ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
12 серпня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/2863/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., перевірівши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Сєвєродонецькспецстроймонтаж" до Сєвєродонецької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, -
ВСТАНОВИВ:
27 липня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Сєвєродонецькспецстроймонтаж" (далі - позивач) до Сєвєродонецької міської ради (далі - відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення Сєвєродонецької міської ради № 212 від 22.01.1999 "Про індексацію грошової оцінки земель м. Сєвєродонецька".
Ухвалою суду від 31 липня 2020 року зазначену позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення її недоліків шляхом надання суду позовної заяви, оформленої відповідно до вимог ст. 160 КАС України.
07 серпня 2020 року від позивача до відділу діловодства та обліку звернень громадян суду за вх.№ 31747/2020, на виконання ухвали суду від 31 липня 2020 року, надійшла уточнена позовна заява з додатками.
За приписами пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга статті 171 КАС України).
Перевіривши матеріали уточненого адміністративного позову, суд встановив таке.
Вимоги до позовної заяви зазначені в ст. 160 КАС України.
За змістом пунктів 4 та 5 частини 5 статті 160 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
У справах щодо оскарження нормативно-правових актів - відомості про застосування оскаржуваного нормативно-правового акта до позивача або належність позивача до суб`єктів правовідносин, у яких застосовується або буде застосовано цей акт (п. 10 ч. 5 ст. 160 КАС України).
Відповідно до ч. 2 ст. 264 КАС України право оскаржити нормативно-правовий акт мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи, які є суб`єктом правовідносин, у яких буде застосовано цей акт.
З матеріалів уточненої позовної заяви вбачається, що в обгрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що застосування ГУ Держгеокадастром у Луганській коефіцієнту індексації за 1996 рік при формуванні витягу є протиправним, порушує права позивача, в наслідок чого, позивач змушений буде сплачувати орендну плату за земельну ділянку кадастровий номер: 4412900000:04:002:0284 в 1,7 рази вище, ніж це передбачено законодавством України.
Проте, в порушення зазначених норм КАС України позивачем в уточненій позовній заяві жодним чином не обгрунтовано та не надано жодного доказу, яким саме чином оскаржуване рішення Сєвєродонецької міської ради застосовано до позивача та яке саме право позивача порушено оскаржуваним ним рішенням, а також не обгрунтовано в чому саме вбачається протиправність даного рішення, отже, заявлені позовні вимоги позивачем не обгрунтовані.
Крім того, з уточненої позовної заяви вбачається, що відповідачем за даним позовом визначено Сєвєродонецьку міську раду.
Відповідно до Указу Президента України від 28 липня 2020 року № 297/2020 Про утворення військово-цивільної адміністрації утворено військово-цивільну адміністрацію міста Сєвєродонецьк Луганської області. Зазначений Указ набрав чинності 29 липня 2020 року.
Відповідно до статті 3 Закону № 141-VIII у день набрання чинності актом Президента України про утворення військово-цивільної адміністрації припиняються згідно із цим Законом повноваження сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, їх виконавчих органів, сільських, селищних, міських голів, інших посадових та службових осіб місцевого самоврядування, які працюють у цих органах місцевого самоврядування, - у разі утворення військово-цивільної адміністрації відповідного населеного пункту (населених пунктів).
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 78 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" повноваження сільської, селищної, міської, районної в місті, районної, обласної ради можуть бути достроково припинені у випадках, передбачених законами України "Про військово-цивільні адміністрації", "Про правовий режим воєнного стану".
Отже, з аналізу зазначених положень вбачається, що у зв`язку з набранням чинності Указу Президента України від 28 липня 2020 року № 297/2020 Про утворення військово-цивільної адміністрації повноваження Сєвєродонецької міської ради припинено з 29 липня 2020 року.
Суд зазначає, що відповідно до ч. 4 ст. 46 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Положеннями статті 43 КАС України передбачено, що здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Отже, з огляду на зазначене вбачається, що Сєвєродонецька міська рада втратила адміністративну процесуальну дієздатність з 29 липня 2020 року, тобто, ще до подання позивачем уточненої позовної заяви.
Таким чином, позивачу необхідно визначити належного відповідача за даним адміністративним позовом з зазначенням обгрунтувань щодо звернення заявлених вимог саме до нього.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, позовну заяву слід залишити без руху, з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтею 160, 161, 169, 241, 243, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
УХВАЛИВ:
Продовжити Товариству з обмеженою відповідальністю "Сєвєродонецькспецстроймонтаж" строк для усунення недоліків позовної заяви на 5 (п`ять) календарних днів з дня отримання даної ухвали суду шляхом надання суду позовної заяви, оформленої відповідно до вимог ст. 160 КАС України з зазначенням обгрунтування позовних вимог та визначенням належного відповідача.
Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті позивачем у строк, встановлений судом, позовна заява буде повернута позивачеві та вважатиметься неподаною.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя О.В. Ірметова
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2020 |
Оприлюднено | 14.08.2020 |
Номер документу | 90916252 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
О.В. Ірметова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні