Справа № 569/11372/20
1-кс/569/4040/20
УХВАЛА
04 серпня 2020 року м. Рівне
Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ГУ ДФС у Рівненській області старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_4 , яке погоджено із прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури Рівненської області ОСОБА_5 про арешт майна , -
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий з ОВС СУ ГУ ДФС у Рівненській області старший лейтенант податкової міліції ОСОБА_4 , звернувся до суду з клопотанням яке погоджено із прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури Рівненської області ОСОБА_5 у якому просить накласти арешт на майно.
В обґрунтування клопотання зазначає, що СУ ГУ ДФС у Рівненській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42020180000000036 від 13.03.2020 за фактом незаконного придбання з метою збуту, зберігання та транспортування з цією метою, а також збуту незаконно виготовлених тютюнових виробів, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що мешканці Рівненської, Волинської та Хмельницької областей, а також громадяни Республіки Білорусь в порушення вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» здійснюють контрабандне переміщення незаконно виготовлених підакцизних товарів (тютюнових виробів) через пункти пропуску на українсько-білоруському кордоні на митну територію України в межах Рівненської та Волинської областей з метою подальшого збуту як на території України так і до країн Європейського Союзу.
Проведеними слідчими (розшуковими) діями встановлено, що до вказаної злочинної діяльності причетний громадянин України ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель с. Морочне Зарічненського району Рівненської області), який спільно з іншими невстановленими особами здійснює контрабандне переміщення незаконно виготовлених підакцизних товарів (тютюнових виробів) через митний кордон України, а також їх зберігання з метою подальшого збуту.
На підставі ухвали слідчого судді Рівненського міського суду №569/11372/20 1-кс/569/3899/20 проведено 27.07.2020 обшук місця проживання ОСОБА_6 , розташованого на земельній ділянці з кадастровим номером 5622283201:01:006:0037 за адресою: АДРЕСА_1 , за результатами якого виявлено та вилучено: 194 блоки по 10 пачок кожен сигарет CREDO з білоруським підакцизним маркуванням у загальній кількості 1940 пачок; 3 блоки сигарет MINSK з білоруським підакцизним маркуванням у загальній кількості 30 пачок; 7 блоків сигарет MARVEL з українським підакцизним маркуванням у загальній кількості 70 пачок, а також, виявлено та залишено на відповідальне зберігання громадянці ОСОБА_7 на підставі розписки від 27.07.2020 рідину з характерним запахом паливо-мастильних матеріалів (дизельне паливо, зі слів ОСОБА_7 ) у загальній кількості близько 900л.
У ході обшуку будь-яких товарно-супровідних документів, накладних, видаткових, податкових накладних, ліцензій, дозволів, сертифікатів якості, відповідності, інших документів, що підтверджують якість, походження сигарет та рідини з характерним запахом паливо-мастильних матеріалів (дизельне паливо, зі слів ОСОБА_7 ) не виявлено та не представлено.
Громадяни ОСОБА_8 і ОСОБА_7 пояснювали наявність даної рідини з характерним запахом паливо-мастильних матеріалів (дизельне паливо, зі слів ОСОБА_7 ) у загальній кількості близько 900л без будь-яких документів особистими потребами під час використання будівельної техніки у будівництві власного житлового будинку.
Згідно ст.15 Закону України «Про державне регулювання, виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб`єктами господарювання (у тому числі іноземними суб`єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії.
Роздрібна торгівля тютюновими виробами або пальним може здійснюватися суб`єктами господарювання (у тому числі іноземними суб`єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.
Речовим доказом в розумінні ст.98КПК України є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінальних протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Враховуючи те, що є достатні підстави вважати, що вказані вище вилучені сигарети та рідина з характерним запахом паливо-мастильних матеріалів (дизельне паливо, зі слів ОСОБА_7 ), залишена, на підставі розписки громадянці ОСОБА_7 від 27.07.2020, на відповідальне зберігання, є предметом вчинення кримінального правопорушення і мають суттєве значення для встановлення об`єктивних обставин у кримінальному провадженні, а саме: використання як доказу, який слугуватиме підтвердженням або спростуванням факту незаконного придбання, транспортування з метою збуту та збуту незаконного виготовлених підакцизних товарів; буде використаний як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, містить відомості, фактичні дані, на підставі яких встановлюється наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Відомості щодо походження вилученого майна, його руху, умов придбання та подальшої реалізації буде використано при допитах, при проведенні криміналістичних експертиз, пред`явлення документів під час проведення слідчих дій, інших слідчих, процесуальних діях, у звязку з чим чином існує сукупність підстав та розумних підозр вважати, що вилучене є доказом злочину та має значення речових доказів.
Незастосування заходу забезпечення кримінального провадження (арешту майна) з забороною розпоряджатися ним може привести до настання наслідків, які можуть перешкодити вказаному кримінальному провадженню, призвести до зникнення, втрати або пошкодження вилучених сигарет та рідини з характерним запахом паливо-мастильних матеріалів (дизельне паливо, зі слів ОСОБА_7 ), або настання інших наслідків, які можуть перешкодити у кримінальному провадженні, а тому, з метою досягнення дієвості вищевказаного кримінального провадження, виникла необхідність у накладенні арешту на вищевказані 194 блоки по 10 пачок кожен сигарет CREDO з білоруським підакцизним маркуванням у загальній кількості 1940 пачок; 3 блоки сигарет MINSK з білоруським підакцизним маркуванням у загальній кількості 30 пачок; 7 блоків сигарет MARVEL з українським підакцизним маркуванням у загальній кількості 70 пачок, рідину з характерним запахом паливо-мастильних матеріалів (дизельне паливо, зі слів ОСОБА_7 ) у загальній кількості близько 900л, до прийняття процесуального рішення у вказаному кримінальному провадженні.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задоволити.
Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому КПК України порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Згідно ч. ч.2, 3 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди. У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.
У відповідності до ч.1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Враховуючи положення ч. 2 ст. 173 КПК України та вищевикладене, є необхідним накласти арешт майно, вилучене за вищевказаних обставин, оскільки наявні достатні підстави вважати, що майно відповідає критеріям встановленим ст. 98 КПК України, а незастосування арешту може призвести до втрати чи його пошкодження.
Керуючись ст. 170, 171,175 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого - задоволити.
Накласти арешт на 194 блоки по 10 пачок кожен сигарет CREDO з білоруським підакцизним маркуванням у загальній кількості 1940 пачок; 3 блоки сигарет MINSK з білоруським підакцизним маркуванням у загальній кількості 30 пачок; 7 блоків сигарет MARVEL з українським підакцизним маркуванням у загальній кількості 70 пачок, які вилучено 27.07.2020 під час проведення обшуку згідно ухвали слідчого судді Рівненського міського суду №569/11372/20 1-кс/569/3899/20, виявлені та вилучені під час обшуку місця проживання ОСОБА_6 , розташованого на земельній ділянці з кадастровим номером 5622283201:01:006:0037 за адресою: АДРЕСА_1 .
Накласти арешт на рідину з характерним запахом паливо-мастильних матеріалів (дизельне паливо, зі слів ОСОБА_7 ) у загальній кількості близько 900л, виявлену та залишену, на відповідальне зберігання громадянці ОСОБА_7 на підставі розписки від 27.07.2020.
Виконання ухвали покласти на старшого слідчого з ОВС СУ ГУ ДФС у Рівненській області старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_4 .
Роз`яснити, що відповідно до ч.1 ст. 174 КПК України, що підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Рівненського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя Рівненського міського суду ОСОБА_1
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 04.08.2020 |
Оприлюднено | 04.06.2024 |
Номер документу | 90866601 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Рівненський міський суд Рівненської області
Даш’ян К. Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні