Головуючий суддя в суді І інстанції
Козіна С.М.
Єдиний унікальний № 374/184/20
УХВАЛА
06 серпня 2020 року суддя Ржищівського міського суду Київської області Козіна С.М., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, що не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , про визнання недійсними заповіту та свідоцтва про право на спадщину за заповітом,-
ВСТАНОВИВ:
23 липня 2020 року до Ржищівського міського суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 .
Перевіривши матеріали позовної заяви, встановлено, що вона не відповідає вимогам ст. 175, 177 ЦПК України, згідно такого.
Позовна заява містить дві позовних вимоги: визнати недійсним заповіт від 7 квітня 2010 року; визнати недійсним свідоцтво про право на спадщину за заповітом від 7 квітня 2010 року.
Однак позивачем сплачено судовий збір у розмірі 840 грн 80 коп., тобто за одну вимогу немайнового характеру. Проте, обидві позовні вимоги є окремими вимогами немайнового характеру.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 вказаного Закону за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою ставка судового збору складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 6 вказаного Закону у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Отже, позивачу необхідно доплатити судовий збір ще за одну позовну вимогу немайнового характеру у розмірі 840,80 грн. та подати до суду документ на підтвердження такої сплати.
За змістом ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. 83, 95, 175, 177, 185, 260, 261 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, що не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 про визнання недійсними заповіту та свідоцтва про право на спадщину за заповітом,- залишити без руху.
Повідомити ОСОБА_1 про необхідність усунення недоліків заяви, вказаних в ухвалі, а саме: доплатити судовий збір ще за одну позовну вимогу немайнового характеру у розмірі 840,80 грн. та подати до суду документ на підтвердження такої сплати.
Вказані недоліки позовної заяви усунути не пізніше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Роз`яснити, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Строки застосовувати з урахуванням п.3 розділу ХІІ "Прикінцевих положень" ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя
Суд | Ржищівський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2020 |
Оприлюднено | 07.08.2020 |
Номер документу | 90808681 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ржищівський міський суд Київської області
Козіна С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні