Ухвала
від 05.08.2020 по справі 938/368/20
ВЕРХОВИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа№938/368/20

Провадження № 2/938/173/20

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

05 серпня 2020 року селище Верховина

Суддя Верховинського районного суду Івано-Франківської області Чекан Н.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , яку представляє адвокат Рашковська Лена Олександрівна, до Голівської сільської ради, треті особи на стороні відповідача: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування за законом, -

ВСТАНОВИВ:

31 липня 2020 року ОСОБА_1 , яку представляє адвокат Рашковська Лена Олександрівна, звернулася з позовом, в якому просить визнати право власності на спадкове майно - садибу АДРЕСА_1 , та складається з житлового будинку А , який складається з веранди площею 4,8 кв. м., коридору площею 28 кв. м., кімнати площею 21 кв. м., кухні площею 17,3 кв. м., санвузла площею 5,2 кв. м., кладової площею 17,7 кв. м., кімнати площею 12,7 кв. м., кімнати площею 23,4 кв. м. на першому поверсі та коридору площею 37,4 кв. м., кімнати площею 15,2 кв. м., кімнати площею 14,7 кв.м., кімнати площею 23,3 кв. м. в мезоніні, а всього загальною площею 220,7 кв. м. інвентаризаційною вартістю 344563 грн., погребу Б вартістю 23891 грн., стайні В вартістю 29781 грн., навісу Г вартістю 8946 грн., літньої кухні Д вартістю 53494 грн., сараю Е вартістю 21550 грн., оборогу Є вартістю 22155 грн., кам`яної криниці №1 вартістю 8322 грн.,та які належали її бабці ОСОБА_4 .

Підставою звернення до суду з даним позовом є те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її бабця ОСОБА_4 , в зв`язку з чим відкрилась спадщина, до складу якої входить вищевказане нерухоме майно. Позивачка, як вона стверджує, є спадкоємцем за законом і оскільки спільно проживала з спадкодавцем, то вважається такою, що прийняла спадщину. Однак, свідоцтво про право на спадщину отримати не може у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів, які підтверджують право власності спадкодавця на дане майно. Оскільки в позасудовому порядку вона не має можливості визнати право власності на спадкове майно, то змушена звернутись до суду з даним позовом.

Позовна заява подана з додержанням вимог ст. ст. 175-177 ЦПК України та віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної й територіальної юрисдикції суду.

Позивач від сплати судового збору звільнена на підставі п.9 ст. 5 Закону України Про судовий збір як інвалід І групи.

Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.

Згідно п. 2 ч. 4 ст. 274 ЦПК України, у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування, а тому справу необхідно розглядати у загальному порядку.

Найменування або ім`я сторін, їх місце знаходження або місце проживання:

ОСОБА_1 - АДРЕСА_1 , яку на підставі договору про надання правничої допомоги №3/20 представляє адвокат Рашковська Лена Олександрівна (вул. Соломійчука,5/2 в селищі Верховина Івано-Франківської області);

Голівська сільська рада - с.Голови Верховинського району Івано-Франківської області.

На підставі ч. 7 ст. 81 ЦПК України, необхідно витребувати від Державного нотаріального архіву Івано-Франківської області, нотаріусів Верховинського нотаріального округу Мартищук О.Я. та ОСОБА_5 завірену у встановленому законом порядку копію спадкової справи після померлої ОСОБА_4 , жительки АДРЕСА_1 та отримати інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо нерухомого майна, що знаходиться за вищевказаною адресою.

На підставі викладеного, керуючись ст.187-192, 260, 261, 353 ЦПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 , яку представляє адвокат Рашковська Лена Олександрівна до Голівської сільської ради, треті особи на стороні відповідача: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування за законом та відкрити загальне позовне провадження.

Розгляд справи провести в порядку загального позовного провадження.

Розпочати підготовче провадження та призначити підготовче засідання в приміщенні Верховинського районного суду на 01 вересня 2020 року на 9.30 год.

Витребувати від Державного нотаріального архіву Івано-Франківської області, нотаріусів Верховинського нотаріального округу Мартищук О.Я. та ОСОБА_5 завірену у встановленому законом порядку копію спадкової справи після померлої ОСОБА_4 , жительки АДРЕСА_1 .

Отримати інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо нерухомого майна, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідач має право у 15-ти денний строк з дня отримання даної ухвали подати суду відзив на позовну заяву, оформлений згідно з вимогами ст. 178 ЦПК України, із долученням до нього доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, а також документів що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Роз`яснити відповідачу, що в разі ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Відповідно до ч.4 ст.178 ЦПК України, копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

На підставі ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.

Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Роз`яснити учасникам справи право на підставі ч. 7 ст. 7 ЦПК України, звернутись до суду з клопотанням про проведення розгляду справи у закритому судовому засіданні з метою запобігання розголошенню відомостей про інтимні чи інші особисті сторони життя учасників справи або відомостей, що принижують їхню честь і гідність, а також в інших випадках, установлених законом.

Запропонувати третім особам надати свої письмові пояснення щодо позову, відзиву, відповіді на відзив та заперечення до закінчення підготовчого провадження.

Запропонувати учасникам справи надати відповідь на пояснення третьої особи до закінчення підготовчого провадження.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, яка розглядається на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки: http://court.gov.ua/.

Виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи. У заяві про виклик свідка зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити. Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання.

Забезпечення доказів судом проводиться за правилами, встановленими ст.116-119 ЦПК України.

Попередити учасників справи про недопустимість зловживання процесуальними правами, шляхом подання завідомо безпідставного позову, позову за відсутності предмета спору або у спорі, який має очевидно штучний характер; умисного неповідомлення про осіб, які мають бути залучені до участі у справі, тощо.

Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами.

У разі, якщо подання скарги, заяви, клопотання буде визнане зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання.

Позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.

Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.

Копію ухвали надіслати учасникам справи разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів. В підготовче судове засідання викликати учасників справи.

Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Чекан Н.М.

СудВерховинський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення05.08.2020
Оприлюднено06.08.2020
Номер документу90779159
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —938/368/20

Рішення від 22.12.2020

Цивільне

Верховинський районний суд Івано-Франківської області

Чекан Н. М.

Ухвала від 17.12.2020

Цивільне

Верховинський районний суд Івано-Франківської області

Чекан Н. М.

Ухвала від 05.10.2020

Цивільне

Верховинський районний суд Івано-Франківської області

Чекан Н. М.

Ухвала від 29.09.2020

Цивільне

Верховинський районний суд Івано-Франківської області

Чекан Н. М.

Ухвала від 15.09.2020

Цивільне

Верховинський районний суд Івано-Франківської області

Чекан Н. М.

Ухвала від 01.09.2020

Цивільне

Верховинський районний суд Івано-Франківської області

Чекан Н. М.

Ухвала від 05.08.2020

Цивільне

Верховинський районний суд Івано-Франківської області

Чекан Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні