Ухвала
від 06.08.2020 по справі 206/3287/20
САМАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 206/3287/20

Провадження № 2/206/890/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06.08.2020 м. Дніпро

Суддя Самарського районного суду м. Дніпропетровська Маштак К.С., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ТОВ Металургійний завод Дніпросталь , третя особа: Первинна профспілкова організація Всеукраїнської професійної спілки Свобода Праці ТОВ Металургійний завод Дніпросталь про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу, -

ВСТАНОВИВ

Позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.

Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульовано ЦПК. Подання заяви до суду має відбуватись із дотриманням певних умов, зокрема ст.ст. 175, 177 ЦПК України. Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху оскільки подана без додержання вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України.

В порушення п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява не містить обґрунтованого розрахунку сум, що стягуються.

Згідно п. 1ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується.

З урахуванням норм, зокрема абз. 3 п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати № 100, середньомісячна зарплата за час вимушеного прогулу працівника обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, із якою пов`язана виплата, тобто дню звільнення працівника з роботи. Основою для визначення загальної суми заробітку, що підлягає виплаті за час вимушеного прогулу, є середньоденна (середньогодинна) заробітна плата працівника, яка згідно з п. 8 згаданого Порядку визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом 2-х місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством, - календарних днів за цей період. Після визначення середньоденної заробітної плати як розрахункової величини для нарахування виплат працівнику здійснюється нарахування загальної суми середнього заробітку за час вимушеного прогулу, яка обчислюється шляхом множення середньоденної заробітної плати на середньомісячне число робочих днів у розрахунковому періоді (абз. 2 п. 8 Порядку № 100).

Середньомісячне число робочих днів розраховується діленням на 2 сумарного числа робочих днів за останні 2 календарні місяці згідно з графіком роботи підприємства, установи, організації, установленим із дотриманням вимог законодавства.

Однак, в порушення п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позивачем не зазначено у позовній заяві ціни позову за вимогу про стягнення середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.

У порушення п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позивачем не зазначено докази , що підтверджують вказані ним у позовній заяві обставини, а саме те, що позивач погодився на переведення на наступні запропоновані йому роботи, те, що позивачу надійшла відмова в переведенні його на інші посади (роботи), те, що ОСОБА_2 , який працював на тій же роботі оператора механізованих та автоматизованих складів 4 розряду Складу сипучих та феросплавів Центрального матеріального складу було на кілька тижнів раніше повідомлено про наступне вивільнення та запропоновано роботу водія навантажувача, на яку його було переведено, те що відповідач звернувся до третьої особи для отримання згоди на його звільнення та отримав обґрунтовану відмову виборного профспілкового органу та вищого органу профспілки.

Крім того, ч. ч. 2, 4, 5 ст. 95 ЦПК України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Крім того, у порушення ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви не долучено документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Як вбачається із змісту позовної заяви позивач порушив питання про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.

Велика Палата Верховного Суду підтримала правовий висновок Верховного Суду України від 30.11.2016 у справі № 226/168/15-ц, згідно з яким пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір , не поширюється на вимогу позивачів про стягнення середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.

Відтак, за вимогу позивача про стягнення середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу також має бути сплачено судовий збір.

Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду у своїй ухвалі від 22.07.2019 по справі № 488/769/17.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір за подачу позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою - підприємцем справляється у розмірі - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином, позивачу необхідно надати докази сплати судового збору у розмірі встановленому законом за вимогу про стягнення середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу на момент звернення до суду із позовною заявою.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В свою чергу, суддя звертає увагу, що прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини її основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

Враховуючи викладене суддя приходить до висновку, що позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у ст. ст. 175, 177 ЦПК України, а тому підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, що відповідає вимогам ст. 185 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 260 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ТОВ Металургійний завод Дніпросталь , третя особа: Первинна профспілкова організація Всеукраїнської професійної спілки Свобода Праці ТОВ Металургійний завод Дніпросталь про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу - залишити без руху.

Надати позивачу строк 5 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, а саме:

- зазначити у позовній заяві ціну позову;

- зазначити у позовній заяві обґрунтований розрахунок сум, що стягуються;

- зазначити у позовній заяві докази, що підтверджують вказані у позовній заяві обставини, а саме: те, що позивач погодився на переведення на наступні запропоновані йому роботи, те, що позивачу надійшла відмова в переведенні його на інші посади (роботи), те, що ОСОБА_2 , який працював на тій же роботі оператора механізованих та автоматизованих складів 4 розряду Складу сипучих та феросплавів Центрального матеріального складу було на кілька тижнів раніше повідомлено про наступне вивільнення та запропоновано роботу водія навантажувача, на яку його було переведено, те що відповідач звернувся до третьої особи для отримання згоди на його звільнення та отримав обґрунтовану відмову виборного профспілкового органу та вищого органу профспілки;

- надати документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://sm.dp.court.gov.ua.

Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя К.С. Маштак

СудСамарський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення06.08.2020
Оприлюднено10.08.2020
Номер документу90832249
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —206/3287/20

Рішення від 10.12.2020

Цивільне

Самарський районний суд м.Дніпропетровська

Маштак К. С.

Ухвала від 02.09.2020

Цивільне

Самарський районний суд м.Дніпропетровська

Маштак К. С.

Ухвала від 06.08.2020

Цивільне

Самарський районний суд м.Дніпропетровська

Маштак К. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні