Справа № 308/5093/20
1-кс/308/3518/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 серпня 2020 року м. Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого 2-го відділення слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Закарпатській області майора юстиції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури Закарпатської області ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 ,-
В С Т А Н О В И В:
З внесеного клопотання та матеріалів, доданих до нього, встановлено, що Слідчим відділом УСБУ в Закарпатській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22020070000000013 від 13.03.2020 за ч.2 ст.201-1 КК України за фактом повідомлення про дію на території Закарпатської області механізму незаконного вивезення за межі митної території України пиломатеріалів цінних та рідкісних порід, експорт якої у відповідності до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб`єктів підприємницької діяльності, пов`язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» заборонено. Вказане протиправне вивезення здійснюється, шляхом надання одним товарам вигляду інших, що необхідно з метою уникнення заборони на їх вивезення за межі митної території України.
У ході досудового розслідування встановлено, що до вчинення вказаного злочину причетний громадянин України ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , код НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ), який є засновником та власниками ФГ ЛЕТА (код ЄДРПОУ 37173144, адреса: м. Мукачево, вул. Ференца Ліста, 8, фактичний офіс підприємства знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 ) та ТОВ «Кастомз Лоджістікс» (код ЄДРПОУ 40196769, адреса реєстрації: 89693, Закарпатська обл., Мукачівський р-н, смт. Кольчино, вул. Локоти, буд. 12/16). ФГ ЛЕТА здійснює виробництво пиломатеріалів, з використанням виробничих потужностей за адресою: Закарпатська обл., Мукачівський р-н, смт. Кольчино, вул. Локоти, 12/16 В та смт. Кольчино, вул.Спортивна, 2. Будучи обізнаними про заборону експорту пиломатеріалів цінних і рідкісних порід дерев, учасники злочинної змови, з метою уникнення вказаної заборони та отримання дозволу на пропуск товарів через митний кордон, здійснюють надання одним товарам вигляду інших. Так, під час оформлення митних документів на вивезення пиломатеріалів цінних і рідкісних порід дерев, учасники злочинної змови завідомо неправомірно відносять їх до категорії готових виробів з дерева, які у відповідності до класифікатора УКТ ЗЕД відносяться до категорії 4409, у зв`язку з чим, на них не поширюється заборона вивезення, а також під час їх вивезення не передбачено отримання експортного сертифікату про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів. Таким чином, протиправне переміщення через митний кордон України пиломатеріалів породи акація, яка відноситься до категорії цінних і рідкісних порід, здійснюється з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу України як підстави для переміщення предметів через митний кордон документів, що містять неправдиві дані щодо асортименту та найменування вантажу, та інших характеристик, в тому числі відомостей щодо фактичного відправника. Зокрема вивезення пиломатеріалів породи акація, здійснюється під виглядом готових виробів терасна дошка.
Окрім цього, будучи достеменно обізнаними про протиправність своїх дій, діючи з метою відведення від себе підозри, учасники злочинної змови здійснюють відправку товарів від імені сторонніх суб`єктів підприємницької діяльності, зокрема використовуючи реквізити ФОП ОСОБА_6 (адреса реєстрації: АДРЕСА_4 ). Відповідно до матеріалів кримінального провадження фактичне офісне приміщення ФГ Лета знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 , яке не відображено у офіційних документах. Вживаючи заходів конспірації, спрямованих на уникнення розголошення відомостей про вчинюваний злочин стороннім особам, декларування вантажу під час підготовки експортних операцій здійснюється безпосередньо учасниками злочинної змови ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , які діють в якості фізичних осіб-підприємців. Експорт товарів здійснюється на адресу зареєстрованого в Словацькій Республіці підприємства LT servis s.r.o, власниками якого, у відповідності до матеріалів провадження є ОСОБА_5 . Після незаконного переміщення пиломатеріалів породи акація через митний кордон України, учасники злочинної змови здійснюють їх подальший продаж по території Євросоюзу.
04.08.2020 за повідомленням оперативного підрозділу на митному посту «Ужгород» Закарпатської митниці було проведено огляд місця події вантажного автомобіля марки «Renault» р.н. НОМЕР_2 , причіп марки «Kogel» р.н. НОМЕР_3 який під керуванням громадянина України - ОСОБА_8 слідував у напрямку Словацької республіки. У відповідності до товаросупровідних документів вказаним автомобілем здійснювалось перевезення вантажу «18 пачок терасної дошки з акації», відправником якого зазначено ФОП ОСОБА_6 ( АДРЕСА_4 ). У митній декларації вказаному вантажу було присвоєно код УКТ ЗЕД 4409299100, тобто він був визначений як готова продукція, у зв`язку з чим на нього не поширюється заборона вивезення, оскільки забороняється вивезення лише лісо- та пиломатеріалів.
В ході огляду місця події, який проводився за участі спеціаліста з лісозаготівельної та деревообробної сфери встановлено, що переміщуваний вантаж не є виробом «терасна дошка», оскільки на ньому відсутні необхідні елементи, які мають бути наявні на готовому виробі та, які дають можливість здійснювати монтаж вказаної продукції, а є пиломатеріалами цінної породи акація, вивезення яких за межі митної території України заборонено. Таким чином викладені обставини вказують на вжиття особами, які причетні до вчинення вказаного злочину заходів, направлених на змішування товарів, та надання пиломатеріалу з акації вигляду готової продукції.
Згідно з поясненнями водія ОСОБА_8 , який безпосередньо здійснював переміщення вантажу, завантаження пиломатеріалу акації, відбулося на території належного ОСОБА_5 ТОВ Кастомз Лоджістікс.
Клопотання мотивоване тим, що у органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що за місцем знаходження належного ОСОБА_5 та ОСОБА_7 ТОВ Кастомз лоджістікс за адресою: Мукачівський р-н, смт. Кольчино, вул. Локоти, буд. 12/16, де здійснюється виробнича діяльність пиломатеріалів з цінних порід дерев, які в подальшому від імені сторонніх суб`єктів підприємницької діяльності вивозиться з прихованням від митного контролю в країни Євросоюзу, знаходяться речі і документи, які мають значення для дослідження обставин провадження, а саме: документація яка стосується придбання лісоматеріалів акації, їх переробки та передачу від імені ФГ ЛЕТА, ТОВ Кастомз Лоджістікс, ФОП ОСОБА_5 на ім`я ФОП ОСОБА_6 ; документація яка стосується оформлення документів для експорту виробів з акації від імені ФОП ОСОБА_6 ; документація, яка ведеться від імені LT servis s.r.o, що стосується діяльності вказаного підприємства, в тому числі здійснення продажу на території ЄС пиломатеріалу з акації, що в свою чергу вказує на обізнаність учасників злочинної змови на переміщення саме пиломатеріалів; комп`ютерна техніка, пристрої електронного накопичення інформації, та мобільні телефони (термінали), в яких містяться документи підготовлені в електронній формі, які стосуються виробничого процесу та експорту пиломатеріалів акації. Вказані відомості необхідні з метою ідентифікації осіб, якими вказані документи були фактично підготовлені від імені сторонніх суб`єктів підприємницької діяльності; робочі записи щодо способів оформлення партій вантажу з пиломатеріалом цінних і рідкісних порід; залишки пиломатеріалу цінних і рідкісних порід, вивезення яких здійснювалось від імені сторонніх суб`єктів підприємництва, з прихованням від митного контролю. Усі вказані речі та документи можуть відображають обставини вчинення злочину, мають тісний зв`язок із вчиненим злочином, через те що вони підтверджують чи спростовують версію слідства, щодо механізму вчинення злочину, засобів його приховання а також викривають причетних до його вчинення осіб, у зв`язку з чим органу досудового розслідування і необхідно провести таку слідчу дію, як обшук. Доступ до вказаних речей і документів отримати у добровільному порядку або за допомогою інших слідчий дій органом досудового розслідування отримати неможливо, оскільки такі підтверджують механізм вчинення злочину, а також вказують на засоби приховання вчиненого злочину, що надає достатні ризики вважати, що вони будуть видозмінені або знищені, у випадку доведення до відома їх власників намірів слідства щодо використання вказаних речей в якості доказів протиправної діяльності їх власників.
Посилаючись на вищенаведене, а також з огляду на те, що вказані у клопотанні речі, предмети та документи, які планується відшукати та вилучити, зберегли на собі сліди вчинення кримінального правопорушення, можуть бути використані як докази фактів чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, слідчий просить задовольнити подане ним клопотання та надати дозвіл на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно з інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, нежитлові будівлі за адресою: АДРЕСА_1 , належать на праві приватної власності ОСОБА_5 (РНОКПП - НОМЕР_1 ).
У судовому засіданні слідчий підтримав подане ним клопотання та просив його задовольнити у повному обсязі.
Заслухавши слідчого та дослідивши матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Стаття 30 Конституції України гарантує кожному недоторканність житла чи іншого володіння особи.
Поняття житла, іншого володіння особи на сьогодні визначене у ч. 2 ст. 233 КПК, де вказано, що під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.
Відповідно до положень ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно з ч. 1 ст. 13 КПК України, не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Заслухавши пояснення сторони кримінального провадження з приводу внесеного клопотання, дослідивши додані до нього матеріали, а також розсекречені дані протоколу про результати проведення НСРД у даному провадженні, беручи до уваги те, що слідчим в судовому засіданні доведено наявність достатніх підстав для проведення обшуку у вказаному у клопотанні володінні особи, відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів. Разом з тим, слідчим не в повній мірі обґрунтовано підстави щодо виявлення окремих речей і документи, а тому слідчий суддя приходить до висновку про часткове задоволення поданого ним клопотання.
Відповідно до ч. 7 ст. 236 КПК України, при обшуку слідчий, прокурор має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення обшуканого житла чи іншого володіння особи чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати документи, тимчасово вилучати речі, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
Керуючись статтями 234, 235, 309 КПК України, слідчий суддя, -
П О С ТА Н О В И В:
Клопотання задовольнити частково.
Надати дозвіл стороні кримінального провадження на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , з метою виявлення:
-документації, яка стосується придбання лісоматеріалів акації, їх переробки та передачу від імені ФОП ОСОБА_5 на ім`я ФОП ОСОБА_6 ;
-документації, яка стосується оформлення документів для експорту виробів з акації від імені ФОП ОСОБА_6 ;
-комп`ютерної техніки, пристроїв електронного накопичення інформації та мобільних телефонів (терміналів), в яких містяться документи підготовлені в електронній формі, які стосуються виробничого процесу та експорту пиломатеріалів акації, шляхом копіювання такої інформації;
-робочих записів щодо способів оформлення партій вантажу з пиломатеріалом цінних і рідкісних порід;
В іншій частині клопотання відмовити.
Дана ухвала надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише раз.
Строк дії ухвали - один місяць з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено і проголошено 07.08.2020 о 15 год. 10 хв.
Слідчий суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 90832900 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Данко В. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні