Ухвала
від 11.08.2020 по справі 910/11772/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

11.08.2020Справа № 910/11772/20

Суддя Господарського суду міста Києва Привалов А.І. , розглянувши

заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Стабітек

до Товариства з обмеженою відповідальністю Ріверсайд Груп

про забезпечення позову

Без виклику представників сторін,

УСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Стабітек звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Ріверсайд Груп про стягнення 466 378,50 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем Договору поставки №215 від 10.08.2018.

Як встановлено судом, позивач разом з позовною заявою подав заяву про забезпечення позову шляхом накладення арешту на автомобіль марки LAND ROVER RANGE ROVER EVOQUE 1999 (2017 р.в.), Д.Н.3. НОМЕР_1 , коричневий, дата реєстрації автомобіля 23.06.2018, дизель, 2.0L., VIN-код НОМЕР_2 , який належить відповідачу.

Заява обґрунтована тим, що з часу останньої поставки, а саме з 20.11.2019 по сьогоднішній день відповідач уникає зустрічі з будь-яким представником компанії, не йде на контакт, та не має наміру врегульовувати спір в позасудовому порядку та повідомлений про намір звернутися до суду із захистом прав ТОВ СТАБІТЕК , а тому у позивача є підозра в тому, що ТОВ РІВЕРСАЙД ГРУП має намір та можливості позбутися будь-якого наявного у нього майна.

Розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Стабітек про забезпечення позову, проаналізувавши норми господарського процесуального законодавства України, суд відзначає наступне.

Відповідно до статті 136 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Згідно зі ст. 140 Господарського процесуального кодексу України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.

Суд зазначає, що особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову. З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених Господарським процесуальним кодексом України, обов`язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного заходу до забезпечення позову.

У вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

Умовою застосування заходів до забезпечення позову за вимогами майнового характеру є достатньо обґрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери тощо), яке є у відповідача на момент пред`явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення.

Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову. Про такі обставини може свідчити вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов`язання після пред`явлення вимоги чи подання позову до суду (реалізація майна чи підготовчі дії до його реалізації, витрачання коштів не для здійснення розрахунків з позивачем, укладення договорів поруки чи застави за наявності невиконаного спірного зобов`язання тощо). Саме лише посилання в заяві на потенційну можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення без наведення відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви.

Заходи до забезпечення позову повинні бути співрозмірними із заявленими позивачем вимогами. Співмірність передбачає співвідношення господарським судом негативних наслідків від вжиття заходів до забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, та майнових наслідків заборони відповідачу здійснювати певні дії.

Метою вжиття заходів щодо забезпечення позову є уникнення можливого порушення в майбутньому прав та охоронюваних законом інтересів позивача, а також можливість реального виконання рішення суду та уникнення будь-яких труднощів при виконанні у випадку задоволення позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Частинами 1-2 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.

Таким чином, суд відзначає, що саме лише посилання заявника на те, що невжиття заходів забезпечення позову може призвести до порушення його прав і охоронюваних законом інтересів, без посилання на відповідні докази та без обґрунтування необхідності термінового вжиття заходів забезпечення позову не може бути підставою для винесення ухвали про забезпечення позову .

Крім того, заявлені заходи забезпечення позову - арешт рухомого майна відповідача, не відповідають предмету заявлених позовних вимог - стягнення заборгованості за отриманий та неоплачений товар. При цьому, доказів відсутності у відповідача коштів, що надавало би суду можливість накласти арешт на рухоме майно останнього, позивачем до заяви не додано.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування (ч. 1 ст. 79 Господарського процесуального кодексу України).

Оскільки заявником не було надано доказів на підтвердження того, що незабезпечення позову порушить його права та в подальшому утруднить чи зробить неможливим виконання рішення суду, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні заяви про забезпечення позову.

Відповідно до ч. 6 ст. 140 Господарського процесуального кодексу України, про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу.

За таких обставин, суд відмовляє в задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Стабітек про забезпечення позову.

Керуючись ст. 136-140, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

УХВАЛИВ:

1. Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю Стабітек в задоволенні заяви про забезпечення позову.

2. Згідно ч. 2 ст.235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена у порядку, встановленому статтею 256 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст ухвали складено та підписано: 11.08.2020.

Суддя А.І. Привалов

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення11.08.2020
Оприлюднено12.08.2020
Номер документу90909060
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/11772/20

Постанова від 19.01.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Владимиренко С.В.

Ухвала від 16.12.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Владимиренко С.В.

Ухвала від 14.12.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Владимиренко С.В.

Ухвала від 01.12.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Владимиренко С.В.

Ухвала від 16.11.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Владимиренко С.В.

Рішення від 26.10.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Привалов А.І.

Ухвала від 14.09.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Привалов А.І.

Ухвала від 18.08.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Привалов А.І.

Ухвала від 11.08.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Привалов А.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні