Ухвала
від 20.08.2020 по справі 552/964/19
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ПОЛТАВИ

Справа № 552/964/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20.08.2020 року слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого - ОСОБА_3 , розглянувши клопотаннястаршого слідчого з ОВС третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Полтавській області полковник податкової міліції ОСОБА_3 про проведення обшуку,-

В СТ АН ОВ И В :

20.08.2020 року старший слідчий з ОВС третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Полтавській області полковник податкової міліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Київського районного суду м. Полтави з клопотанням про проведення обшуку.

Своє клопотання обґрунтовує тим, що слідчим управлінням ГУ ДФСу Полтавськійобласті проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018170000000070 від 15.03.2018, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.204, ч.1 ст.204, ч.2 ст.28, ч.3 ст.204 КК України.

Вказував, що ряд осіб протягом 2017-2018 років на території м.Полтави та Полтавської області незаконно виготовляють алкогольні напої з недоброякісної сировини, що становить небезпеку для життя та здоров`я людей, які незаконно зберігають з метою збуту, транспортують з метою збуту та збувають.

Окрім того зазначав, що ОСОБА_4 в період 2020 року придбавав з метою збуту, зберігав з метою збуту, транспортував з метою збуту та збував незаконно виготовлені алкогольні напої та тютюнові вироби мешканцям м. Кременчука Полтавської області.

Також в ході досудового розслідування встановлено, що група осіб, за попередньою змовою між собою, здійснюють незаконне виготовлення з метою збуту алкогольних напоїв з недоброякісної сировини, що становить загрозу для життя і здоров`я людей.

Одночасно із цим, під час досудового розслідування отримано дані та відомості про те, що до злочинної діяльності, пов`язаної із незаконним виготовленням з метою збуту, зберігання з цією метою та збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв особам, що проживають на території Полтавської області причетний мешканець м.Кременчука Полтавської області ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Також в клопотанні зазначено, що згідно матеріалів кримінального провадження встановлено, що ОСОБА_5 збуває алкогольні напої громадянину ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який зберігає фальсифіковані алкогольні напої з метою подальшого збуту на території автокооперативу «Взліт» за адресою: м.Полтава, вул.Огородня, гаражне приміщення № НОМЕР_1 .

Згідно ордера-справки обслуговуючого кооператива «Автогаражний кооператив «Взліт», гаражне приміщення № НОМЕР_1 знаходиться у користуванні ОСОБА_7 , мешкає: АДРЕСА_1 , яка являється дружиною ОСОБА_6 .

Згідно протоколу огляду від 10.08.2020 встановлено, що гаражне приміщення № НОМЕР_1 розташоване у ряді гаражних приміщень в гаражному авто кооперативі «Взліт» по вул.Огородній у м.Полтаві.

А тому вказував, що є достатні підстави вважати, що у зазначеному вище приміщенні можуть знаходитись незаконно виготовлені підакцизні товари, сировина, засоби, предмети та речі, які використовуються та можуть використовуватись для їх незаконного придбання, виготовлення, транспортування, зберігання та збуту; документи, які можуть свідчити про вчинення незаконної діяльності з придбання, транспортування, зберігання та збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів; чорнові записи, які містять або можуть містити відомості про здійснення незаконної діяльності з підакцизними товарами; комп`ютерної техніки, електронних носіїв інформації, жорстких дисків, мобільних телефонів, за допомогою яких фігуранти спілкувалися з покупцями та безпосередніми постачальниками незаконно виготовлених алкогольних напоїв, спирту; інші предмети, документи, речі та цінності, грошові кошти, отримані від здійснення вказаної вище незаконної діяльності (в тому числі в іноземній валюті), які мають значення для досудового розслідування та можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.

Незаконно виготовлені підакцизні товари необхідні для проведення криміналістичних експертиз щодо їх невідповідності ДСТУ і будуть використані як докази у кримінальному провадженні.

Комп`ютерна техніка, електронні носії інформації, мобільні телефони, документи, чорнові записи щодо придбання, зберігання та реалізації незаконно виготовлених алкогольних напоїв дадуть змогу слідству встановити повний перелік постачальників, покупців, та осіб, причетних до злочинної діяльності, певні контакти та дані щодо перемовин з фактичними постачальниками, покупцями незаконно виготовлених фальсифікованих підакцизних товарів. Доступ до них може бути обмежений їх власниками, володільцями, утримувачами та пов`язаний з подоланням системи логічного захисту. Крім цього, комп`ютерна техніка, електронні носії інформації, мобільні телефони, документи та чорнові записи будуть необхідні для проведення експертиз.

Грошові кошти являються речовим доказом, оскільки набуті кримінально протиправним шляхом та підлягають вилученню з метою забезпечення збереження речових доказів.

Спроба вилучення вищезазначених незаконно виготовлених підакцизних товарів та предметів у спосіб, відмінний від обшуку, може призвести до їх знищення або переховування. Зокрема, за наявною оперативною інформацією зазначені речі та предмети можуть бути вивезені на інші адреси та приховані або знищені.

У судовому засіданні слідчий своє клопотання підтримав, посилаючись на підстави викладені в ньому.

За змістом ст.ст.234-236КПК Українипроведення обшуку в рамках кримінального провадження здійснюється на підставі ухвали слідчого судді. Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи виконується слідчим або прокурором. З метою одержання допомоги з питань, що потребують спеціальних знань, слідчий, прокурор для участі в обшуку мають право запросити спеціалістів, однак це не звільняє їх від обов`язку особистого виконання обшуку.

Згідно ст.ст.40, 41 КПК України слідчий уповноважений доручати проведення слідчих (розшукових) дій відповідним оперативним підрозділам. Під час виконання доручень слідчого співробітник оперативного підрозділу користується повноваженнями слідчого. Співробітники оперативних підрозділів (крім підрозділу детективів, підрозділу внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро України) не мають права здійснювати процесуальні дії у кримінальному провадженні за власною ініціативою або звертатися з клопотаннями до слідчого судді чи прокурора.

Відповідно до п.2 ч.7 ст.223 КПК України процедура обшуку житла чи іншого володіння особи повинні відбуватися за обов`язкової участі не менш ніж двох понятих. При чому учасникам процесу обов`язково мають бути роз`яснені їхні права та обов`язки.

Враховуючи вищевикладене, та беручи до уваги те, що вказані вище незаконно виготовлені алкогольні напої, засоби та знаряддя вчинення кримінального правопорушення, предмети, документи, речі та цінності можуть мати значення для досудового розслідування та необхідні для проведення криміналістичних експертиз спиртовмісних сумішей, судово-почеркознавчих, судово-економічних або інших експертиз, можуть бути доказами під час судового розгляду, підтверджувати вину осіб, які вчинили кримінальне правопорушення, а також приймаючи до уваги те, що вказані вище речі, предмети не можливо отримати іншим шляхом, оскільки вони можуть бути знищені, змінено їх місце зберігання, а їх відсутність може вплинути на повноту досудового розслідування та проведення експертиз, слідчий суддя вважає, що в поданому клопотанні міститься достатньо відомостей, що вказують на необхідність проведення обшуку приміщення.

Тому клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.

Керуючись ст.234, 236 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Надати дозвіл на проведення обшуку гаражного приміщення № НОМЕР_1 , яке розташоване у автокооперативі «Взліт» по вул. Огородній у м. Полтаві, з метою виявлення та вилучення: незаконно виготовлених підакцизних товарів, сировини, засобів, предметів та речей, які використовуються та можуть використовуватись для їх незаконного придбання, виготовлення, транспортування, зберігання та збуту; документів, які можуть свідчити про вчинення незаконної діяльності з придбання, транспортування, зберігання та збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів; чорнових записів, які містять або можуть містити відомості про здійснення незаконної діяльності з підакцизними товарами; комп`ютерної техніки, електронних носіїв інформації, жорстких дисків, мобільних телефонів, за допомогою яких фігуранти спілкувалися з покупцями та безпосередніми постачальниками незаконно виготовлених алкогольних напоїв, спирту; інших предметів, документів, речей та цінностей, грошових коштів, отриманих від здійснення вказаної вище незаконної діяльності (в тому числі в іноземній валюті); а також інших предметів, документів, які мають значення для досудового розслідування та можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, які підтверджують ведення незаконної злочинної діяльності за період часу з 2017 року по теперішній час та мають значення для досудового розслідування.

Дозвіл на проведення обшуку надати старшому слідчому з ОВС 3-го відділу РКП СУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 ; заступнику начальника 3-го відділу РКП СУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_8 ; старшому слідчому з ОВС 3-го відділу РКП СУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_9 ; старшому з ОВС 3-го відділу РКП СУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_10 ; заступнику начальника управління - начальнику 1-го відділу РКП СУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_11 ; заступнику начальника 1-го відділу РКП СУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_12 ; старшому слідчому з ОВС 1-го відділу РКП СУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_13 ; старшому слідчому з ОВС 1-го відділу РКП СУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_14 ; старшому слідчому з ОВС 1-го відділу РКП СУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_15 ; начальнику 2-го відділу РКП СУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_16 ; заступнику начальника 2-го відділу РКП СУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_17 ; старшому слідчому з ОВС 2-го відділу РКП СУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_18 , із залученням співробітників управління організації розшукової діяльності ГУ ДФС у Полтавській області, понятих та спеціалістів.

Строк дії ухвали - 15 днів з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м. Полтави
Дата ухвалення рішення20.08.2020
Оприлюднено09.02.2023
Номер документу91070768
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —552/964/19

Ухвала від 18.12.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Калько О. С.

Ухвала від 08.09.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Логвінова О. В.

Ухвала від 07.09.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Калько О. С.

Ухвала від 02.09.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Калько О. С.

Ухвала від 26.08.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Калько О. С.

Ухвала від 26.08.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Калько О. С.

Ухвала від 20.08.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Логвінова О. В.

Ухвала від 20.08.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Логвінова О. В.

Ухвала від 20.08.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Логвінова О. В.

Ухвала від 10.08.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Логвінова О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні