Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
"14" серпня 2020 р. м. Житомир Справа № 906/856/20
Господарський суд Житомирської області у складі судді Прядко О.В.,
розглянувши матеріали позовної заяви
Приватного підприємства "Лівіна"
до SC DATA CERIMPEX TPANS SRL
про стягнення 3327,10 євро,
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "Лівіна" звернулось до господарського суду Житомирської області з вимогою стягнути з SC DATA CERIMPEX TPANS SRL 3327,10 євро за контрактом № 24/02/2016 від 24.02.2016.
Ухвалою суду від 27.08.2020 позовну заяву Приватного підприємства" Лівіна" було залишено без руху та надано час для усунення виявлених у ній недоліків.
10.08.2020 до суду від позивача надійшла заява від 05.08.2020, згідно з якою позивач на виконання ухвали суду від 27.07.2020 з метою усунення недоліків позовної заяви надає розрахунок суми боргу із залученими первинними бухгалтерськими документами, банківською випискою, здійснює попередній орієнтовний розрахунок судових витрат, а також зазначає щодо наявності у позивача оригіналів письмових та електронних документів.
Оглянувши позовні матеріали, враховуючи заяву про усунення недоліків, суд дійшов висновку, що позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.162 Господарського процесуального кодексу України. Підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Враховуючи предмет та ціну позову, суд дійшов висновку про необхідність розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
За вказаного, суд вважає за необхідне призначити дату і час судового засідання та встановити строки для вчинення певних процесуальних дій учасниками справи.
При цьому, враховуючи, що відповідач - SC DATA CERIMPEX TPANS SRL по справі є нерезидентом України та зареєстрованим у Румунії за адресою: вул.Сучидава, 6, будівля R5, під`їзд С, поверх 4, квартира 17, місто Яссиб, Румунія, (Іasi,str.Sucidava, 6,BI.R5.sc.C,et.4,ap.17. ROMANIA, CUI 33161526), слід зазначити наступне.
Відповідно до ст. 365 ГПК України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Згідно ст. 366 ГПК України підсудність справ за участю іноземних осіб визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Між Україною та Румунією укладено Договір про правову допомогу та правові відносини в цивільних справах від 30.01.2002 року, ратифікований Україною 07.09.2005 року (набрав чинності в Україні 30.10.2006 року) згідно із ст. 1 якого положення вказаного Договору поширюється на юридичних осіб, які створені відповідно до законодавства кожної з Договірних Сторін. Суб`єкти Договірних Сторін мають право вільно і без перешкод звертатися до суду та в інші установи другої Договірної Сторони, до компетенції яких належать цивільні справи, можуть виступати в них, порушувати клопотання, подавати позови та здійснювати інші процесуальні дії на тих самих умовах, як і Суб`єкти цієї Договірної Сторони. Цивільними справами в розумінні цього Договору вважаються також комерційні справи.
Відповідно до статті 4 Договору при здійсненні правової допомоги установи юстиції Договірних Сторін зносяться одна з одною через Міністерство юстиції України і Міністерство юстиції Румунії, якщо цим Договором не передбачено інше.
Приписами частини першої статті 5 Договору визначено, що прохання про здійснення правової допомоги та додатки до нього складаються мовою запитуючої Договірної Сторони, до них також додаються завірені копії перекладу на мову другої Договірної Сторони.
Відповідно до ст. 367 ГПК України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Таким чином, про розгляд справи відповідача необхідно повідомити в порядку, передбаченому міжнародним договором.
За таких обставин, позивача слід зобов`язати здійснити переклад на румунську мову ухвали суду від 14.08.2020, доручення про вручення документів, підтвердження про вручення документів, копії позовної заяви з додатками та надати Господарському суду Житомирської області нотаріально засвідчені переклади вказаних документів у двох примірниках для подальшого їх скерування судом до Міністерства юстиції Румунії.
Відповідно до ч. 1 п. 4 ст. 228 ГПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Відповідно до пункту 8 частини 1 статті 229 Господарського процесуального кодексу України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.
З урахуванням встановлених Господарським процесуальним кодексом України процесуальних строків розгляду справи та необхідності виконання судового доручення, провадження у справі № 906/856/20 підлягає зупиненню до виконання судового доручення про вручення судових документів відповідачу чи повідомлення компетентним органом про неможливість його виконання.
Керуючись ст.ст. 120, 176, 228, 229, 234, 365, 366, 367, Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
3. Судове засідання призначити на "11" лютого 2021 р. о 12:00.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Житомирської області за адресою: м.Житомир, майдан Путятинський,3/65 в залі судових засідань № 619.
4. Позивачу у строк протягом десяти днів з дня отримання цієї ухвали подати суду нотаріально засвідчений переклад на румунську мову у двох примірниках: ухвали господарського суду Житомирської області від 14.08.2020 про відкриття провадження у справі № 906/856/20; судового доручення про вручення даної ухвали відповідачу, підтвердження про вручення документа; позовної заяви з додатками.
5. Відповідачу:
- відповідно до ст. 165 ГПК України, подати відзив на позовну заяву в межах 15 днів з дня вручення даної ухвали; одночасно надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання;
- надати докази врегулювання спору (за наявності).
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
6. Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання до суду відповіді на відзив із врахуванням вимог ст. 166 ГПК України.
7. Встановити відповідачу строк для подачі заперечень на відповідь із дотриманням вимог ст. 167 ГПК України - п`ять днів з для отримання відповіді.
ЗВЕРТАЮ УВАГУ: Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи, з дотриманням ст. 80 ГПК України. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними (п.9 ст. 80 ГПК України).
8. Повідомити сторін про судове засідання.
9. Довести до відома сторін, що будь-які письмові заяви, клопотання, заперечення повинні відповідати вимогам ст.170 ГПК України, та можуть бути повернуті заявнику у випадку недотримання вказаних вимог на підставі ч. 4 ст.170 ГПК України.
10. Зупинити провадження у справі до 11.02.2021, у зв`язку із зверненням господарським судом із судовим дорученням про вручення документів до компетентного органу іноземної держави.
Ухвала господарського суду набирає законної сили в порядку статті 235 Господарського процесуального кодексу України та підлягає оскарженню в частині зупинення провадження у справі в порядку та строки, визначені статтями 256-257 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Прядко О.В.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5007/
1- у справу;
2- позивачу ПП"Лівіна" (11615, Житомирська обл., Малинський р-н с.Лісна Колона, вул.Щорса, б.4) - рек. з пов. та електр. поштою
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2020 |
Оприлюднено | 17.08.2020 |
Номер документу | 90985200 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Прядко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні