КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ПОЛТАВИ
Справа №552/964/19
Провадження № 1-кс/552/1485/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.08.2020 Слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2
слідчого ОСОБА_3
розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку,
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий з ОВС третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з клопотанням, погодженим прокурором прокуратури Полтавської області ОСОБА_5 про надання дозволу на проведення обшуку нежитлових приміщень, розташованих за адресою: м. Полтава, вул. Продовольча, 2-В, що використовуються ТОВ «Концерн Біг-М» (код 24392909), на праві державної власності часткою власності 21/25 належать АТ «Українська залізниця» (код 40075815); на праві приватної спільної часткової власності часткою власності 4/25 належить ЗАТ «Концерн «Біг-М» (код 24392909), з метою виявлення та вилучення спирту (сировини), незаконно виготовлених алкогольних напоїв та інших підакцизних товарів, засобів, предметів та речей, які використовуються та можуть використовуватись для їх незаконного придбання, виготовлення, транспортування, зберігання та збуту; документів, які можуть свідчити про вчинення незаконної діяльності з придбання, транспортування, зберігання та збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів; чорнових записів, які містять або можуть містити відомості про здійснення незаконної діяльності з підакцизними товарами; комп`ютерної техніки, електронних носіїв інформації, жорстких дисків, мобільних телефонів, за допомогою яких фігуранти спілкувалися з покупцями та безпосередніми постачальниками незаконно виготовлених алкогольних напоїв, інших предметів, документів, речей та цінностей, грошових коштів, отриманих від здійснення вказаної вище незаконної діяльності (в тому числі в іноземній валюті); а також інших предметів, документів, які мають значення для досудового розслідування та можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, які підтверджують ведення незаконної злочинної діяльності за період часу з 2017 року по теперішній час та мають значення для досудового розслідування.
Послався на те, що слідчим управлінням ГУ ДФСу Полтавськійобласті проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018170000000070 від 15.03.2018, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.204, ч.1 ст.204, ч.2 ст.28, ч.3 ст.204 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ряд осіб протягом 2017-2018 років на території м.Полтави та Полтавської області незаконно виготовляють алкогольні напої з недоброякісної сировини, що становить небезпеку для життя та здоров`я людей, які незаконно зберігають з метою збуту, транспортують з метою збуту та збувають.
Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_6 в період 2020 року придбавав з метою збуту, зберігав з метою збуту, транспортував з метою збуту та збував незаконно виготовлені алкогольні напої та тютюнові вироби мешканцям м.Кременчука Полтавської області.
Також в ході досудового розслідування встановлено, що група осіб, за попередньою змовою між собою, здійснюють незаконне виготовлення з метою збуту алкогольних напоїв з недоброякісної сировини, що становить загрозу для життя і здоров`я людей.
Одночасно із цим, під час досудового розслідування отримано дані та відомості про те, що до злочинної діяльності, пов`язаної із незаконним виготовленням з метою збуту, зберігання з цією метою та збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв особам, що проживають на території Полтавської області причетний мешканець м.Кременчука Полтавської області ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Також, згідно матеріалів кримінального провадження встановлено, що для виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв ОСОБА_7 здійснює придбання спирту (сировини) на підприємстві ТОВ «Концерн Біг-М» (код 24392909), основний вид діяльності: виробництво лікеро-горільчаних виробів, виробничі потужності якого знаходяться за адресою: м.Полтава, вул.Продовольча, 2-В, що на праві державної власності часткою власності 21/25 належать АТ «Українська залізниця» (код 40075815); на праві приватної спільної часткової власності часткою власності 4/25 належить ЗАТ «Концерн «Біг-М» (код 24392909).
У сторони обвинувачення є достатні підстави вважати, що у зазначених вище приміщеннях можуть знаходитись незаконно виготовлені підакцизні товари, спирт (сировина), засоби, предмети та речі, які використовуються та можуть використовуватись для їх незаконного придбання, виготовлення, транспортування, зберігання та збуту; документи, які можуть свідчити про вчинення незаконної діяльності з придбання, транспортування, зберігання та збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів; чорнові записи, які містять або можуть містити відомості про здійснення незаконної діяльності з підакцизними товарами; комп`ютерної техніки, електронних носіїв інформації, жорстких дисків, мобільних телефонів, за допомогою яких фігуранти спілкувалися з покупцями та безпосередніми постачальниками незаконно виготовлених алкогольних напоїв; інші предмети, документи, речі та цінності, грошові кошти, отримані від здійснення вказаної вище незаконної діяльності (в тому числі в іноземній валюті), які мають значення для досудового розслідування та можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.
Незаконно виготовлені підакцизні товари необхідні для проведення криміналістичних експертиз щодо їх невідповідності ДСТУ і будуть використані як докази у кримінальному провадженні.
Комп`ютерна техніка, електронні носії інформації, мобільні телефони, документи, чорнові записи щодо придбання, зберігання та реалізації незаконно виготовлених алкогольних напоїв дадуть змогу слідству встановити повний перелік постачальників, покупців, та осіб, причетних до злочинної діяльності, певні контакти та дані щодо перемовин з фактичними постачальниками, покупцями незаконно виготовлених фальсифікованих підакцизних товарів. Доступ до них може бути обмежений їх власниками, володільцями, утримувачами та пов`язаний з подоланням системи логічного захисту. Крім цього, комп`ютерна техніка, електронні носії інформації, мобільні телефони, документи та чорнові записи будуть необхідні для проведення експертиз.
Грошові кошти являються речовим доказом, оскільки набуті кримінально протиправним шляхом та підлягають вилученню з метою забезпечення збереження речових доказів.
Спроба вилучення вищезазначених незаконно виготовлених підакцизних товарів та предметів у спосіб, відмінний від обшуку, може призвести до їх знищення або переховування. Зокрема, за наявною оперативною інформацією зазначені речі та предмети можуть бути вивезені на інші адреси та приховані або знищені.
У зв`язку із вищевикладеним та беручи до уваги те, що вказані вище незаконно виготовлені алкогольні напої, засоби та знаряддя вчинення кримінального правопорушення, предмети, документи, речі та цінності мають значення для досудового розслідування та необхідні для проведення криміналістичних експертиз спиртовмісних сумішей, судово-почеркознавчих, судово-економічних або інших експертиз, можуть бути доказами під час судового розгляду, підтверджувати вину осіб, які вчинили кримінальне правопорушення, а також приймаючи до уваги те, що вказані вище речі, предмети не можливо отримати іншим шляхом, оскільки вони можуть бути знищені, змінено їх місце зберігання, а їх відсутність може вплинути на повноту досудового розслідування та проведення експертиз, тому з метою відшукання речових доказів, просить надати дозвіл на проведення обшуку.
Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах та заслухавши обґрунтування слідчого ОСОБА_3 , що входить до групи слідчих, що здійснюють досудове розслідування, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Згідно зі ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно ч.5 ст.234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:
1) було вчинено кримінальне правопорушення;
2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;
3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;
4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи;
5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Надані до слідчого судді матеріали містять дані, які дають достатні підстави вважати, щодо Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018170000000070 від 15.03.2018 внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.1, ч.3 ст.204, ч.2 ст. 28, ч.3 ст. 204 КК України ( а.с.3).
Згідно матеріалів клопотання, встановлено, що ряд осіб протягом 2017-2018 років на території м. Полтави та Полтавської області незаконно виготовляють алкогольні напої з недоброякісної сировини, що становить небезпеку для життя та здоров`я людей, які незаконно зберігають з метою збуту, транспортують з метою збуту та збувають (а.с.5).
Під час досудового розслідування отримано дані про те, що до злочинної діяльності, пов`язаної із незаконним виготовленням з метою збуту, зберігання з цією метою та збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв причетний мешканець м. Кременчука Полтавської області ОСОБА_7 . Для виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв ОСОБА_7 здійснює придбання спирту (сировини) на підприємстві ТОВ «Концерн Біг-М» (код 24392909), основний вид діяльності: виробництво лікеро - горільчаних виробів, виробничі потужності якого знаходяться за адресою: м. Полтава, вул. Продовольча, 2-В. ( а.с.9-11).
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна нежитлові будинки та споруди за адресою м. Полтава, вул. Продовольча, 2-В на праві державної власності часткою власності 21/25 належить АТ «Українська залізниця» (код 40075815); на праві приватної спільної часткової власності часткою власності 4/25 належить ЗАТ «Концерн «Біг-М» (код 24392909) ( а.с.12,13)
Таким чином, матеріалами клопотання обґрунтовано ту обставину, що у зазначеному вище приміщенні можуть знаходитись незаконно виготовлені підакцизні товари, спирт (сировина), засоби, предмети та речі, які використовуються та можуть використовуватись для їх незаконного придбання, виготовлення, транспортування, зберігання та збуту, відшукані документи та речі мають значення для встановлення істини по справі, необхідні для проведення експертиз і будуть використані як докази.
Спроба вилучення вищезазначеного майна у спосіб, відмінний від обшуку може призвести до його знищення, переховування або втрати.
Тому клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає частковому задоволенню, а саме в частині проведення обшуку в приміщенні, що належить на праві приватної спільної часткової власності ЗАТ «Концерн «Біг-М», та без надання дозволу на вилучення комп`ютерної техніки та телефонів, оскільки вказані дії можуть обмежити ведення підприємницької діяльності та конституційні права громадян.
Крім того, враховуючи конкретні обставини, викладені в клопотанні, обґрунтування слідчого в необхідності доступу та вилучення документів, вважаю достатнім визначити строк дії ухвали 15 днів.
Керуючись ст.234 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Надати дозвіл на проведення обшуку нежитлових приміщень, розташованих за адресою: м. Полтава, вул. Продовольча, 2-В, що використовуються ТОВ «Концерн Біг-М» (код 24392909), та належить на праві приватної спільної часткової власності часткою власності 4/25 ЗАТ «Концерн «Біг-М» (код 24392909), з метою виявлення та вилучення спирту (сировини), незаконно виготовлених алкогольних напоїв та інших підакцизних товарів, засобів, предметів та речей, які використовуються та можуть використовуватись для їх незаконного придбання, виготовлення, транспортування, зберігання та збуту; документів, які можуть свідчити про вчинення незаконної діяльності з придбання, транспортування, зберігання та збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів; чорнових записів, які містять або можуть містити відомості про здійснення незаконної діяльності з підакцизними товарами; грошових коштів, отриманих від здійснення вказаної вище незаконної діяльності (в тому числі в іноземній валюті); а також інших предметів, документів, які мають значення для досудового розслідування та можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, які підтверджують ведення незаконної злочинної діяльності за період часу з 2017 року по теперішній час та мають значення для досудового розслідування.
Дозвіл на проведення обшуку надати старшому слідчому з ОВС 3-го відділу РКП СУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_4 ; заступнику начальника 3-го відділу РКП СУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 ; старшому слідчому з ОВС 3-го відділу РКП СУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_8 ; старшому слідчому з ОВС 3-го відділу РКП СУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_9 ; заступнику начальника управління - начальнику 1-го відділу РКП СУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_10 ; заступнику начальника 1-го відділу РКП СУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_11 ; старшому слідчому з ОВС 1-го відділу РКП СУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_12 ; старшому слідчому з ОВС 1-го відділу РКП СУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_13 ; старшому слідчому з ОВС 1-го відділу РКП СУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_14 ; начальнику 2-го відділу РКП СУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_15 ; заступнику начальника 2-го відділу РКП СУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_16 ; старшому слідчому з ОВС 2-го відділу РКП СУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_17 , із залученням співробітників управління організації розшукової діяльності ГУ ДФС у Полтавській області, понятих та спеціалістів.
Строк дії ухвали 15 днів з дня її ухвалення.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 91147371 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Калько О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні