ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про продовження процесуальних строків
26 серпня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/2415/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чернявська Т.І. під час розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Луганській області про визнання протиправним та скасування наказу, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Держгеокадастру у Луганській області (далі - відповідач), в якому позивач з урахуванням уточненої позовної заяви від 06 липня 2020 року б/н (арк. спр. 36-41) просить:
- визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Луганській області від 20 березня 2020 року № 1272-сг Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою ;
- зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Луганській області розглянути заяву ОСОБА_1 від 19 лютого 2020 року та надати дозвіл на розроблення документації із землеустрою щодо відведення у приватну власність земельної ділянки для ведення фермерського господарства орієнтовною площею 55,4 га, яка знаходиться на території Варварівської сільської ради Кремінського району Луганської області, у межах норм безоплатної приватизації, що не перевищує розмір земельної ділянки частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства, розташованого на території Варварівської сільської ради.
Ухвалою від 13 липня 2020 року справу призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні); зобов`язано відповідача протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів; зобов`язано Головне управління Держгеокадастру у Луганській області подати до суду у строк до 05 серпня 2020 року такі докази: заяву ОСОБА_1 від 19 лютого 2020 року зі всіма доданими до неї документами, за результатами розгляду яких винесено наказ від 20 березня 2020 року за № 1572-СГ Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою ; Положення про Головне управління Держгеокадастру у Луганській області; данні Державного земельного кадастру щодо земельної ділянки, на яку позивач просить надати дозвіл на розроблення проєкту землеустрою; документально підтверджену інформацію щодо категорії земельної ділянки, на яку позивач просить надати дозвіл на розроблення проєкту землеустрою (арк. спр. 43-45).
04 серпня 2020 року за вхідним реєстраційним № 31162/2020 через відділ діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) від Головного управління Держгеокадастру у Луганській області надійшла заява від 04 серпня 2020 року б/н, в якій відповідач просить продовжити строк для надання відзиву на позовну заяву та доказів по справі (арк. спр. 50-51).
В обґрунтування поданої заяви відповідач зазначив, що оскільки спірна земельна ділянка розташована на території Кремінського району Луганської області, всі документи, які мають значення для розгляду даної адміністративної справи, знаходяться у Відділі у Кремінському районі Головного управління Держгеокадастру у Луганській області (м. Кремінна), що потребує додаткового часу для їх пошуку та опрацювання.
З посиланням на положення статей 79, 121 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) та Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) , яким внесено зміни до Прикінцевих положень КАС України, зокрема, в частині процесуальних строків щодо подання доказів (пункт 3 Прикінцевих положень), які продовжуються на строк дії карантину, відповідач просить продовжити процесуальний строк.
Згідно з наказом голови Луганського окружного адміністративного суду від 27 липня 2020 року № 49-во Про надання відпустки судді Чернявській Т.І. з 03 по 21 серпня 2020 року суддя Чернявська Т.І. перебувала у відпустці.
При вирішенні заяви відповідача про продовження строку на подання відзиву на позовну заяву та витребуваних документів, суд виходить з такого.
Відповідно до частини другої статті 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Відповідно до частини п`ятої статті 162 КАС України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дасть змогу відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив до початку першого підготовчого засідання у справі.
Частиною першою статті 175 КАС України регламентовано, що у строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі, відповідач має право надіслати:
1) суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову;
2) позивачу, іншим відповідачам, третім особам - копію відзиву та доданих до нього документів.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (частина друга статті 175 КАС України).
Згідно з пунктом 3 розділу VI КАС України (в редакції, яка діяла до 16 липня 2020 року) під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину.
Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Законом України від 18 червня 2020 року № 731-ІХ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) , який набрав чинності 17 липня 2020 року, внесено зміни до Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) та викладено пункт 3 розділу VI Прикінцеві положення КАС України в такій редакції:
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення. Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином .
Відповідно до пункту 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 18 червня 2020 року № 731-ІХ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) процесуальні строки, які були продовжені відповідно до пункту 4 розділу X Прикінцеві положення Господарського процесуального кодексу України, пункту 3 розділу XII Прикінцеві положення Цивільного процесуального кодексу України, пункту 3 розділу VI Прикінцеві положення Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) № 540-IX від 30 березня 2020 року, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом. Протягом цього 20-денного строку учасники справи та особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цими кодексами), мають право на продовження процесуальних строків з підстав, встановлених цим Законом.
Таким чином, законодавцем встановлено обмеження строку наданого відповідно до пункту 3 розділу VI Прикінцеві положення КАС України (в редакції, чинній з 02 квітня 2020 року до 16 липня 2020 року), який закінчується через 20 днів після набрання чинності Законом України від 18 червня 2020 року № 731-IX Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) , тобто 06 серпня 2020 року.
Зважаючи на вищевказані положення КАС України та пункту 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 18 червня 2020 року № 731-ІХ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) , враховуючи, що строки подання відповідачем відзиву на позовну заяву та доказів, встановлені судом в ухвалі від 13 липня 2020 року, припадають на час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд, керуючись вимогами пункту 3 розділу VI КАС України, вважає за необхідне продовжити відповідачу строк на подання відзиву та витребуваних доказів до 06 серпня 2020 року.
Керуючись статтями 162, 175, 241, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Головного управління Держгеокадастру у Луганській області про продовження процесуальних строків по справі задовольнити.
Продовжити Головному управлінню Держгеокадастру у Луганській області строк на подання відзиву на позовну заяву разом зі всіма доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, до 06 серпня 2020 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Т.І. Чернявська
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2020 |
Оприлюднено | 28.08.2020 |
Номер документу | 91150459 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
Т.І. Чернявська
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні