Миколаївський районний суд Миколаївської області
Справа№480/293/19
Ухвала
про призначення судово-психіатричної експертизи
Миколаївський районний суд Миколаївської області в складі:
головуючого-судді Войнарівського М.М.,
присяжних Сабан Л.М.,Чепіженко Н.Є.
за участю:
секретаря судового засідання Трифонової І.О.
заявника ОСОБА_1
розглянувши 03серпня 2020 року в місті Миколаєві у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Орган опіки та піклування Безводненської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки над нею та призначення опікуна,
встановив:
ОСОБА_1 (далі - заявник) звернулася до суду із заявою про визнання ОСОБА_2 недієздатним, встановлення опіки над ним та призначення опікуна, зазначаючи Орган опіки та піклування Безводненської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області заінтересованою особою.
У судовому засіданні заявник ОСОБА_1 просила призначити у справі судово-психіатричної експертизи, з метою визначення психічного стану ОСОБА_2 та здатності чи нездатності останнього розуміти значення своїх дій і керувати ними та витребування медичної документації з Комунальне некомерційне підприємство Миколаївський обласний центр психічного здоров`я Миколаївської обласної ради (МОПЛ№1) амбулаторної карти, медичної карти стаціонарного хворого.
Представник заінтересованої особи Органу опіки та піклування Безводненської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області у судового засідання не з`явився. Причини неявки суду не повідомив.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Відповідно до довідки МСЕК серія 12ААА № 555368 від 18.01.2019, ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнаний інвалідом І групи А з дитинства, безстроково та потребує постійного стороннього догляду.
Визнання ОСОБА_2 недієздатним необхідно заявнику ОСОБА_1 для призначення її опікуном свого сина ОСОБА_2 .
Згідно з положеннями ч. ч. 1, 2 ст. 84 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У клопотанні повинно бути зазначено: який доказ витребовується ; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Відповідно до ч.1 ст.298 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричної експертизи.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, провадження у справі слід зупинити на час проведення експертизи.
З огляду на те, що заявником обґрунтовані обставини, які свідчать про вжиті ним заходи для отримання доказів та причини неможливості самостійного отримання цих доказів, а також з метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи, суд вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
ухвалив:
З метою проведення експертного дослідження витребувати від Комунальне некомерційне підприємство Миколаївський обласний центр психічного здоров`я Миколаївської обласної ради (МОПЛ№1) амбулаторної карти, медичної карти стаціонарного хворого ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Шурине Миколаївського району Миколаївської області, яку надати у розпорядження експерта на його вимогу.
У разі неможливості подати такі докази у встановлені строки, зобов`язати Комунальне некомерційне підприємство Миколаївський обласний центр психічного здоров`я Миколаївської обласної ради (МОПЛ№1) повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Копію ухвали для виконання направити Комунальне некомерційне підприємство Миколаївський обласний центр психічного здоров`я Миколаївської обласної ради (МОПЛ№1).
Призначити у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Орган опіки та піклування Безводненської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки над нею та призначення опікуна,судово-психіатричну експертизу для встановлення психічного стану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Шурине Миколаївського району Миколаївської області , на вирішення якої поставити такі питання:
1) У якому психічному стані знаходиться ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с.Шурине Миколаївського району Миколаївської області?
2) Чи може ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с.Шурине Миколаївського району Миколаївської області за своїм психічним станом розуміти значення своїх дій та керувати ними?
Проведення експертизи доручити Державній установі Центр психічного здоров`я і моніторингу наркотиків та алкоголю Міністерства охорони здоров`я України ( м.Миколаїв, вул..Корабелів,14 в) попередити експертів про кримінальну відповідальність, передбачену ст. ст. 384, 385 Кримінального кодексу України.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Відповідно до ст. 261 ЦПК України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Згідно з ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду ; 2) на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Згідно з положеннями ст. 355 ЦПК України апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя М.М.Войнарівський
Присяжні: Л.М.Сабан
Н.Є.Чепіженко
03.08.2020
Суд | Миколаївський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2020 |
Оприлюднено | 05.08.2020 |
Номер документу | 90772151 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Миколаївський районний суд Миколаївської області
Войнарівський М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні