Миколаївський районний суд Миколаївської області
Справа № 480/293/19
Провадження № 2-о/945/1/21
РІШЕННЯ
Іменем України
Миколаївський районний суд Миколаївської області в складі:
головуючого-судді Войнарівського М.М.,
присяжних Сабан Л.М., Чепіженко Н.Є.,
за участю:
секретаря судового засідання Куртія О.Ф.,
заявника ОСОБА_1 ,
представника заінтересованої особи Чорної О.В.
розглянувши 19 березня 2021року в місті Миколаєві у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Орган опіки та піклування Безводненської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки над нею та призначення опікуна ,
встановив:
ОСОБА_1 (далі - заявник) звернулася до Миколаївського районного суду Миколаївської області з заявою про визнання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 недієздатним та призначення йому опікуна; заінтересована особа - Орган опіки та піклування Безводненської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області.
Обґрунтовуючи заявлені вимоги, заявник посилається на те, що ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 є її сином та інвалідом з дитинства. За психічним станом ОСОБА_2 потребує постійної уваги, сторонньої допомоги та догляду, навіть у найпростіших діях. Враховуючи психічний стан останнього, виникла необхідність визнання його недієздатним та встановити над ним опіку, а тому заявник була вимушена звернутися до суду із вказаною заявою.
У судовому засіданні заявник заяву підтримала,просила суд визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 недієздатним та призначення її у якості опікуна останнього.
Представник заінтересованої особи у судовому засіданні не заперечував щодо задоволення заяви,визнання ОСОБА_2 недієздатним та призначення заявника- ОСОБА_1 його опікуном.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного.
Відповідно до ч.1 ст.39 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
Проведеною у справі судово-психіатричною експертизою від 10.11.2020року, висновок судово-психіатричного експерта № 188, складений експертною комісією Державною установою Центр психічного здоров`я і моніторингу наркотиків та алкоголю Міністерства охорони здоров`я України , підтверджено встановлений лікувальним закладом діагноз захворювання ОСОБА_2 . За висновком вказаної експертизи ОСОБА_2 страждає на психічне захворювання-помірну розумову відсталість, у зв`язку з чим не здатний усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
ОСОБА_1 є рідною матір`ю ОСОБА_2 ,у зв`язку із цим вправі відповідно до ч.3 ст.296 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) звернутися до суду із відповідною заявою.
Відповідно до ч.1 ст.60 ЦК України суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.
Беручи до уваги, що заявник ОСОБА_1 є матір`ю ОСОБА_2 , піклується про нього, постійно здійснює за ним догляд, а також те, що ОСОБА_2 перебуває на утриманні заявника, суд вважає за можливе встановити над ОСОБА_2 опіку, призначивши за ч.1 ст.63 ЦК України ОСОБА_1 його опікуном.
Підстав, що можуть слугувати перешкодою призначення заявника опікуном, визначених у ст.64 ЦК України, судом не встановлено.
ОСОБА_1 повідомлена про права та обов`язки, які в неї виникнуть після встановлення опіки.
За таких обставин заява є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.2 ст.299 ЦПК України судові витрати, пов`язані з провадженням справи про визнання фізичної особи недієздатною або обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, відносяться на рахунок держави.
Згідно з положеннями ч.ч.6-8 ст.300 ЦПК України строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною визначається судом, але не може перевищувати двох років.
Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п`ятнадцять днів до закінчення строку, визначеного частиною шостою цієї статті.
Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною повинно містити обставини, що свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, підтверджені відповідним висновком судово-психіатричної експертизи.
На підставі ст. ст. 39, 60, 62-64, 67 Цивільного кодексу України, керуючись ст.ст. 12, 13, ч.1 ст.ст. 81, ст.ст. 258, 259, 264, 265, 300 Цивільного процесуального кодексу України, суд,
вирішив:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Орган опіки та піклування Безводненської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки над нею та призначення опікуна - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с.Шурине Миколаївського району Миколаївської області, паспорт серія НОМЕР_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ,який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ) - недієздатним.
Встановити над ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с.Шурине Миколаївського району Миколаївської області, паспорт серія НОМЕР_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ) - опіку.
Призначити ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженку села Ново-Михайлівка Миколаївського району Миколаївської області, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серія НОМЕР_3 ;РНОКПП НОМЕР_4 ) опікуном ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с.Шурине Миколаївського району Миколаївської області, паспорт серія НОМЕР_1 ;РНОКПП НОМЕР_2 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ).
Визначити строк дії рішення про визнання ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с.Шурине Миколаївського району Миколаївської області, паспорт серія НОМЕР_1 ;РНОКПП НОМЕР_2 ) недієздатним - 2 роки.
Копію рішення суду після набрання ним законної сили надіслати органу опіки та піклування, органам ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання фізичної особи.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.273 ЦПК України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до ст.354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом пятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Згідно з положеннями ст.355 ЦПК України апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції Миколаївського апеляційного суду.
Суддя М. М. Войнарівський
Присяжні: Л.М. Сабан
Н.Є. Чепіженко
Суд | Миколаївський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2021 |
Оприлюднено | 22.03.2021 |
Номер документу | 95663053 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Миколаївський районний суд Миколаївської області
Войнарівський М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні