Справа № 540/547/19
Провадження № 1-в/948/68/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21.08.2020 Машівський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого-судді ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Машівка подання Машівського РС філії ДУ «Центр пробації» в Полтавській області про приведення вироку Машівського районного суду Полтавської області від 18.06.2019 р. у відповідність до вимогЗакону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22.11.2018 року №2617-VІІІу частині вирішення питання про зниження покарання до максимальної межі покарання, встановленої санкцією нового Закону або пом`якшення призначеного покарання засудженому ОСОБА_4 ,-
в с т а н о в и в :
у липні2020року доМашівського районногосуду Полтавськоїобласті надійшловказане подання,яке обґрунтованетим,що завироком Машівськогорайонного судуПолтавської областівід 18.06.2019р. ОСОБА_4 засуджено зач.1,2ст.185,ч.1ст.70КК Українидо покаранняу виглядіпозбавлення волістроком на1р.6місяців тау відповідностізі ст.75КК Українизвільнено ОСОБА_4 від відбуванняпокарання звипробуванням зіспитовим строкомна 1р.Зараз засуджений ОСОБА_4 перебуває наобліку вМашівському РСфілії ДУ«Центр пробації»у Полтавськійобласті.01.07.2020р.набрав чинностіЗакон України«Про внесеннязмін додеяких законодавчихактів Українищодо спрощеннядосудового розслідуванняокремих категорійкримінальних правопорушень»від 22.11.2018р.№№2617-VІІІ,яким втому числівнесені змінидо ч.1ст.185КК України,яким встановлено,що таємневикрадення чужогомайна (крадіжка)карається штрафомвідоднієї тисячідотрьохтисяч неоподатковуванихмінімумівдоходівгромадян абогромадськимироботамина строквідвісімдесятидо двохсотсорокагодин,абовиправнимироботами настрокдодвох років,абоарештомна строкдошестимісяців,абообмеженнямволі настрокдоп`яти років.
У зв`язку з вищенаведеним, начальник Машівського РС філії ДУ «Центр пробації» в Полтавській області просить привести вказаний вирок суду у відповідність до вимог закону від 22.11.2018 р. №№2617-VІІІ, у частині вирішення питання про зниження покарання до максимальної межі покарання, встановленої санкцією нового Закону або пом`якшення призначеного покарання засудженому ОСОБА_4 .
У судове засідання представник персоналу органу пробації ОСОБА_5 не з`явилася, подала заяву з проханням слухати справу за її відсутності та подання підтримала (а.с.85), засуджений, який утримується в ДУ «Полтавська установа виконання покарань №23» повідомлявся про дату, час та місце слухання справи (а.с.83), а тому суд уважає за можливе розглянути подання за відсутності вказаних учасників справи.
Заслухавши думку прокурора, який не заперечував проти задоволення подання, дослідивши документи кримінального провадження та особову справу засудженого, суд дійшов такого висновку.
З матеріалівподання вбачається,що 18.06.2019р.Машівським районнимсудом Полтавської області буловинесено вирок,яким затверджено угоду про примирення, укладену 30 травня 2019 року між потерпілими ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та підозрюваним ОСОБА_4 . ОСОБА_4 визнано винуватим за ч. 1 ст.185, ч.2 ст.185 КК України та призначити узгоджене покарання за ч.1 ст.185 КК України у виді позбавлення волі строком на 1 рік; за ч.2 ст.185 КК України у виді позбавлення волі строком на 1 рік 6 місяців. Згідно вимог ч.1 ст.70 КК України за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, визначено остаточне покарання у виді позбавлення волі строком на 1 рік 6 місяців. У відповідності зі ст. 75 КК України звільнено ОСОБА_4 від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 рік. Та зобов`язано ОСОБА_4 відповідно до п.п. 1,2 ч.1 ст. 76 КК України в період іспитового строку: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання (а.с.47,48). Даний вирок 19.07.2019 р. набрав законної сили (а.с.54).
01.07.2020 року набрав чинностіЗаконУкраїни "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" від 22 листопада 2018року №2617-VIII.
Вказаним Законом внесені зміни до ч. 1ст. 185 КК України,якими встановлено,що таємневикрадення чужогомайна (крадіжка)карається штрафомвідоднієї тисячідотрьохтисяч неоподатковуванихмінімумівдоходівгромадян абогромадськимироботамина строквідвісімдесятидо двохсотсорокагодин,абовиправнимироботами настрокдодвох років,абоарештомна строкдошестимісяців,абообмеженнямволі настрокдоп`яти років.
Відповідно до ч. 1, ч. 3ст. 5 Кримінального кодексу України,законпрокримінальну відповідальність,щоскасовуєкримінальну протиправністьдіяння,пом`якшуєкримінальнувідповідальністьабо іншимчиномполіпшуєстановище особи,маєзворотнудію учасі,тобтопоширюєтьсяна осіб,яківчиниливідповідні діяннядонабраннятаким закономчинності,утомучислі наосіб,яківідбуваютьпокарання абовідбулипокарання,алемаютьсудимість. Закон про кримінальну відповідальність, що частково пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, а частково посилює кримінальну відповідальність або іншим чином погіршує становище особи, має зворотну дію у часі лише в тій частині, що пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи.
Відповідно до п. 13 ч. 1ст. 537 КПК Українипід час виконання вироків суд, визначений частиною другоюстатті 539 КПКцього Кодексу, має право вирішувати питання про звільнення від покарання і пом`якшення покарання у випадках, передбачених частинами 2 і 3статті 74 Кримінального кодексу України.
Згідно з ч.3ст. 74 КК Українипризначена засудженому міра покарання, що перевищує санкцію нового закону, знижується до максимальної межі покарання, встановленої санкцією нового закону. У разі якщо така межа передбачає більш м`який вид покарання, відбуте засудженим покарання зараховується з перерахуванням за правилами, встановленимичастиною першоюстатті 72 цього Кодексу.
Відповідно до пп. «б» п.1 ч.1ст.72 КК Українипри складанні покарань за сукупністю кримінальних правопорушень та сукупністю вироків менш суворий вид покарання переводиться в більш суворий вид виходячи з такого їх співвідношення: одному дню позбавлення волі відповідають два дні обмеження волі.
Відповідно до ч. 6ст. 72 КК Українивстановлені в частині першій цієї статті правила співвідношення видів покарань можуть застосовуватись і в інших випадках, передбачених Загальною частиною цьогоКодексу.
Таким чином, вирішуючи питання стосовно приведення вироку у відповідність доЗакону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" від 22 листопада 2018 рокусуд, з метою недопущення погіршення становища засудженого та виконання вимогст. 5 КК України, суд дотримується правил співвідношення видів покарань, визначенихст. 72 КК України.
Також, суд зазначає, що ОСОБА_4 не належить до кола осіб, визначених ч. 3ст.61 КК України, до яких не може бути застосовано покарання у виді обмеження волі.
Крім того,ст. 75 КК Українине виключає можливість звільнення особи від відбування покарання з випробуванням при призначенні йому покарання у вигляді обмеження волі.
Таким чином, оскільки призначене вироком Машівського районного суду Полтавської області від18.06.2019 року покарання ОСОБА_4 за ч. 1 ст. 185 КК України, перевищує санкцію статті після набрання чинності Закону № 2617-VIII, а тому суд вважає за необхідне пом`якшити йому раніше призначене покарання з 1 р. позбавлення волі на 2 р. обмеження волі та привести вказаний вирок у відповідність до чинного законодавства, вважати ОСОБА_4 засудженим за ч. 1 ст.185 КК України до 2 р. обмеження волі, за ч.2 ст.185 КК України до 1 р. 6 міс. позбавлення волі, згідно з вимогами ч.1 ст.70 КК України за сукупністю злочинів до остаточного покарання у виді позбавлення волі строком на 1 р. 6 міс.
В іншій частині вирок залишити без змін.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 537, 539 КПК України, суд
у х в а л и в :
подання Машівського РС філії ДУ «Центр пробації» в Полтавській області про приведення вироку Машівського районного суду від 18.06.2019 р. у відповідність до вимогЗакону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22.11.2018 року №2617-VІІІщодо зниження покарання до максимальної межі покарання, встановленої санкцією нового Закону або пом`якшення призначеного покарання стосовно засудженого ОСОБА_4 задовольнити.
Вирок Машівського районного суду Полтавської області від 18.06.2019 року привести у відповідність до вимог чинного КК України та вважати ОСОБА_4 засудженим за цим вироком:
- за ч. 1ст. 185 КК Україниу виді обмеження волі строком на 2 роки;
- за ч. 2ст. 185 КК Україниу виді позбавлення волі строком на 1 р. 6 міс.
На підставіч.1 ст. 70 КК Українишляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим ОСОБА_4 остаточно призначити покарання у виді позбавлення волі строком на 1 р. 6 міс.
В іншій частині вирок залишити без змін.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом 7 днів з дня її оголошення, шляхом подачі апеляційної скарги через Машівський районний суд, а засудженим в той же строк з часу отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, а у випадку її оскарження, після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Машівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2020 |
Оприлюднено | 09.02.2023 |
Номер документу | 91104996 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про приведення вироку у відповідність до нового закону, який звільняє від покарання або пом’якшує його |
Кримінальне
Машівський районний суд Полтавської області
Косик С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні