ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 серпня 2020 року м.Херсон Справа № 923/566/20
Господарський суд Херсонської області у складі судді Пінтеліної Т.Г. , за участю секретаря судового засідання Кудак М.І., розглянувши справу за позовом: Акціонерного товариства "Херсонобленерго" м.Херсон ідентифікаційний код юридичної особи 05396638
до Відповідача : Державної авіаційної компанії "Херсон-Авіа" ідентифікаційний код юридичної особи 01130696
про зобов"язання здійснити допуск до електроустановок
за участю представників:
від позивача - юрисконсульт Кізім Т.О., довіреність № 07/017-20 від 02.01.2020, дійсна до 31.12.2020
від відповідача - не прибули
встановив
Позивач АТ Херсонобленерго звернувся до Господарського суду Херсонської області з позовом до відповідача державної авіаційної компанії "Херсон-Авіа" та просить суд прийняти рішення, яким зобов`язати Державну авіаційну компанію "Херсон-Авіа" (ЄДРПОУ:01130696) допустити працівників Акціонерного товариства "Херсонобленерго" до належних ДАК "Херсон-Авіа" об`єктів, що забезпечуються електроенергією - для відключення електропостачання у встановленому законодавством порядку.
До заяви позивачем надані докази, на підставі яких ґрунтуються позовні вимоги, сплати судового збору у розмірі 2102 грн (платіжне доручення № Е94973 від 10.06.2020), направлення її копії відповідачу. Позивач повідомив, що заборгованість Державної авіаційної компанії "Херсон-Авіа" на день подання позовної заяви становив 5 095,53 грн. Проте ця заборгованість не оплачується у встановлені строки.
Ухвалою від 11.06.2020 (а.с.34) суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі, ухвалив здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, призначив перше засідання по справі на 01 липня 2020 року, установив відповідачу строк для подачі відзиву на позов - протягом 15 днів з дня отримання даної ухвали, установив позивачу строк для подачі відповіді на відзив - до дня першого судового засідання.
У матеріалах справи наявні докази вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі - 23.06.2020р. Станом на день розгляду справи відзив по суті позовних вимог від відповідача до суду не надійшов. За таких розгляд справи підлягає відкладенню.
У відповідності до ч. 2, 6, 7 ст. 119 ГПК України, - встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Будь-яких заяв від відповідача не надходило.
За п. 4 Прикінцеві положення під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 46, 157, 195, 229, 256, 260, 288, 295, 306, 321, 341, 346, 349, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, апеляційного оскарження, залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги, подання заяви про скасування судового наказу, розгляду справи по суті, строки, на які зупиняється провадження, подання заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами, звернення зі скаргою, оскарження рішення третейського суду, судового розгляду справи, касаційного оскарження, подання відзиву продовжуються на строк дії такого карантину.
Разом з тим будь-яких заяв від відповідача не надходило.
Суд враховує приписи ст.248 ГПК України ( Строк розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження), за якими суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Згідно ст.178 ГПК України (Подання відзиву), у строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі, відповідач має право надіслати:
1) суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову;
2) позивачу, іншим відповідачам, а також третім особам - копію відзиву та доданих до нього документів.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Відповідно до ст.251 ГПК України ( Особливості подання заяв по суті справи у спрощеному позовному провадженні)відзив подається відповідачем протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення протягом строків, встановлених судом в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Статтею 252 ГПК України встановлено особливості розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження, відповідно до яких розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Підготовче засідання при розгляді справи у порядку спрощеного провадження не проводиться.
Перше судове засідання у справі проводиться не пізніше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі. За клопотанням сторони суд може відкласти розгляд справи з метою надання додаткового часу для подання відповіді на відзив та (або) заперечення, якщо вони не подані до першого судового засідання з поважних причин.
При розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.
При розгляді справи у порядку спрощеного провадження свідки не викликаються. У випадку, якщо обставини, викладені свідком у заяві, суперечать іншим доказам або викликають у суду сумнів щодо їх достовірності, суд не бере до уваги показання свідка.
З урахуванням викладеного та міркувань, висловлених представником позивача у судовому засіданні, суд ухвалою від 01.07.2020р відклав розгляд справи.
За приписами частини 1 статті 9 ГПК України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи.
Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України Про доступ до судових рішень усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.
За змістом частин 1, 2 статті 3 Закону України Про доступ до судових рішень для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Єдиний державний реєстр судових рішень - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.
Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (частина 1 статті 4 Закону України Про доступ до судових рішень ).
Враховуючи наведене, господарський суд зазначає, що відповідач не був позбавлений права та можливості ознайомитись із усіма ухвалами, постановленими судом у даній справі, у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).
Отже, судом вчинені всі необхідні дії для належного повідомлення учасників судового процесу - відповідача.
Приймаючи до уваги, що відповідачем не було подано до суду відзив на позовну заяву, за висновками суду, у матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа може бути розглянута за наявними у ній документами.
У частині 8 статті 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.
Дослідивши матеріали справи, об`єктивно оцінивши надані суду докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заслухавши представника позивача, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню.
Так, відповідно до пункту 5 частини 1 статті 92 Конституції України виключно законами України визначаються, зокрема, засади організації та експлуатації енергосистем. Таким є Закон України "Про ринок електричної енергії" від 13 квітня 2017 року N 2019-VIII (набрав чинності 11.06.2017 p.), яким визначено правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії, врегульовані відносини, пов`язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електричної енергії для забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам з урахуванням інтересів споживачів, розвитку ринкових відносин, мінімізації витрат на постачання електричної енергії та мінімізації негативного впливу на навколишнє природне
середовище.
Постановою НКРЕКП № 312 від 14.03.2018 р. у відповідність до законів України "Про ринок електричної енергії" (далі - Постанова № 312) та "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг", серед іншого, затверджено Правила роздрібного ринку електричної енергії (далі - ПРРЕЕ, Правила), які набрали чинності з 11.06.2018 р.
В той же час, п. 12 Постанови № 312 визнано такою, що втратила чинність Постанова Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31.07.1996 р. № 28 "Про затвердження Правил користування електричною енергією" (далі - ПКЕЕ).
Згідно із п. 2 Постанови № 312 - укладення договорів між споживачами та іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії відповідно до вимог Правил здійснюється до 01 грудня 2018 року шляхом приєднання споживачів до публічних договорів приєднання (договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, відповідних договорів про постачання електричної енергії) на умовах чинних договорів про постачання електричної енергії та про користування електричною енергією, укладених з відповідними постачальниками електричної енергії за регульованим тарифом, шляхом подання заяви- приєднання за формою, наведеною у додатку до цієї постанови.
За приписами п. 4 Постанови № 312 - Оператори систем розподілу (далі - ОСР) укладають договори про надання послуг з розподілу електричної енергії, які укладаються зі споживачем, з усіма споживачами, електроустановки яких приєднані на території діяльності ОСР. Договір розробляється ОСР на основі істотних умов, визначених Кодексом систем розподілу, затвердженим постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 310 (далі - КСР), та типової форми, встановленої Правилами, і розміщується на сайті ОСР, у засобах масової інформації і в пунктах обслуговування споживачів ОСР. ОСР шляхом безпосереднього вручення персоналом ОСР або з рахунком, або поштовим відправленням надає споживачу заяву-приєднання до зазначеного договору, яка формується за базами даних вертикально інтегрованого суб`єкта господарювання та містить ЕІС-коди точок комерційного обліку об`єкта споживача. Надання такої заяви-приєднання є пропозицією споживачу про приєднання до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії на умовах діючого договору про користування або постачання електричної енергії (індивідуальні характеристики об`єкта, потужність, клас надійності, ідентифікаційні коди, особливості обліку тощо). Договір вважається укладеним з дати підписання споживачем заяви-приєднання до договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, яка повертається споживачем на адресу ОСР, та/або сплати за рахунком (квитанцією), який надсилається (надається) одночасно з договором споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, та/або з дати, указаної у заяві-приєднанні, якщо споживач протягом указаного в заяві-приєднанні терміну не звернувся до ОСР із запереченнями щодо укладення договору в цілому або щодо окремих умов договору та спожив будь-який обсяг електричної енергії.
Непобутовим споживачам, приєднаним до мереж ОСР/ОСП, разом із заявою- приєднанням до договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії надаються паспорти точок розподілу (передачі), оформлені відповідно до Правил.
З дати набрання чинності договором споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії ОСР (ОСП) надає послуги комерційного обліку споживачам, точки комерційного обліку яких улаштовані на території його ліцензованої діяльності, відповідно до Кодексу комерційного обліку електричної енергії (далі - ККО), затвердженого постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 311 (абз. 2 п. 5 Постанови № 312).
На виконання п. 4 Постанови № 312 Відповідач Заявою-приєднання від 15.11.2018 р. приєднався з 01.01.2019 р. до умов договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії на умовах Договору про постачання електричної енергії за особовим рахунком № 3297 (далі - Договір № 3297, Договір), який було укладено 20.02.2004 року між Відкритим акціонерним товариством "Херсонобленерго" (правонаступником якого є Акціонерне товариство "Херсонобленерго") та Державною авіаційною компанією "Херсон-Авіа" (далі - Відповідач, Споживач, ДАК "Херсон-Авіа").
Зі змісту вказаної заяви ДАК "Херсон-Авіа" стало відомо про припинення з 01.01.2019р. АТ "Херсонобленерго" діяльності постачальника електричної енергії за регульованим тарифом та здійснення з 01.01.2019р. Позивачем діяльності з розподілу електричної енергії (Оператор системи розподілу, далі - ОСР).
Як було зазначено вище - 20.02.2004 між Сторонами було укладено Договір про постачання електричної енергії № 3297.
11.06.2017 р. прийнято Закон України Про ринок електричної енергії (далі - Закон), яким змінено засади регулювання взаємовідносин між споживачами електричної енергії (фізичними особами, фізичними особами-підприємцями та юридичними особами) з електропостачальниками, операторами систем розподілу та іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії.
Відповідно до п. 13 Розділу XVII Закону (Прикінцеві та перехідні положення) під час здійснення заходів з відокремлення оператора системи розподілу вертикально інтегрований суб`єкт господарювання повинен не пізніше ніж через 18 місяців з дня набрання чинності цим Законом вжити заходів для відокремлення оператора системи розподілу від виробництва, передачі, постачання електричної енергії шляхом створення відповідних суб`єктів господарювання.
При цьому, у разі відокремлення, оператор системи розподілу є правонаступником в частині прав та обов`язків, у т.ч., пов`язаних із провадженням діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та із провадженням діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами за договорами на постачання електричної енергії та про користування електричною енергією.
3 огляду на викладене вище, Договір № 3287 від 20.02.2004 р. є чинним на даний час (в редакції Додаткової угоди від 16.03.2010).
Згідно із п. 2.1. Договору - Сторони зобов`язались під час виконання умов Договору, а також під час вирішення всіх питань, що не обумовлені цим Договором, керуватися чинним законодавством України та Правилами користування електричною енергією.
Слід зазначити, що, у зв`язку зі зміною законодавства України, на момент виникнення спору чинними є Правила роздрібного ринку електричної енергії (затв. Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 №312, далі-ПРРЕЕ).
Відповідно до п. 7.1. ПРРЕЕ електрична енергія споживачу, який не допускає порушень своїх договірних зобов`язань перед оператором системи передачі та/або оператором системи розподілу та електропостачальником, постачається безперервно, крім випадків, передбачених умовами договорів, укладених споживачами з електропостачальником та оператором системи, та нормативно-правовими актами, у тому числі цими Правилами. Дане узгоджується із п. 11.5.1. КСР, відповідно до умов якого послуги з розподілу електричної енергії надаються Користувачу безперервно, крім випадків, передбачених договором про надання послуг з розподілу електричної енергії та цим Кодексом.
Пунктом 7.10. ПРРЕЕ визначено, що припинення електроживлення електроустановок споживача здійснюється оператором системи у порядку, визначеному Кодексом системи передачі (далі - КСП) та Кодексом системи розподілу.
Відповідно до абзацу 2 п. 3.10. глави 3 розділу XI КСП припинення електроживлення споживача відбувається з дотриманням вимог розділу VII ПРРЕЕ.
За приписами п. 7.5. ПРРЕЕ - припинення повністю або частково постачання електричної енергії споживачу здійснюється або оператором системи, або електропостачальником, при цьому, відповідно до підпункту 2 п. 11.5.2. КСР - розподіл електричної енергії припиняється, у т.ч., за зверненням електропостачальника, що узгоджується із п.п. 2 п. 3.2. глави 3 розділу XI КСП. За приписами п. 11.5.12. КСР - електропостачальник має право звернутися до ОСР щодо припинення електроживлення Користувача (споживача електричної енергії), з яким електропостачальником укладено договір про постачання електричної енергії. У зверненні електропостачальник повинен, зокрема, зазначити дані, що ідентифікують відповідного споживача електричної енергії (ЕІС- код), та причину (підставу) припинення електроживлення такого споживача електричної енергії.
04 травня 2020 р. Позивачем було отримано від Товариства з обмеженою відповідальністю "Херсонська обласна енергопостачальна компанія" (далі - Електропостачальник, TOB "ХОЕК") відповідне звернення - Реєстр споживачів, яким необхідно припинити електропостачання (вих. № 005681 від 04.05.2020), в якому зазначено підставу припинення (мовою оригіналу): "... відключення за заборгованість в сумі: 5 095,53...".
Слід зазначити, що у п. 3.12. глави 3 розділу XI КСП Регулятор передбачив право споживача оскаржити відповідне звернення електропостачальника у Регулятора або в судовому порядку, про що повинен повідомити ОСП у триденний термін від дня отримання повідомлення про припинення його електроживлення, але таке оскарження не є підставою для зупинення процесу припинення електроживлення споживача.
Пунктом 3.16. глави 3 розділу XI КСП визначено, що відповідальність за можливі економічні збитки споживача, а також техногенні, екологічні та соціальні наслідки припинення його електроживлення, несе споживач.
Відповідно до п. 11.5.8. КСР - ОСР має надати попередження про обмеження/припинення розподілу електричної енергії Користувачу (окрім планових перерв) після встановлення факту наявності підстав для вчинення вказаних дій не менше ніж за 5 робочих днів до запланованої дати обмеження/припинення розподілу електричної енергії. При цьому в попередженні мають бути зазначені підстави, дата та час, з якого розподіл електричної енергії буде припинено/обмежено, що узгоджується, також, із приписами абзаців З, 4 підпункту 2 п. 7.5. ПРРЕЕ та п. 3.3. глави 3 розділу XI КСП.
06.05.2020р. Позивачем на адресу Відповідача поштовим відправленням № 7300336632446 було направлене Повідомлення про припинення розподілу за вихідним № 66/07-024511 від 06.05.2020.
Зі змісту вказаного Повідомлення вбачається, що до відома Відповідача було доведено про припинення на його об`єкт розподілу електричної енергії з підстав наявності заборгованості з 09:00 год. 18.05.2020 р.
Відповідно п. 7.5. ПРРЕЕ - датою отримання попередження, у т.ч., є "третій календарний день від дати отримання поштовим відділенням зв`язку, в якому обслуговується одержувач (у разі направлення поштою рекомендованим листом)
За даними офіційного сайту Укрпошти в мережі Інтернет - поштове відправлення № 7300336632446 прибуло до точки видачі/доставки 07.05.2020 - отже, з урахуванням зазначеного вище, вважається отриманим Відповідачем 10.05.2020.
Відповідно п. 11. 5.9. КСР Користувач, після одержання попередження, зобов`язаний вжити комплекс заходів, спрямованих на запобігання травматизму, загибелі тварин, пошкодженню обладнання, негативним екологічним та іншим наслідкам., що узгоджується із п. 7.8. ПРРЕЕ. Також, згідно п. 3.11. глави 3 розділу XI КСП - споживач зобов`язаний вжити заходів для забезпечення безпечного припинення електроживлення та письмово повідомити про це ОСП (але відсутність такого повідомлення не є підставою для зупинення процедури припинення електроживлення цього споживача), а також забезпечити присутність посадових осіб, відповідальних за безпечну експлуатацію струмоприймачів на об`єкті припинення електроживлення, та безперешкодний доступ уповноважених представників ОСП, електропостачальника і представників інших організацій за заявкою ОСП у час, визначений у повідомленні ОСП.
За змістом п. 3.12. глави 3 розділу XI КСП припинення електроживлення споживача здійснюється шляхом приведення в дію відповідних комутаційних апаратів або від`єднання струмоприймачів споживача від системи передачі.
18.05.2020р. представник Позивача прибув на об`єкт ДАК "Херсон-Авіа" задля відключення останнього від електропостачання, але йому було відмовлено в доступі до електроустановок.
У зв`язку із недопуском до електроустановок та відповідно до п. 6.2.6. Кодексу комерційного обліку електричної енергії (затверджений Постановою НКРЕКП № 311 від 14.03.2018 р.; далі - ККО) було складено Акт б/н від 18.05.2020 р. (надалі - Акт) про недопуск, з тексту якого вбачається, що уповноваженою особою Відповідача - Куреньовим Сергієм Петровичем - відмовлено Позивачу в доступі до електроустановок задля відключення за заборгованість перед Електропостачальником.
При цьому, як слідує зі змісту Акту - представник Відповідача із Актом ознайомився та отримав один його примірник, але від підпису Акту відмовився.
За приписами п. 6.2.9. ККО - у разі відмови сторони, яка контролює об`єкт, від підпису - в акті робиться відповідний запис. У цьому випадку акт вважається дійсним, якщо його підписали більше одного уповноваженого представника оператора системи та незаінтересована особа (представник житлово-експлуатаційної організації, балансоутримувача або управителя будинку, виборна особа будинкового, вуличного, квартального чи іншого органу самоорганізації населення або представник органу місцевого самоврядування, інший споживач тощо) за умови посвідчення цієї особи.
Як вбачається із Акту - він підписаний двома представниками Позивача - інспекторами ХМВКО - Мартюком Олександром Вікторовичем (посв. № 3490), Чернявським Романом Івановичем (посв. № 3282), та незаінтересованою особою: Лепьохіним Олександром Сергійовичем (паспорт НОМЕР_1 , виданий Суворовським РВ УМВС України в Херсонській області 23.06.2000 р.) - отже, Акт про недопуск б/н від 18.05.2020 р. є дійсним.
Слід зазначити, що, відповідно до ст. 58 Закону України "Про ринок електричної енергії", споживач, серед іншого, зобов`язаний дотримуватися нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії.
Відповідно до п.п. 12 п. 5.5.5. ч. 5.5. розділу V ПРРЕЕ споживач електричної енергії зобов`язаний забезпечувати доступ представникам оператора системи (після пред`явлення ними службових посвідчень) до об`єкта споживача для, у т.ч., виконання відключення та обмеження споживання електричної енергії споживачу (субспоживачу) відповідно до встановленого цими Правилами порядку.
Таким чином, не допускаючи відповідальних працівників Позивача для виконання відключення Відповідача - ДАК "Херсон-Авіа" порушує права АТ "Херсонобленерго", норми Закону України "Про ринок електричної енергії-", Правил роздрібного ринку електричної енергії, Кодексу систем розподілу, Кодексу системи передачі, Договору про постачання електричної енергії № 3297 від 20.02.2004 р. тощо.
Згідно із ч. 2 ст. 4 Господарського процесуального кодексу України - кожна юридична особа має право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Відповідно до статті 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно з статтею 76 ГПК України належними доказами є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування (ч. 1 ст. 77 ГПК України).
Приписами ст.ст. 76, 77 Господарського процесуального кодексу України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Згідно із ст.ст. 78, 79 ГПК України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Акціонерне товариство "Херсонобленерго" підтвердило, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого Відповідача - Державної авіаційної компанії "Херсон-Авіа" - з тим самим предметом та з тих самих підстав.
З огляду на вищезазначене, приймаючи до уваги встановлені судом обставини, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для повного задоволення позовних вимог, з покладенням судового збору на відповідача в порядку ст. 129 Господарського процесуального кодексу України.
На підставі викладеного вище, керуючись Конституцією України, Законом України "Про ринок електричної енергії", приписами Правил роздрібного ринку електричної енергії, Кодексу систем розподілу, Кодексу системи передачі та умовами Договору про постачання електричної енергії № 3297 від 20.02.2004 р., ст.ст. 4, 5, 7, 12, 13, 20, 74, 76, 129, 162, 232-235, 238-241, 247, 249,250 Господарського процесуального кодексу України, - суд
в и р і ш и в:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Зобов`язати Державну авіаційну компанію "Херсон-Авіа" (ЄДРПОУ: 01130696) допустити працівників Акціонерного товариства "Херсонобленерго" до належних ДАК "Херсон-Авіа" об`єктів, що забезпечуються електроенергією - для відключення електропостачання у встановленому законодавством порядку;
3. Стягнути з Державної авіаційної компанії "Херсон-Авіа" (ЄДРПОУ: 01130696) на користь Акціонерного товариства "Херсонобленерго" (код ЄДРПОУ: 05396638) 2 102,00 (дві тисячі сто дві грн. 00 коп.) гривень документально підтвердженої суми сплаченого судового збору.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційні скарги на рішення суду подаються учасниками справи протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення, через місцевий суд, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності новою редакцією Господарського процесуального кодексу України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Повне рішення складено 14.08.2020р.
Суддя Т.Г. Пінтеліна
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2020 |
Оприлюднено | 17.08.2020 |
Номер документу | 90985279 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Пінтеліна Т.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні