Ухвала
від 11.08.2020 по справі 540/1991/20
ЦЮРУПИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


УХВАЛА

11 серпня 2020 р. м. ХерсонСправа № 540/1991/20

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гомельчука С.В., розглянувши у порядку письмового провадження процесуальні питання в адміністративній справі за позовом Приватного підприємства "РАСА" до Стрілківської сільської ради Генічеського району Херсонської області про визнання протиправним та скасування рішення,

встановив :

Позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, у якому просить визнання протиправним та скасування рішення від 21.12.2018 року №876 "Про затвердження нормативної грошової оцінки земель с. Стрілкове".

Ухвалою суду від 03.08.2020 року провадження у справі відкрито, вирішено здійснювати її розгляд за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 18.08.2020 року.

10.08.2020 року представником позивача до суду подано клопотання про об`єднання в одне провадження даної справи та справи за №540/2046/20. Мотивує клопотання тим, що провадження у даних справах відкриті за позовними заявами різних позивачів, проте до одного й того самого відповідача, відносно одного предмету спору.

Розглянувши подане клопотання, суд враховує наступне.

Так, згідно ч. 1 ст. 172 КАС України, в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.

Згідно ч. 2 ст. 172 КАС України суд з урахуванням положень частини першої цієї статті може за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи об`єднати в одне провадження декілька справ за позовами: одного й того самого позивача до одного й того самого відповідача; одного й того самого позивача до різних відповідачів; різних позивачів до одного й того самого відповідача.

Відповідно до ч. 3 ст. 172 КАС України, об`єднання справ в одне провадження допускається до початку підготовчого засідання, а у спрощеному позовному провадженні - до початку розгляду справи по суті у кожній із справ.

Частиною 7 ст. 172 КАС України встановлено, що про об`єднання справ в одне провадження або роз`єднання позовних вимог, про відмову в об`єднанні справ в одне провадження, роз`єднанні позовних вимог суд постановляє ухвалу.

Суд зазначає, що об`єднання справ в одне провадження є правом, а не обов`язком суду, тому, не зважаючи на те, що позовні вимоги в адміністративній справі за №540/2046/20 є ідентичними тим, що заявлені у даній справі, та звернені до одного і того самого відповідача, суд не вбачає доцільності в їх об`єднанні в одне провадження.

На думку суду, таке об`єднання може призвести до недотримання завдань адміністративного судочинства, передбачених ч. 1 ст. 2 КАС України, яким, серед іншого, є своєчасний розгляд і вирішення справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав. Крім того, об`єднання справ в одне провадження призведе до порушення засад адміністративного судочинства, зокрема, в частині дотримання розумних строків розгляду справи судом та суттєво ускладнить вирішення даної справи.

У зв`язку з викладеним, клопотання представника позивача задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. 172 КАС України, суд

ухвалив :

Відмовити у задоволенні клопотання представника Приватного підприємства "РАСА" про об`єднання в одне провадження адміністративних справ.

Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України та у відповідності до положень ст. ст. 293, 294 КАС України, окремому оскарженню не підлягає.

Суддя С.В. Гомельчук

СудЦюрупинський районний суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення11.08.2020
Оприлюднено13.08.2020
Номер документу90907127
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —540/1991/20

Постанова від 20.01.2021

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Ступакова І.Г.

Ухвала від 11.01.2021

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Ступакова І.Г.

Ухвала від 11.01.2021

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Ступакова І.Г.

Ухвала від 24.12.2020

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Ступакова І.Г.

Рішення від 19.11.2020

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Гомельчук С.В.

Ухвала від 13.10.2020

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Гомельчук С.В.

Ухвала від 11.08.2020

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Гомельчук С.В.

Ухвала від 03.08.2020

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Гомельчук С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні