ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
04 серпня 2020 року м. ТернопільСправа № 921/186/20
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Боровця Я.Я. розглянувши клопотання Фізичної особи підприємця Чайчука Віталія Івановича про витребування доказів ( вх. № 3856 від 19.06.2020 та вх. №4996 від 31.07.2020)
у справі №921/186/20
за позовом Фізичної особи підприємця Чайчук Віталія Івановича, АДРЕСА_1
до відповідача Комунального підприємства Тернопільської обласної ради "Архбудсервіс", вул. Грушевського, 8, м.Тернопіль
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача : Тернопільська обласна рада, вул. Грушевського, 8, м. Тернопіль.
про визнання договору оренди індивідуального визначеного майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області від 11.11.2013, недійсним.
Встановив:
Фізична особа підприємець Чайчук Віталій Іванович звернувся до Господарського суду Тернопільської області з позовом до відповідача Комунального підприємства Тернопільської обласної ради "Архбудсервіс" про визнання договору оренди індивідуального визначеного майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області від 11.11.2013, недійсним.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 16.03.2020, для розгляду справи визначено суддю Боровця Я.Я.
Ухвалою суду від 23.03.2020 відкрито провадження у справі №921/186/20 за правилами загального позовного провадження та підготовче засідання призначено на 22.04.2020, яке відкладалося на 21.05.2020 з підстав, викладених у відповідній ухвалі суду.
Протокольною ухвалою суду від 21.05.2020, від 11.06.2020 та від 24.06.2020 підготовчі засідання відкладались на 11.06.2020, на 24.06.2020 та на 14.07.2020 з підстав, викладених в них.
Ухвалою суду від 14.07.2020 підготовче засідання відкладалося на 04.08.2020 з підстав, викладених в ній.
19.06.2020 ФОП Чайчук В.І. звернувся до Господарського суду Тернопільської області із клопотанням (вх. №3856) про витребування доказів, в якому просить суд: - витребувати у КП ТОР "Архбудсервіс" документи на підтвердження права першого підпису в.о. керівника КП ТОР "Архбудсервіс" Лазаренка Ю.В.; копію акту прийому - передачі майна (гідроспоруд дільниці Швайківці) від Тернопільської обласної ради до КП ТОР "Архбудсервіс" ; річну фінансову звітність КП ТОР "Архбудсервіс" за період з 2013 по 2020 роки; повідомлення органів ГУ ДПС у Тернопільській області по формі 20-ОПП КП ТОР "Архбудсервіс" про наявність майна.
Також 31.07.2020 ФОП Чайчук В.І. звернувся до Господарського суду Тернопільської області із клопотанням (вх. №4996) про витребування доказів, в якому просить суд: витребувати у Головного управління ДПС у Тернопільській області: річну фінансову звітність КП ТОР "Архбудсервіс" за період з 2013 по 2020 роки; інформацію про наявність майна у КП ТОР "Архбудсервіс" код 31384002, а саме: гідротехнічних споруд дільниці Швайківці, відповідно до поданих звітів по формі 20-ОПП за період з 2013 по 2020 роки; повідомлення органів ГУ ДПС в Тернопільській області по формі 20-ОПП КП ТОР "Архбудсервіс" код 31384002 - про наявність майна.
Відповідно до частини 1 статті 177 ГПК України завданнями підготовчого провадження є остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. При цьому, можливість вчинення сторонами ряду процесуальних дій обмежена закінченням підготовчого провадження.
При розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом ( стаття 169 ГПК України).
Пунктом 10 частиною 2 статті 182 ГПК України зазначено, що вирішення заяв та клопотань учасників справи здійснюється судом у підготовчому засіданні.
Розглянувши клопотання про витребування доказів, судом встановлено наступне:
Відповідно до статті 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно вимог статті 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Як визначено статтею 81 ГПК України, учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї (ч.1).
У клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів); 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання (ч.2).
Клопотання обґрунтовано неможливістю самостійно надати вказані докази.
Зокрема 06.07.2020 представник ФОП Чайчука В.І. (адвокат Півторак В.М.) звернувся до ГУ ДПС у Тернопільській області із адвокатським запитом за №21 щодо надання доказів.
Згідно відповіді №4275/6-5/19-200-54-03/15968 від 21.07.2020 на адвокатський запит, ГУ ДПС у Тернопільській області відмовило у задоволенні запиту з підстав, викладених ньому
Враховуючи наведені приписи процесуального законодавства, положеннями якого учаснику справи надано право звернутись до суду із клопотанням про витребування доказів, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для витребування доказів, зазначених у відповідному клопотанні.
Отже, з метою з"ясування всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що клопотання позивача про витребування доказів є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази (ч.3 ст.81 ГПК України).
Частинами 6-9 статті 81 ГПК України передбачено, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. У разі неподання учасником справи витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання та яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання таких доказів позивачем також залишити позовну заяву без розгляду.
Процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи та оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвали (частина 2 статті 232 ГПК України).
Керуючись статями 81, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Клопотання ФОП Чайчука В.І. про витребування доказів, задовольнити.
2.Витребувати у Комунального підприємства Тернопільської обласної ради "Архбудсервіс" документи на підтвердження права першого підпису в.о. керівника КП ТОР "Архбудсервіс" Лазаренка Ю.В.; копію акту прийому - передачі майна (гідроспоруд дільниці Швайківці) від Тернопільської обласної ради до КП ТОР "Архбудсервіс" ; річну фінансову звітність КП ТОР "Архбудсервіс" за період з 2013 по 2020 роки; повідомлення органів ГУ ДПС у Тернопільській області по формі 20-ОПП КП ТОР "Архбудсервіс" про наявність майна.
3.Витребувати у Головного управління Держаної податкової служби у Тернопільській області: річну фінансову звітність КП ТОР "Архбудсервіс" за період з 2013 по 2020 роки; інформацію про наявність майна у КП ТОР "Архбудсервіс" код 31384002, а саме: гідротехнічних споруд дільниці Швайківці, відповідно до поданих звітів по формі 20-ОПП за період з 2013 по 2020 роки; повідомлення органів ГУ ДПС в Тернопільській області по формі 20-ОПП КП ТОР "Архбудсервіс" код 31384002 - про наявність майна.
Комунальному підприємству Тернопільської обласної ради "Архбудсервіс" встановити строк для подання витребуваних доказів до суду, а саме до 24.09.2020.
Головному управлінню Держаної податкової служби у Тернопільській області встановити строк для подання витребуваних доказів до суду, а саме до 24.09.2020.
4.Копію ухвали надіслати рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення:
Позивачу: Фізична особа підприємець Чайчук Віталія Івановича ( АДРЕСА_1 ).
Відповідачу: Комунальне підприємство Тернопільської обласної ради "Архбудсервіс" ( вул. Грушевського, 8, м.Тернопіль ), для виконання.
Третій особі: Тернопільська обласна рада (вул. Грушевського, 8, м. Тернопіль).
Головному управлінню Держаної податкової служби у Тернопільській області
( вул.Білецька, 1, м.Тернопіль), для виконання.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею з "06" серпня 2020 року та оскарженню не підлягає.
Учасники справи можуть отримати інформацію у справі №921/186/20 на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою - https://te.court.gov.ua/sud5022.
Суддя Я.Я. Боровець
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 04.08.2020 |
Оприлюднено | 06.08.2020 |
Номер документу | 90800384 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні