Ухвала
від 04.08.2020 по справі 380/380/20
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про призначення судової експертизи та про зупинення провадження у справі

№ 380/380/20

05 серпня 2020 р.

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючий суддя Кухар Н.А.

секретар судового засідання Шавель М.М.,

представника позивача - Сацюк І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові питання призначення судово-економічної експертизи у справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 ( військова частина НОМЕР_2 ) про визнання протиправною бездіяльність, зобов`язання вчинити дії ,-

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернувся суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 ( військова частина НОМЕР_2 ) про визнання протиправною бездіяльність, зобов`язання вчинити дії.

Позивач подав до суду клопотання про призначення судово-економічної експертизи, яке обґрунтоване тим, що для з`ясування обставин у справі потрібні спеціальні знання в області економіки, бухгалтерського обліку та звітності.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав подане клопотання про призначення судово-економічної експертизи, просив суд його задовольнити.

Представники відповідачів в судове засідання не з`явились, належно повідомлені про день та час розгляду справи.

Відповідно до ст. 102 КАС України суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) жодною стороною не наданий висновок експерта з цих самих питань або висновки експертів, надані сторонами, викликають обґрунтовані сумніви щодо їх правильності, тощо.

При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. З урахуванням обставин справи суд має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза). Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.

Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їх думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.

Про призначення експертизи згідно з ч.1 ст. 103 КАС України суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій (яким) доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

У своєму клопотанні про призначення судово-економічної експертизи позивач просить поставити експерту на вирішення питання про те, яка сума індексації грошового забезпечення позивача належить для нарахування та виплати за період проходження ним військової служби у Львівському прикордонному загоні у період з 06.12.2016 по 11.07.2017 року, з 04.07.2018 по 31.05.2019 року та у Лисичанському прикордонному загоні у період з 11.07.2017 по 04.07.2018 року.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що для встановлення усіх обставин справи необхідними спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, та у матеріалах справи відсутній висновок експерта з питань зазначених у клопотанні, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача та призначити у справі судово-економічну експертизу.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 236 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі призначення судом експертизи - до одержання її результатів.

За таких обставин, враховуючи обмежений строк розгляду справи та з метою недопущення його порушення, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі до одержання результатів експертизи.

Керуючись ст.ст. 102-103, 241-243, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

у х в а л и в :

Клопотання позивача про призначення судово-економічної експертизи у справі задовольнити.

Призначити у справі судово-економічну експертизу.

Проведення експертизи доручити Львіському науково-дослідному інституту судових експертиз (місцезнаходження 79024, м. Львів, вул. Липинського, 54, код ЄДРПОУ 23272864).

На вирішення експертизи поставити запитання:

- Яка сума індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 належить для нарахування та виплати за період проходження ним військової служби у Львівському прикордонному загоні у період з 06 грудня 2016 року по 11 липня 2017 року, з 04.07.2018 року по 31.05.2019 року та Лисичанському прикордонному загоні у період з 11 липня 2017 року по 04.07.2018 року відповідно до вимог Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 року № 1282-ХІІ та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затв. Постановою КМУ № 1087 від 17.07.2003 року?.

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.

Матеріали справи №813/380/18 направити Львіському науково-дослідному інституту судових експертиз (місцезнаходження 79024, м. Львів, вул. Липинського, 54, код ЄДРПОУ 23272864).

Зупинити провадження у справі до одержання результатів експертизи.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення.

На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги у п`ятнадцятиденний строк з дати складання ухвали.

Повний текст ухвали складено 10.08.2020.

Суддя Кухар Н.А.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення04.08.2020
Оприлюднено13.09.2022
Номер документу90861354
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо соціального захисту (крім соціального страхування), з них осіб, звільнених з публічної служби