Господарський суд міста києва
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
17.08.2020Справа № 910/9672/20
Господарський суд міста Києва у складі судді Бондарчук В.В., розглянувши позовну заяву
1. ОСОБА_1 , м. Київ
2. ОСОБА_2 , м. Київ
3. ОСОБА_3 , м. Київ
до
1. Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Старонаводницька 6-Б , м. Київ
2. Печерської районної в місті Києві державної адміністрації, м. Київ
про визнання недійсним рішення установчих зборів та скасування державної реєстрації,
Представники сторін:
позивач-1: Гритчин В.І.;
від позивача-2: не з`явився;
від позивача-3: не з`явився;
від відповідача-1: не з`явився;
від відповідача-2: не з`явився;
вільний слухач: ОСОБА_4
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 звернулись до Господарського суду міста Києва з позовом до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Старонаводницька 6-Б та Печерської районної в місті Києві державної адміністрації про:
- визнання недійсним рішення установчих зборів співвласників багатоповерхового будинку з місцезнаходженням: АДРЕСА_1 , дата проведення 02.06.2016;
- скасування державної реєстрації ОСББ Старонаводницька 6-Б , вчиненої Оленою Орел, державним реєстратором юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Печерської районної в місті Києві державної адміністрації (запис в ЄДРПОУ №1 070 0000 073358 від 02.02.2018) про державну реєстрацію юридичної особи - ОСББ Старонаводницька 6-Б , ідентифікаційний код 41910734.
Господарський суд міста Києва ухвалою від 13.07.2020 відкрив провадження у справі №910/9672/20 за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначив на 17.08.2020.
У підготовчому засіданні 17.08.2020 судом встановлено, що позовна заява в частині позовних вимог ОСОБА_3 підлягає залишенню без розгляду, з огляду на таке.
Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 4 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням. До господарського суду у справах, віднесених законом до його юрисдикції, мають право звертатися також особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Водночас, за змістом ч.ч. 1, 2 ст. 44 ГПК України усі фізичні і юридичні особи здатні мати процесуальні права та обов`язки сторони, третьої особи, заявника, боржника (процесуальна правоздатність). фізичні особи, які досягли повноліття, а також юридичні особи здатні особисто здійснювати процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді (процесуальна дієздатність).
Частиною 2 ст. 162 ГПК України передбачено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
За змістом ч.ч. 3, 4 ст. 131І Конституції України виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення. Законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних справах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.
Відповідно до п. 11 ст. 16№ Перехідних положень Конституції України з дня набрання чинності Законом України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) : представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131№ та статті 131І цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції - з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції - з 1 січня 2019 року. Представництво органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах виключно прокурорами або адвокатами здійснюється з 1 січня 2020 року.
Згідно ст. 16 ГПК України учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.
При цьому, сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Особиста участь у справі особи не позбавляє її права мати в цій справі представника (ч.ч. 1, 2 ст. 56 ГПК України).
Представником у суді може бути адвокат або законний представник. При розгляді справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених статтею 59 цього Кодексу. (ч.ч.1, 2 ст.58 ГПК України).
Згідно з частиною 5 статті 164 ГПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
За змістом ч. 4 ст. 60 ГПК України повноваження адвоката, як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність .
При цьому, відповідно до статті 61 ГПК України представник, який має повноваження на ведення справи в суді, здійснює від імені особи, яку він представляє, її процесуальні права та обов`язки. Обмеження повноважень представника на вчинення певної процесуальної дії мають бути застережені у виданій йому довіреності або ордері. Підстави і порядок припинення представництва за довіреністю визначаються Цивільним кодексом України, а представництва за ордером - законодавством про адвокатуру. Про припинення представництва або обмеження повноважень представника за довіреністю або ордером має бути повідомлено суд шляхом подання письмової заяви. У разі припинення повноважень представника на здійснення представництва особи у справі представник не може бути у цій самій справі представником іншої сторони, третьої особи на іншій стороні або третьої особи із самостійними вимогами щодо предмета спору.
Зі змісту поданого до Господарського суду міста Києва суду позову ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 вбачається, що вказана позовна заява підписана ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , а також представником ОСОБА_3 - Струковим Дмитром Геннадійовичем.
На підтвердження повноважень представника ОСОБА_3 до позову додано копію довіреності б/н від 06.03.2017. Однак, як встановлено судом у підготовчому засіданні та підтверджено особисто ОСОБА_4 , останній не має статусу адвоката.
При цьому, суд звертає увагу, що даний спір не є малозначним в розумінні положень п. 1 ч. 5 ст. 12 ГПК України та, приймаючи до уваги предмет та підстави позову, характер спірних правовідносин та предмет доказування, не є справою незначної складності.
За таких обставин, додана довіреність б/н від 06.03.2017 не може бути належним та допустимим доказом на підтвердження наявності у Струкова Дмитра Геннадійовича повноважень на представництво інтересів ОСОБА_3 в органах судової влади, в тому числі, права на підписання від імені позивача-3 позовної заяви.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 226 ГПК України суд залишає позов без розгляду, якщо позовну заяву не підписано або підписано особою, яка не має права підписувати її, або особою, посадове становище якої не вказано.
Таким чином, оскільки судом встановлено, що подану до суду позовну заяву від імені позивача-3 - ОСОБА_3 підписано особою, яка не має права її підписувати, за висновком суду, позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в частині позовних вимог ОСОБА_3 підлягає залишенню без розгляду.
Згідно ч. 2 ст. 226 ГПК України про залишення позову без розгляду постановляється ухвала, в якій вирішуються питання про розподіл між сторонами судових витрат, про повернення судового збору з бюджету.
За змістом до п. 4 ч. 1 ст. 7 Закону України Про судовий збір , сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду у разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв`язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням).
Враховуючи викладене, оскільки ОСОБА_3 не подано до суду заяви про повернення судового збору, суд унеможливлений вирішити питання про повернення судового збору позивачу-3. Водночас, суд повідомляє ОСОБА_3 , що останній не позбавлений права звернутися до суду із відповідним клопотанням.
Керуючись ст. 226, ч. 2 ст. 232, ст. 233, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Старонаводницька 6-Б та Печерської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання недійсним рішення установчих зборів та скасування державної реєстрації, в частині позовних вимог ОСОБА_3 , залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів за правилами, передбаченими ст.ст. 253-259, з урахуванням підпункту 17.5 пункту 17 розділу XI Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України.
Суддя В.В. Бондарчук
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.08.2020 |
Оприлюднено | 18.08.2020 |
Номер документу | 91016088 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні