ХЕРСОНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
07 серпня 2020 року м. Херсон
номер справи: 653/3014/19 номер провадження: 22-ц/819/1251/20
Херсонський апеляційний суд в складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Воронцової Л. П., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом Комунального підприємства Міське житлове будівництво Генічеської міської ради із позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за утримання будинку та прибудинкової території,
В С Т А Н О В И В:
02 березня 2020 року Генічеський районний суд Херсонської області ухвалив у зазначеній справі рішення, на яке ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій зазначив, що оскаржуване рішення суду не є чинним на підставі п. 3 Розділу ХІІ Прикінцеві положення ЦПК України, відповідно до якого, під час карантину, встановленого КМУ з метою запобігання коронавірусної хвороби, строки апеляційного оскарження продовжуються на строк дії такого карантину. При цьому скаржник не клопотав про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 354 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Пунктом 1 ч. 2 ст. 354 ЦПК України передбачено, що учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
На підставі пункту 3 Розділу ХІІ Прикінцевих положень ЦПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Згідно з ч. 3 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Таким чином, скаржнику необхідно надати апеляційному суду вмотивоване клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження .
Крім того, у порушення вимог пункту 3 частини 4 ст. 356 ЦПК України скаржником до апеляційної скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Не містить апеляційна скарга і посилання на наявність підстав для звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до пункту 1.6 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір від 08 липня 2011 року, з послідуючими змінами, за подання апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 150 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Ставка судового збору за подання позовної заяви майнового характеру юридичною особою на день подання позову (27 серпня 2019 року) складала 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (пп.1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону).
Позивачем ціна позову визначена у розмірі 2 926,08 грн, тобто, розмір судового збору при поданні позовної заяви складатиме 1 921,00 грн (1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб), а при поданні апеляційної скарги - 2 881,50 грн (150 %).
Враховуючи викладене, скаржнику необхідно сплатити судовий збір у розмірі 2 881,50 грн .
Вказані обставини є підставою для залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для подачі вмотивованого клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження і сплати судового збору у розмірі 2 881,50 грн за такими реквізитами: ( Отримувач коштів: УК у м.Херсоні/м.Херсон/22030101;Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37959779;Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA528999980313101206080021002; Код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Керуючись статтями ч. 1, 2 ст. 185, п. 3 ч. 4 ст. 356, ч. 2 ст. 357 ЦПК України
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Генічеського районного суду Херсонської області від 02 березня 2020 року залишити без руху.
Надати скаржнику строк протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для надання вмотивованого клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження і документів, що підтверджують сплату судового збору у розмірі 2 881,50 грн.
Роз`яснити скаржнику, що невиконання вимог ухвали суду, є підставою для визнання апеляційної скарги неподаною та її повернення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Херсонського апеляційного суду Л. П. Воронцова
Суд | Херсонський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2020 |
Оприлюднено | 10.08.2020 |
Номер документу | 90848161 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Херсонський апеляційний суд
Воронцова Л. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні