідносним та виправданим стосовно неповного забезпечення принципу правової визначеності, зазвичай, якщо: 1) недотримання строків було зумовлене діями (бездіяльністю) суду попередньої інстанції, зокрема, особі не надіслано протягом строку на оскарження судового рішення копію повного тексту рішення суду попередньої інстанції (справа Мушта проти України ); 2) пропуск строку на оскарження обумовлений особливими і непереборними обставинами суттєвого та переконливого характеру (справи Рябих проти Росії , Устименко проти України ); 3) відновлення строку необхідне для виправлення фундаментальних недоліків або помилок правосуддя (виправлення серйозних судових помилок) (справи Безруков проти Росії , Брумареску проти Румунії ).

Одним із визначальних критеріїв для прийняття судом рішення про поновлення чи непоновлення строку є досягнення справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та вимогами захисту основоположних прав окремої особи, з обов`язковим врахуванням того, що одним з основних елементів принципу верховенства права є принцип правової визначеності. При цьому дотримання строків однаковою мірою стосується всіх учасників судового спору, які мають абсолютне право на справедливий розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.

Вперше апеляційну скаргу ОСОБА_1 подав 03.08.2020 року, тобто в десятиденний строк з часу отримання повного тексту оскаржуваного судового рішення.

Разом з тим, апеляційний перегляд постанови суду першої інстанції в порядку ст. 294 КУпАП не відбувся з підстав котрі об`єктивно не залежали від дій ОСОБА_1 .

При цьому, положення ст. 294 КУпАП не містять заборони для повторного подання апеляційної скарги із клопотанням про поновлення строку на апеляційне оскарження судового рішення.

Наведені скаржником причини пропуску строку на апеляційне оскарження підтверджуються матеріалами справи та є поважними, тобто такі, що не залежать від волевиявлення особи, пов`язані дійсно з істотними обставинами, перешкодами, труднощами, що унеможливлювали своєчасне звернення до апеляційної інстанції у строк, визначений законом.

Отже, строк на апеляційне оскарження постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 20 липня 2020 року пропущений з поважних причин та підлягає поновленню.

Щодо доводів апеляційної скарги по суті оскарження постанови суду першої інстанції, слід врахувати наступне.

Відповідно до ст. ст. 245, 280, 283 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинен повно, всебічно, й об`єктивно дослідити всі обставини справи і встановити, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Розглянувши справу, посадова особа виносить постанову, яка повинна містити найменування органу (посадової особи), який виніс постанову; дату розгляду справи; відомості про особу, щодо якої розглядається справа; опис обставин, установлених при розгляді справи; зазначення нормативного акту, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прийняте по справі рішення; порядок та строк його оскарження.

Так, судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради з 28 жовтня 2019 року відповідно до розпорядження міського голови від 28 жовтня 2019 року №1670-О, є посадовою особою місцевого самоврядування 9 рангу четвертої категорії посад місцевого самоврядування.

Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення №219 від 03 липня 2020 року ОСОБА_1 будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції при укладенні договору № 143 від 04 грудня 2019 року про надання освітніх послуг із ФОП ОСОБА_2 в порушення вимог п. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України Про запобігання корупції не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та не повідомив безпосереднього керівника про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку із членством або діяльністю у громадській організації Культурний Кампус та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради.

Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення №220 від 03 липня 2020 року ОСОБА_1 будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку із членством або діяльністю у громадській організації Культурний Кампус та його посадовим повноваженням на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, 04.12.2019 року прийняв рішення про укладення договору №143 про надання освітніх послуг з ФОП ОСОБА_2 .

Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення №221 від 03 липня 2020 року ОСОБА_1 будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції при підписанні акту прймання-передачі наданих послуг №1 до договору № 143 від 04 грудня 2019 року про надання освітніх послуг із ФОП ОСОБА_2 в порушення вимог п. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України Про запобігання корупції не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та не повідомив безпосереднього керівника про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку із членством або діяльністю у громадській організації Культурний Кампус та його посадовим повноваженням на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради.

Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення №222 від 03 липня 2020 року ОСОБА_1 будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку із членством або діяльністю у громадській організації Культурний Кампус та його посадовим повноваженням на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, 13.12.2019 року прийняв рішення приймання наданих послуг до договору №143 про надання освітніх послуг з ФОП ОСОБА_2 та вчинив дію, що виразилась у підписанні акту приймання-передачі наданих послуг №1 до договору №143 від 04.12.2019.

Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення №223 від 03 липня 2020 року ОСОБА_1 будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції при укладенні договору № 152 від 12 грудня 2019 року про надання послуг реклами у соціальних мережах із ФОП ОСОБА_2 в порушення вимог п. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України Про запобігання корупції не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та не повідомив безпосереднього керівника про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку із членством або діяльністю у громадській організації Культурний Кампус та його посадовим повноваженням на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради.

Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення №224 від 03 липня 2020 року ОСОБА_1 будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку із членством або діяльністю у громадській організації Культурний Кампус та його посадовим повноваженням на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, 12.12.2019 року прийняв рішення про укладення договору №152 про надання послуг реклами у соціальних мережах з ФОП ОСОБА_2 .

Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення №225 від 03 липня 2020 року ОСОБА_1 будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції при підписанні акту прймання-передачі наданих послуг №1 до договору № 152 від 12.12.2019 року про надання послуг реклами у соціальних мережах із ФОП ОСОБА_2 в порушення вимог п. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України Про запобігання корупції не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та не повідомив безпосереднього керівника про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку із членством або діяльністю у громадській організації Культурний Кампус та його посадовим повноваженням на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради.

Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення №226 від 03 липня 2020 року ОСОБА_1 будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку із членством або діяльністю у громадській організації Культурний Кампус та його посадовим повноваженням на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, 13.12.2019 року прийняв рішення приймання наданих послуг до договору №152 про надання освітніх послуг з ФОП ОСОБА_2 та вчинив дію, що виразилась у підписанні акту приймання-передачі наданих послуг №1 до договору №152 від 12.12.2019.

Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення №227 від 03 липня 2020 року ОСОБА_1 будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції при укладенні договору № 4 від 15.01.2020 року про надання освітніх послуг із ФОП ОСОБА_2 в порушення вимог п. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України Про запобігання корупції не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та не повідомив безпосереднього керівника про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку із членством або діяльністю у громадській організації Культурний Кампус та його посадовим повноваженням на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради.

Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення №228 від 03 липня 2020 року ОСОБА_1 будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку із членством або діяльністю у громадській організації Культурний Кампус та його посадовим повноваженням на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, 15.01.2020 року прийняв рішення про укладення договору №4 про надання освітніх послуг з ФОП ОСОБА_2 .

Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення №229 від 03 липня 2020 року ОСОБА_1 будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції при підписанні акту прймання-передачі наданих послуг №1 до договору № 4 від 15.01.2020 року про надання освітніх послуг із ФОП ОСОБА_2 в порушення вимог п. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України Про запобігання корупції не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та не повідомив безпосереднього керівника про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку із членством або діяльністю у громадській організації Культурний Кампус та його посадовим повноваженням на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради.

Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення №230 від 03 липня 2020 року ОСОБА_1 будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України Про запобігання корупції , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку із членством або діяльністю у громадській організації Культурний Кампус та його посадовим повноваженням на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, 13.12.2019 року прийняв рішення приймання наданих послуг до договору № 4 про надання освітніх послуг з ФОП ОСОБА_2 та вчинив дію, що виразилась у підписанні акту приймання-передачі наданих послуг №1 до договору №4 від 15.01.2020.

Статтею 1 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні та частиною першою статті 2 Закону України Про службу в органах місцевого самоврядування передбачено, що посадова особа місцевого самоврядування - особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження у здійсненні організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Згідно частини третьої статті 24 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні , органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

Згідно частини першої статті 76 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні , органи та посадові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність у разі порушення ними Конституції або законів України.

Відповідно до частини другої статті 12 Закону України Про службу в органах місцевого самоврядування на посадових осіб місцевого самоврядування поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України Про запобігання корупції .

Відповідно до підпункту в пункту 1 частини першої статті 3 Закону України Про запобігання корупції ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

У відповідності до примітки до статті 172-7 КУпАП, ОСОБА_1 є суб`єктом адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена статтею 172-7 КУпАП Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів .

Згідно абзаців дванадцятого та тринадцятого частини першої статті 1 Закону України Про запобігання корупції : приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях; реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Відповідно до частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції , особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Відповідно до даних розділу 16. Членство суб`єкта декларування в організаціях та їх органах, наведених ОСОБА_1 в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік від 24.03.2020, яка розміщена у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що функціонує у вільному доступі на веб-сайті Національного агентства із запобігання корупції і доступна за посиланням (https://public.nazk.gov.ua/declaration/3ca8d8cc-958c-4a46-ac28-e746610c3485), останній є членом громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та входить до складу керівних органів, зокрема правління вказаної організації.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 є одним із засновників громадської організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293, з 16.11.2017 є її керівником, а на даний час головою комісії з припинення юридичної особи. На ряду з ним до складу засновників вказаної громадської організації входить і ОСОБА_2 , яка зареєстрована по АДРЕСА_2 .

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань наявна лише одна фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , яка мешкає по АДРЕСА_3 , дійсно зареєстрована 20.12.2016 , номер запису 21740000000055669, що підтверджує, що це є одна і та ж особа.

Відповідно до статті 1 Закону України Про громадські об`єднання громадське об`єднання - це добровільне об`єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів. Громадське об`єднання за організаційно-правовою формою утворюється як громадська організація або громадська спілка. Громадська організація - це громадське об`єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи. Громадська спілка - це громадське об`єднання, засновниками якого є юридичні особи приватного права, а членами (учасниками) можуть бути юридичні особи приватного права та фізичні особи. Громадське об`єднання може здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи або без такого статусу. Громадське об`єднання зі статусом юридичної особи є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку.

У відповідності до частини першої статті 7 Закону України Про громадські об`єднання , засновниками громадської організації можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які досягли 18 років, а молодіжної та дитячої громадської організації - 14 років.

У відповідності до частини першої статті 7 Закону України Про громадські об`єднання , членами (учасниками) громадської організації, крім молодіжної та дитячої, можуть бути особи, визначені частиною першою статті 7 цього Закону, які досягли 14 років. Вік членів молодіжної, дитячої організації визначається її статутом у межах, встановлених законом.

Відповідно до листа Вінницької міської ради від 15.05.2020 № 01-00-011-23320 встановлено, що повідомлень від директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради ОСОБА_1 щодо наявності у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів за період 2019-2020 р.р. не надходило.

У протоколах про адміністративні правопорушення зазначено, що при укладанні договорів про надання послуг з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата державної реєстрації 20.12.2016, номер запису 21740000000055669) ОСОБА_1 в порушення вимог пункту 2 частини першої статті 28 Закону України Про запобігання корупції не повідомив безпосереднього керівника, а саме Вінницького міського голову, не пізніше наступного робочого дня, в даному випадку 05.12.2019, з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між його приватним інтересом, обумовленим наявністю позаслужбових стосунків з ОСОБА_2 , що мають місце у зв`язку з членством або діяльністю в громадській організації Культурний Кампус ЄДРПОУ 41768293 та його посадовими повноваженнями на посаді директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, що відповідно впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним зазначених повноважень.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону України Про запобігання корупції , корупційним правопорушенням є діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до ст. 1 Закону України Про запобігання корупції , потенційний конфлікт інтересів - це наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об`єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Реальний конфлікт інтересів - це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Приватний інтерес - це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Аналіз термінів, що містяться у ч. 1 ст. 1 Закону, дає можливість констатувати, що потенційний конфлікт інтересів відрізняється від реального тим, що при потенційному конфлікті встановлюється лише наявність, існування приватного інтересу особи, що може вплинути на об`єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, тоді як при реальному конфлікті інтересів існуюча суперечність між наявним приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями безпосередньо впливає (вплинула) на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень. Крім того, це також визначає ступінь впливу цієї суперечності на прийняття рішення чи вчинення дії, який повинен мати об`єктивний вираз, а також часовий взаємозв`язок між прийняттям рішення та наявністю певних ознак, що мають місце при цьому. Тобто для встановлення факту реального конфлікту інтересів недостатньо констатувати існування приватного інтересу, який потенційно може вплинути на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, а слід безпосередньо встановити, що приватний інтерес наявний та існує, і він суперечить службовим чи представницьким повноваженням, та така суперечність не може вплинути, а реально впливає на об`єктивність чи неупередженість прийняття рішень чи вчинення дій.

Отже, для реального конфлікту інтересів необхідна наявність трьох об`єктивних компонентів: 1) приватний інтерес; 2) службове повноваження, представницьке повноваження; 3) протиріччя між ними, що впливає на об`єктивність або неупередженість рішення, діяння службової особи.

Тому, під час притягнення особи за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів належить враховувати відповідну оцінку приватних інтересів через призму можливого їх негативного впливу на об`єктивність прийняття рішень чи діянь службовця при реалізації своїх службових повноважень.

В той же час, визначення змісту поняття конфлікт інтересів виходить з наявності таких обов`язкових ознак як: 1) конфлікт інтересів це суперечність між особистими інтересами особи та її службовими повноваженнями; 2) наявність такої суперечності може вплинути на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення дій під час виконання наданих особі службових повноважень.

Таким чином, не будь-яка суперечність між особистими інтересами особи та її службовими повноваженнями створює конфлікт інтересів, оскільки особистий інтерес особи та її службові повноваження можуть не суперечити один одному.

Але, при потенційному конфлікті інтересів існує обґрунтована ймовірність виникнення суперечності між приватним інтересом і посадовими обов`язками, а при реальному конфлікті інтересів така суперечність вже існує. Реальному конфлікту інтересів завжди передує потенційний конфлікт інтересів.

За наведених обставин можливо зробити висновок, що відмінність між потенційним і реальним конфліктами інтересів полягає в тому, що потенційний конфлікт інтересів - це конфлікт інтересів, який може виникнути в майбутньому. При цьому, потенційний конфлікт інтересів відрізняється від реального тим, що при потенційному конфлікті встановлюється лише наявність, існування приватного інтересу особи, що може вплинути на об`єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, тоді як при реальному конфлікті інтересів існуюча суперечність між наявним приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями безпосередньо впливає (вплинула) на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.

Отже, системний аналіз законодавства свідчить про те, що для встановлення наявності факту прийняття рішення, вчинення чи невчинення дії в умовах реального конфлікту інтересів та розмежування реального і потенційного конфлікту інтересів для кваліфікації рішення як такого, що прийняте в умовах реального конфлікту інтересів, необхідно встановити наявність обов`язкової сукупності таких юридичних фактів, як: 1)наявність у правопорушника факту приватного інтересу, який має бути чітко сформульований та визначений; 2) наявність факту суперечності між приватним інтересом і службовими чи представницькими повноваженнями із зазначенням того, в чому саме ця суперечність знаходить свій вияв або вплив на прийняття рішення; 3) наявність повноважень на прийняття рішення, наявність факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на об`єктивність або неупередженість рішення.

Встановлення цих фактів має бути відображено в протоколі про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією.

Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

В той же час, матеріали справи та протоколи про адміністративні правопорушення не містять даних про наявність обставин як усіх складових реального конфлікту інтересів у ОСОБА_1 під час укладення договорів та підписання актів приймання-передачі виконаних робіт із ОСОБА_2 .

Зокрема, у справі відсутні докази того, що на укладення спірних договорів з департаментом маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради претендували інші суб`єкти господарювання окрім ФОП ОСОБА_2 .

Також матеріали справи не містять доказів про те, що укладені договори, та в подальшому їх виконання утворили інтерес чи інші матеріальні або нематеріальні блага для ГО Культурний Кампус , членом якої є ОСОБА_1 , чи для нього особисто.

В матеріалах відсутні дані, що вчинення дій та прийняття рішень відбулися за наявності суперечності між приватним інтересом особи та її службовими повноваженнями, які вплинули на об`єктивність або неупередженість вчинення таких дій, прийняття таких рішень, не викладені та не підтверджені обставини, що дії чи рішення суперечать службовим повноваженням ОСОБА_1 .

Наведені в протоколах про адміністративні правопорушення та матеріалах справи фактичні дані свідчать лише про існування між вказаними особами приватних відносин, що полягають у членстві у громадській організації. Вказані обставини лише констатується в протоколах про адміністративні правопорушення, без жодного обґрунтування.

При цьому в протоколах чітко не визначена та не сформульована наявність у ОСОБА_1 приватного інтересу, з посиланням, яку мету останній при цьому переслідував, а також не сформульовано наявність суперечності між цим приватним майновим інтересом та службовими повноваженнями ОСОБА_1 під час виконання ним службових обов`язків директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, підписання відповідних договорів та актів виконаних робіт, із зазначенням того, в чому саме ця суперечність знаходить свій вияв або вплив на прийняття рішень.

В сукупності досліджені обставини не підтверджують існування суперечності між приватним інтересом ОСОБА_1 та його службовими повноваженнями, що реально вплинуло, або могло вплинути на об`єктивність або неупередженість прийнятих ним рішень під час виконання своїх повноважень.

В протоколах відсутнє посилання на те, в чому саме суперечність між приватним інтересом і службовими повноваженнями знайшла свій вияв або вплив на прийняття рішень ОСОБА_1 .

При цьому вчинення будь - яких дій чи прийняття рішень в умовах потенційного конфлікту інтересів не утворює склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 КУпАП або ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, які встановлюють адміністративну відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах виключно реального конфлікту інтересів.

Конституція України визначає основні права і свободи людини і громадянина та гарантії їх дотримання і захисту, зокрема обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях; усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь (ч. 3 ст. 62 Конституції України).

Відповідно до п. 4.1 Рішення Конституційного Суду України від 22.12.2010 року №23-рп/2010 за конституційним зверненням громадянина щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 14-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення) відзначається принцип правової визначеності, який означає, що обмеження основних прав людини та громадянина і втілення цих обмежень на практиці допустиме лише за умови забезпечення передбачуваності застосування правових норм, встановлюваних такими обмеженнями. Тобто обмеження будь-якого права повинне базуватися на критеріях, які дадуть змогу особі відокремлювати правомірну поведінку від протиправної, передбачати юридичні наслідки своєї поведінки .

Як наголошує Конституційний Суд України у п. 4.2 вказаного Рішення, орган (посадова особа) при розгляді справи, зокрема, зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність; повинен своєчасно, всебічно, повно і об`єктивно з`ясувати обставини справи, вирішити її в точній відповідності до закону тощо (статті 245, 280 КУпАП). Згідно з Кодексом провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю через відсутність події і складу адміністративного правопорушення; оцінка доказів ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності (стаття 252) тощо. Положення зазначених статей визначають систему процесуальних механізмів, які в сукупності з наведеними конституційними нормами унеможливлюють притягнення до адміністративної відповідальності особи, яка не вчиняла правопорушення.

Відповідно до вимог ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

За вказаних обставин, стороною обвинувачення не доведено наявність в діях ОСОБА_1 складу інкримінованих їй адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, що, в свою чергу, є підставою для закриття провадження по справі.

Враховуючи те, що апеляційний суд дійшов висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу інкримінованих йому адміністративних правопорушень та скасуванню постанови суду першої інстанції, інші доводи апеляційної скарги охоплюються прийнятим рішенням апеляційного суду.

З урахуванням наведеного апеляційним судом зроблено висновок, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а постанова суду першої інстанції - скасуванню із закриттям провадження у справі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв`язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст. ст. 283, 294, КУпАП, суд апеляційної інстанції,

ПОСТАНОВИВ:

Поновити ОСОБА_1 строк на апеляційне оскарження постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 20 липня 2020 року.

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

Постанову Вінницького міського суду Вінницької області від 20 липня 2020 року скасувати.

Провадження в справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП закрити на підставі п.1 ч. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.

Суддя Вінницького

апеляційного суду: В.В. Оніщук

СудВінницький апеляційний суд
Дата ухвалення рішення28.09.2020
Оприлюднено30.09.2020
Номер документу91871270
СудочинствоАдмінправопорушення