ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

18 серпня 2020 року м. Дніпросправа № 160/12825/19 Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

судді-доповідача: Шальєвої В.А.

суддів: Білак С.В., Олефіренко Н.А.,

перевіривши на відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03 квітня 2020 року у справі №160/12825/19 за позовом Державного закладу Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров`я України до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення,-

ВСТАНОВИВ:

До Третього апеляційного адміністративного суду надійшла апеляційна скарга Головного управління ДПС у Дніпропетровській області на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03 квітня 2020 року у справі №160/12825/19 за позовом Державного закладу Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров`я України до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення, яким адміністративний позов задоволено.

Ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду від 29 липня 2020 року апеляційна скарга Головного управління ДПС у Дніпропетровській області залишена без руху з наданням строку для усунення недоліків, оскільки при перевірці апеляційної скарги суддею встановлено, що скаргу подано з порушенням вимог статті 296 Кодексу адміністративного судочинства України, скаржнику надано 10 днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху на усунення недоліків апеляційної скарги зазначених в ухвалі Третього апеляційного адміністративного суду від 29 липня 2020 року.

Копію ухвали разом із супровідним листом шляхом поштового повідомлення направлено на адресу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області та вручено 03 серпня 2020 року.

В межах строку встановленого для усунення недоліків апеляційної скарги Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області подано клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції.

За приписами частини першої статті 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

При цьому, відповідно до частин першої, другої статті 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з частиною першою статті 8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є:

а) військовослужбовці;

б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;

г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;

ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Частиною другою цієї ж статті закріплено, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

З наведеного вбачається, що Головне управління ДПС у Дніпропетровській області не є суб`єктом, на якого розповсюджується дія законодавства щодо зменшення розміру судового збору, звільнення від його сплати, відстрочення або розстрочення його сплати.

На підставі викладеного суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання про звільнення скаржника від сплати судового збору, відстрочення або розстрочення сплати судового збору.

Отже, станом на 11 серпня 2020 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області недоліки апеляційної скарги не усунуто, скаржником не надано належних доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції.

Відповідно до ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 296 цього Кодексу, застосовуються положення ст. 169 цього Кодексу.

Пунктом 1 ч. 4 ст. 169 КАС України встановлено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Приймаючи до уваги, що Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області у наданий строк недоліки апеляційної скарги не усунуто, апеляційна скарга підлягає поверненню скаржнику.

Керуючись ст. ст. 169, 296, 298 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити Головному управлінню ДПС у Дніпропетровській області у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03 квітня 2020 року у справі №160/12825/19.

Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03 квітня 2020 року у справі №160/12825/19 за позовом Державного закладу Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров`я України до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення- повернути скаржнику.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду шляхом подання касаційної скарги у строк, визначений ст. 329 КАС України.

Суддя-доповідач В.А. Шальєва

суддя С.В. Білак

суддя Н.А. Олефіренко

Дата ухвалення рішення 18.08.2020
Зареєстровано 21.08.2020
Оприлюднено 25.08.2020

Судовий реєстр по справі 160/12825/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 13.12.2021 Дніпропетровський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 06.12.2021 Дніпропетровський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 12.11.2021 Дніпропетровський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 18.08.2020 Третій апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 29.07.2020 Третій апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Рішення від 03.04.2020 Дніпропетровський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 03.02.2020 Дніпропетровський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 24.12.2019 Дніпропетровський окружний адміністративний суд Адміністративне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону