ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
РІШЕННЯ
Іменем України
10 серпня 2020 року Справа № 923/311/20
Господарський суд Херсонської області у складі судді Гридасова Ю.В., розглянув за правилами спрощеного позовного провадження, без виклику (повідомлення) сторін, справу за позовом: Акціонерного товариства "Комерційний банк "ГЛОБУС" (м. Київ),
до відповідача: ОСОБА_1 (м. Скадовськ Херсонської області),
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "ГУДЗ ОВ ЮКРЕЙН" (м. Київ),
про стягнення 43 050 грн. 86 коп.,
учасники справи не викликались (не повідомлялись).
Позивач 01.04.2020 року звернувся до Господарського суду Херсонської області з позовною заявою у якій просить стягнути з відповідача 43050 грн. 86 коп., з яких - 33 280 грн. основний борг, 3925 грн. 29 коп. заборгованість по процентам, 3697 грн. 27 коп. пеня за несвоєчасне погашення основного боргу, 227 грн. 30 коп. пеня за несвоєчасне погашення процентів.
Також, позивач просить розглянути справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01.04.2020 року справу розподілено судді Литвиновій В.В.
Ухвалою суду від 02.04.2020 року відмовлено у відкритті провадження у справі.
Постановою Південно-західного апеляційного господарського суду від 09.06.2020 року апеляційну скаргу АТ "КБ "Глобус" задоволено.
Ухвалу Господарського суду Херсонської області від 02.04.2020 по справі № 923/311/20 скасовано.
Справу № 923/311/20 направлено на розгляд до Господарського суду Херсонської області.
У зв`язку з перебуванням судді Литвинової В.В. у відпустці та направленням справи для подальшого розгляду, у зв`язку з скасуванням ухвали про відмову у відкритті провадження у справі, призначено повторний автоматизований розподіл судової справи № 923/311/20 між суддями. Цим розподілом справу розподілено 01.07.2020 судді Гридасову Ю.В.
Ухвалою від 02.07.20 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи ухвалено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення (виклику) сторін, відповідно до приписів частин 3, 5 ст. 252 ГПК України (зі змінами та доповненнями), без проведення судового засідання. Крім того, учасникам справи, відповідно до ст. 251, 252 ГПК України, встановлено строк для надання суду заяв по суті справи та заяв з процесуальних питань.
Повне рішення у справі ухвалено 10.08.20.
Позивач у позовній заяві та відповіді на відзив посилається на наступні обставини:
заборгованість відповідача у розмірі 43050 грн. 86 коп., яка включає в себе: 33280 грн. 00 коп. основної простроченої заборгованості; 3925 грн. 29 коп. простроченої заборгованості за нарахованими процентами; 3697 грн. 27 коп. пені за несвоєчасне погашення основного боргу; 227 грн. 30 коп. пені за несвоєчасне погашення процентів, виникла за Кредитним договором № 539/ЮК-18 в національній валюті від 06.06.2018 року та Договором поруки № 539ЯОПОР-18 від 06.06.2018 року.
Відповідач, повідомлений про строк подання відзиву належним чином, відповідно до ст. 120, 242 Господарського процесуального кодексу України, шляхом направлення ухвали суду рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення на адресу місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку (ухвала суду вручена відповідачу 08.07.20 відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення), не скористався своїм правом на подання відзиву на позовну заяву, відзив на позовну заяву у встановлений судом строк, без поважних причин не подав.
Відповідно до положень частини 9 статті 165 ГПК України: "У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами."
Третя особа, повідомлена про строк подання письмових пояснень належним чином, відповідно до ст. 120, 242 Господарського процесуального кодексу України, шляхом направлення ухвали суду рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення на адресу місця знаходження, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, не скористалась своїм правом на подання пояснень щодо позову у встановлений судом строк.
Позивачем під час судового розгляду справи подані наступні заяви (по суті справи та з процесуальних питань):
01.04.20 - позов;
15.04.20 - апеляційна скарга.
Відповідачем під час судового розгляду справи подані наступні заяви (по суті справи та з процесуальних питань): не подавались.
Третьою особою під час судового розгляду справи подані наступні заяви (по суті справи та з процесуальних питань): не подавались.
З`ясувавши обставини на які позивач посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, господарський суд,
ВСТАНОВИВ:
06.06.2018 року між Публічним акціонерним товариством "Комерційний банк "ГЛОБУС" (надалі за текстом рішення - Банк, Позивач), та Товариством з обмеженою відповідальністю "ГУДЗ ОВ ЮКРЕЙН" (надалі за текстом рішення - Позичальник, Відповідач) укладено Кредитний договір № 539/ЮК-18 в національній валюті (надалі за текстом рішення - Кредитний договір).
Відповідно до умов п. 1.1. Кредитного договору Банк відкрив Позичальнику відновлювальну відкличну кредитну лінію та в її межах надав кредитні кошти, надалі - Кредит, на наступних умовах:
комісія за надання кредиту (сплачується одноразово) -1% (один) процент від суми кредиту;
комісія за надання кредитного траншу (сплачується від суми кожного траншу) - 0,1 % (нуль цілих одна десята процента) від суми кожного кредитного траншу;
комісія за-зміну суттєвих умов кредитного договору за ініціативою Позичальника (пролонгація, зміна графіку погашення кредиту, збільшення ліміту кредитування, зміна процентної ставки тощо) встановлюється за окремим рішенням Кредитного комітету.
Положеннями п. 2.5 Кредитного договору, визначено, що Кредит надається на підставі поданої Позичальником письмової Заяви, підписаної уповноваженою (-ними) особами Позичальника та завіреної печаткою Позичальника, тільки після виконання вимог п. 2.4. щодо сплати комісії та п.п.3.1., 3.2. цього Договору щодо умов забезпечення виконання Позичальником зобов`язань за цим Договором (копія Заяви додається).
Починаючи з 06.06.2018 року, відповідно до умов Кредитного договору, Банк розпочав виконання свої зобов`язання шляхом перерахування на поточний рахунок Позичальника кредитні кошти, відповідно до Заяв Позичальника, відповідно до розміру Кредиту, що не перевищує 300 000,00 грн. (триста тисяч гривень 00 копійок) та підтверджується Виписками з рахунків за період з 05.06.2018 року по 02.10.2019 року (копії Виписок додаються).
Умовами Кредитного договору Сторонами погоджено умови щодо повернення Кредиту та сплати процентів та комісії.
Пунктом 4.1. Кредитного договору, визначено, що повернення Кредиту Позичальником здійснюється шляхом перерахування коштів із свого поточного рахунку на кредитний рахунок. Заборгованість за Кредитом повертається Позичальником у відповідності до Графіка повернення заборгованості (додаток №1 до цього Договору), а у випадку, якщо такий не був укладений - не пізніше кінцевої дати повернення Кредиту, передбаченої п.1.1. цього Договору.
У випадку порушення Позичальником встановлених цим пунктом Договору строків повернення Кредиту, сума несплаченої в строк заборгованості за Кредитом вважається простроченою та переноситься Банком на рахунки для обліку простроченої заборгованості Позичальника за Кредитом.
У випадку непогашення Позичальником простроченої заборгованості за Кредитом. Банк, починаючи з дня виникнення такої заборгованості, може скористатися правом, зазначеним у п. 5.2.7. цього Договору.
Положеннями п. п. 4.2.-4.4. Кредитного договору, зазначено, що проценти за користування Кредитом нараховуються за період з дня надання Кредиту до дня його повернення на суму фактичної заборгованості за Кредитом, виходячи з фактичної кількості днів у місяці та році. Нарахування та сплата процентів за користування Кредитом здійснюється у валюті Кредиту.
Нарахування процентів Банком за користування кредитом здійснюється у валюті кредиту щомісячно в один з 4-х останніх календарних днів (як правило, 28 числа кожного місяця) за період з 28(двадцять восьмого) числа минулого місяця по 27(двадцять сьоме) число поточного місяця (включно) та у день останнього повернення Кредиту. День повернення кредитних коштів в інтервал при розрахунку процентів та комісій не включається.
Сплата Позичальником процентів здійснюється щомісячно в строк по 10 (Десяте) число (включно) кожного місяця наступного за місяцем їх нарахування на рахунок № НОМЕР_1 в ПАТ КБ ГЛОБУС , код Банку в системі електронних платежів (МФО) 380526.
Якщо 10 (десяте) число місяця припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, сплата переноситься на наступний робочий день.
У випадку порушення Позичальником встановлених цим пунктом Договору строків сплати процентів, сума несплачених в строк процентів вважається простроченою, переноситься Банком на рахунки для обліку прострочених нарахованих доходів.
У випадку непогашення Позичальником простроченої заборгованості по статі процентів, Банк, починаючи з дня виникнення такої заборгованості, може скористатися правом, зазначеним у п. 5.2.7. цього Договору.
Проценти, нараховані за останній (неоплачений) період користування Кредитом, сплачуються одночасно з остаточним поверненням Кредиту, (п. 4.4.).
Також, п. 4.6. Кредитного договору, Сторонами погоджено, що у разі несвоєчасного повернення заборгованості по Кредиту, у строки, передбачені п.1.1., 4.1 цього Договору, Позичальник сплачує проценти з розрахунку процентної ставки, збільшеної на 5 (п`ять) процентів річних до діючої процентної ставки, що нараховуються на суму простроченої заборгованості з дати її виникнення до дати її повного погашення.
Положеннями п. п. 3.1.3. п. 3.1. Кредитного договору, Сторонами погоджено, що виконання Позичальником зобов`язань за цим Договором (повернення Кредиту, сплата процентів за користування ним, комісій, штрафних санкцій, інших платежів, передбачених цим Договором) забезпечується зокрема, але не виключно: 3.1.3. Порукою власності ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 .
Все майно, що передається (або буде передано) Банку у заставу/іпотеку з метою забезпечення виконання Позичальником своїх зобов`язань за цим Договором, надалі іменується Предмет застави .
Відповідно до умов п. 3.3 Кредитного договору виконання Позичальником зобов`язань за цим Договором забезпечується також всім належним Позичальнику майном та коштами, на які може бути звернено стягнення в порядку, встановленому чинним законодавством України, у випадку якщо заставленого майна недостатньо для повного погашення заборгованості Позичальника.
06.06.2018 року між ПАТ КБ ГЛОБУС та ОСОБА_1 (надалі за текстом рішення - Відповідач, Поручитель) укладено Договір поруки № 539/ЮПОР-18 (надалі за текстом рішення - Договір поруки).
Відповідно до умов пунктів 1.1. та 1.2. Договору поруки Поручитель поручається перед Кредитором за виконання ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ГУДЗ ОВ ЮКРЕЙН , код за ЄДРПОУ 39323387, місцезнаходження якого: 02121, м. Київ, вул. Колекторна, буд. З, надалі в тексті - Боржник , зобов`язань за: Кредитним договором №539/ЮК-18 в національній валюті від 06 червня 2018 року, що укладений між Кредитором та Боржником, згідно з яким Боржник зобов`язаний в строк по 05 червня 2019 року включно повернути Кредиторові кредитні кошти в сумі 300 000,00 грн. (триста тисяч гривень 00 копійок), сплачувати проценти за користування кредитом у розмірі 24% (двадцять чотири) процентів річних, а також сплатити штрафні санкції та інші платежі у розмірі та у випадках, передбачених Кредитним договором.
Відповідно до п. 1.2. Договору поруки Кредитний договір, зазначений в п. 1.1. цього Договору, а також будь-які інші додаткові угоди до нього, якщо такі будуть укладені між Кредитором та Боржником, далі в тексті цього Договору іменуються Кредитний договір .
Пунктами 1.3., 1.4. Договору поруки Поручитель підтверджує, що йому відомі всі умови Кредитного договору. У випадку внесення Боржником та Кредитором змін та доповнень до кредитного договору Поручитель дає свою згоду на збільшення розміру забезпеченого порукою за цим Договором зобов`язання Боржника (збільшення розміру кредиту, збільшення розміру процентів за його користування, продовження строку користування кредитними коштами, комісії, тощо), що може виникнути в майбутньому, внаслідок чого збільшується обсяг його відповідальності.
У разі порушення Боржником зобов`язань, передбачених Кредитним договором, Поручитель та Боржник відповідають перед Кредитором як солідарні боржники.
06.06.2018 року Позичальником розпочато використання кредитних коштів з його кредитного рахунку № НОМЕР_3 у розмірі суми Кредиту, що підтверджується письмової Заявою, підписаною уповноваженою (-ними) особами Позичальника та завіреною печаткою Позичальника №0606/18-1 від 06.06.2018 року та Випискою з рахунку за період з 05.06.2018 року по 02.10.2019 року.
Відповідно до умов п. 8.1. Кредитного договору, у випадку порушення строків (термінів) повернення Кредиту та/або сплати нарахованих процентів за користування ним та/або комісій, Позичальник сплачує Банку пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України від суми простроченого платежу, що діяла в період прострочення від невчасно сплаченого платежу за кожен день прострочення.
За розрахунком позивача, загальна сума заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю ГУДЗ OB ЮКРЕЙН перед АТ КБ ГЛОБУС за Кредитним договором № 539/ЮК-18 в національній валюті від 06.06.2018 року станом на ранок 01 жовтня 2019 року складає 41 129,86 (сорок одна тисяча сто двадцять дев`ять гривень 86 копійок), та включає в себе: прострочена заборгованість за основним боргом - 33 280,00 грн.; прострочена заборгованість за нарахованими процентами - 3 925,29 грн.; пеня за несвоєчасне погашення основного боргу - 3 697,27 грн.; пеня за несвоєчасне погашення процентів - 227,30 грн.
Рішенням Господарського суду м. Києва від 19.12.2019 року у справі №910/14192/19, за позовом АТ КБ Глобус до Товариства з обмеженою відповідальністю Гудз Ов Юкрейн про стягнення 41 129,86 грн., задоволено повністю, та стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Гудз Ов Юкрейн" на користь Акціонерного товариства "Комерційний банк "Глобус": 33 280 грн. основної простроченої заборгованості; 3 925 грн. 29 коп. простроченої заборгованості за нарахованими процентами; 3 697 грн. 27 коп. пені за несвоєчасне погашення основного боргу; 227 грн. 30 коп. пені за несвоєчасне погашення процентів, а також 1 921 грн. судового збору.
Станом на 20.03.2020 року ні Вимоги Банку не виконано, заборгованість ні ТОВ ГОЮ ні Відповідачем/Поручителем не сплачено (не погашено).
Аргументи, наведені позивачем, щодо наявності підстав для задоволення позову приймаються судом, оскільки відповідають фактичним обставинам справи, умовам укладеного сторонами Договору та вимогам законодавства.
У відповідності до статті 193 Господарського кодексу України учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів та договору. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, а порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій. Одностороння відмова від виконання зобов`язань, крім випадків, передбачених законом, не допускається. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексу України.
Згідно зі статтею 173 Господарського кодексу України господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.
Згідно із статтями 346,348 Господарського кодексу України кредити позичальникам надаються під відсоток, а банками здійснюється контроль за виконанням умов кредитного договору, цільовим використанням, своєчасним і повним погашенням позички.
Згідно з частиною 1 статті 1054 Цивільного кодексу України, за кредитним договором банк зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.
Відповідно до ч. 1 статті 509 Цивільного кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Згідно ч. 2 статті 509 Цивільного кодексу України зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього кодексу.
Пункт 1 ч. 2 статті 11 Цивільного кодексу України передбачає, що підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Відповідно до ч. 1 статті 202 Цивільного кодексу України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно зі ст. ст. 14, 526 Цивільного кодексу України між сторонами у справі виникли цивільні права і обов`язки (зобов`язання), які мають виконуватися належним чином і в установлений строк відповідно до вказівок закону, договору.
Частиною 1 статті 530 Цивільного кодексу України, визначено, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Згідно з положеннями ст. 525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 257 ЦК України встановлено загальну позовну давність тривалістю у 3(три) роки.
Положеннями п. 1. ч. 2 ст. 258 визначено строк спеціальної позовної давності щодо стягнення неустойки (штрафу, пені) визначається тривалістю в 1 (один) рік.
У відповідності до статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.
Стаття 614 Цивільного кодексу України передбачає, що особа, яка порушила зобов`язання, несе відповідальність за наявності її вини, якщо інше не встановлено договором або законом. Відсутність своєї вини доводить особа, яка порушила зобов`язання.
Згідно частини 1 статті 624 Цивільного кодексу України, якщо за порушення зобов`язання встановлено неустойку, то вона підлягає стягненню в повному розмірі, незалежно від відшкодування збитків.
Відповідно до частини 1 статті 625 Цивільного кодексу України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Принцип повернення, строковості та платності означає, що кредит має бути повернуто Позичальником Банку у визначений Кредитним договором строк з відповідною платою за користування кредитними коштами.
Відповідно до частини 1 статті 1050 Цивільного Кодексу України, якщо позичальник не повернув суму позики, він зобов`язаний сплатити грошову суму позикодавцю відповідно до статті 625 Цивільного Кодексу України, та сплатити проценти, належні йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.
Згідно частини 2 ст. 1054 Цивільного Кодексу України до відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 глави 71 Цивільного Кодексу України.
Положеннями ст. 546 ЦК України, Види забезпечення виконання зобов`язань визначено, що виконання зобов`язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком.
Статтею 554 ЦК України передбачено, що поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки. Особи, які спільно дали поруку, відповідають перед кредитором солідарно, якщо інше не встановлено договором поруки.
Відповідно до положень частин 1 та 3 ст. 74, 76 - 79 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.
Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.
Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
З`ясувавши викладені обставини, дослідивши подані докази, оцінивши аргументи учасників справи, суд дійшов висновку, що права позивача, за захистом яких він звернувся до господарського суду були порушені відповідачем, тому заявлені позивачем вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
У даному випадку судові витрати, понесені позивачем, покладаються на відповідача.
З урахуванням викладених обставин та норм права, керуючись ст. ст. 129, 233, 236 - 238, 240, 241, 247 - 252, 256, 257, підпунктами 17.1, 17.5. підпункту 17, пункту 1 розділу ХІ Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України,
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з ОСОБА_1 (адреса місця проживання чи перебування: АДРЕСА_1 ; дата народження боржника - фізичної особи: ІНФОРМАЦІЯ_1; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 ) на користь Акціонерного товариства "Комерційний банк "ГЛОБУС" (адреса місцезнаходження: 04073, м. Київ, Куренівський провулок, 19/5; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань: 35591059) заборгованість за Кредитним договором №539/ЮК-18 в національній валюті від 06.06.2018 року та Договором поруки № 539ЯОПОР-18 від 06.06.2018 року в розмірі 43050 грн.86 коп., яка включає в себе: 33280 грн.00 коп. основної простроченої заборгованості; 3925грн.29коп. простроченої заборгованості за нарахованими процентами; 3697грн.27коп. пені за несвоєчасне погашення основного боргу; 227грн.30коп. пені за несвоєчасне погашення процентів, а також 2102грн.00коп. витрат по сплаті судового збору. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційні скарги на рішення суду подаються учасниками справи протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення, через місцевий суд, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності новою редакцією Господарського процесуального кодексу України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Дата складання повного рішення 10.08.20.
Суддя Ю.В. Гридасов
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 10.08.2020 |
Оприлюднено | 10.08.2020 |
Номер документу | 90855430 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Гридасов Ю.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні