Справа № 752/18141/18
Провадження № 1-кс/752/6047/20
У Х В А Л А
04.08.2020 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши заяву адвоката ОСОБА_3 про відвід слідчого судді ОСОБА_4 від розгляду клопотань про застосування запобіжного заходу відносно ОСОБА_5 у кримінальному провадженні № 12018100010007979,
в с т а н о в и в:
в провадженні слідчого судді Голосіївського районного суду м.Києва ОСОБА_4 перебувають клопотання слідчого СВ Голосіївського УП ГУ НП у м.Києві про застосування запобіжного заходу відносно ОСОБА_5 у кримінальному провадженні № 12018100010007979.
Адвокат ОСОБА_3 звернувся до суду з заявою про відвід слідчого судді ОСОБА_4 від розгляду зазначених клопотань.
Заява про відвід обґрунтована тим, що слідчий суддя ОСОБА_4 розглядає клопотання після закінчення 72 годин та відмовила у задоволенні клопотання про залишення його без розгляду.
Дослідивши матеріали заяви, матеріали клопотання, вважаю, що вона не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.75 КПК України слідчий суддя, суддя або присяжний не може брати участь у кримінальному провадженні: 1) якщо він є заявником, потерпілим, цивільним позивачем, цивільним відповідачем, близьким родичем чи членом сім`ї слідчого, прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, заявника, потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача; 2) якщо він брав участь у цьому провадженні як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, слідчий, прокурор, захисник або представник; 3) якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім`ї заінтересовані в результатах провадження; 4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості; 5) у випадку порушення встановленогочастиною третьою статті 35цього Кодексу порядку визначення слідчого судді, судді для розгляду справи.
Згідно ч. 7ст. 56 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»суддя зобов`язаний справедливо, безсторонньо та своєчасно розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства; дотримуватися правил суддівської етики, у тому числі виявляти та підтримувати високі стандарти поведінки у будь-якій діяльності з метою укріплення суспільної довіри до суду, забезпечення впевненості суспільства в чесності та непідкупності суддів.
Пунктом 5постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни №8від 13червня 2007року «Пронезалежність судовоївлади» визначено, що відповідно до закону суддя не може брати участь у розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо він заінтересований у результаті розгляду справи або є інші обставини, які викликають сумнів в об`єктивності та неупередженості судді.
Статтею. 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод кожному гарантовано право на справедливий розгляд його справи незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характер або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
У відповідності до практики Європейського суду з прав людини, при оцінці безсторонності суду слід розмежовувати суб`єктивний та об`єктивний аспект. Так у справі «Мироненко і Мартиненко проти України» зазначається, що наявність безсторонності, для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції, має визначатися за допомогою суб`єктивного та об`єктивного критеріїв.
Відповідно до усталеної практики Європейського суду для визначення суб`єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності. Стосовно суб`єктивного критерію, особиста безсторонність суду презумується, поки не надано доказів протилежного (рішення у справі "Фей проти Австрії" від 24 лютого 1993 року; рішення у справі "Ветштайн проти Швейцарії"(Wettstein v. Switzerland), N 33958/96, п. 42, ЄСПЛ 2000-XII).
Як на підставу відводу заявник фактично висловлює свою незгоду з ухваленим слідчим суддею рішенням при розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу відносно його підзахисних.
Тобто, заявник не погоджується з процесуальним рішенням слідчого судді, порядок оскарження якого передбачений кримінальним процесуальним законодавством.
Будь-яких підстав, визначених ст..ст.75, 76 КПК України, для відводу слідчого судді ОСОБА_4 в ході розгляду заяви не встановлено.
З огляду на викладене, заява адвоката ОСОБА_3 про відвід слідчого судді ОСОБА_4 не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 77, 80, 81 КПК України,
у х в а л и в:
заяву адвоката ОСОБА_3 про відвід слідчого судді ОСОБА_4 від розгляду клопотань про застосування запобіжного заходу відносно ОСОБА_5 у кримінальному провадженні № 12018100010007979 залишити без задоволення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.08.2020 |
Оприлюднено | 09.02.2023 |
Номер документу | 90851463 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Колдіна О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні