Справа № 404/4431/20
Номер провадження 1-кс/404/1441/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 серпня 2020 року Слідчий суддя Кіровського районного суду міста Кіровограда ОСОБА_1 , розглянувши матеріали клопотання слідчого СВ Кропивницького ВП ГУ НП в Кіровоградській області ОСОБА_2 , про надання тимчасового доступу до речей та документів по матеріалам кримінального провадження №12020120020004191, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24.06.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 365-2 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ Кропивницького ВП ГУ НП в Кіровоградській області, за погодженням з прокурором Кіровоградської місцевої прокуратури, звернувся до слідчого судді Кіровського районного суду міста Кіровограда з клопотанням по вказаному кримінальному провадженню, щодо надання тимчасового доступу до документів, що перебувають у володінні приватного нотаріуса Кропивницького міського нотаріального округу ОСОБА_3 , який здійснює свою діяльність в АДРЕСА_1 .
В обґрунтування клопотання слідчий послався на те, що в матеріалах кримінального провадження №12020120020004191 вбачається наявність достатніх підстав вважати, що заявлені до доступу документи мають суттєве значення для встановлення обставин справи.
Дослідивши надані матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання задоволенню не підлягає через порушення європейського принципу «юридичної визначеності», передбаченого ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, за умовами якого кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків.
Тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку) ч. 1 ст. 159 КПК України.
Відповідно до вимог п. 18 ч. 1 ст. 3 КПК України, слідчий суддя - суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.
За правилами п. 19 ч. 1 ст. 7 КПК України, слідчий суддя зобов`язаний прийняти судове рішення керуючись принципами диспозитивності, змагальності, на підставі наявних у матеріалах клопотання доказів. Клопотання вирішується в межах заявлених вимог, та наданих доказів, з дотриманням принципів публічності та безпосередності їх дослідження.
Згідно ч. 2 статті 160 КПК України у клопотанні зазначаються:
1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;
2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;
4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;
6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;
7) обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Підставою для початку проведення досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні стали наступні відомості: «державний реєстратор ОСОБА_4 , перебуваючи в м. Кропивницькому, зловживаючи своїми повноваженнями, припинила право суборенди на земельні ділянки, що розташовані на території Павлоградської сільської ради Бобринецького району Кіровоградської області».
Зміст витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань не містить відомостей про: дату припинення речового права; площу та кадастровий номер земельної ділянки, на яку припинено право суборенди; відомостей про орендаря та суборендаря. Така невизначеність дозволяє органу досудового розслідування без достатніх правових підстав свавільно втручатись у права і свободи осіб (ст. 214 КПК України). Даний недолік унеможливлює задоволення поданого слідчим клопотання.
На підставі вищенаведеного, слідчий суддя приходить до висновку про відмову в задоволенні поданого клопотання.
На підставі вище викладеного, керуючись ст.ст. 9, 159, 160 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні клопотання слідчого СВ Кропивницького ВП ГУ НП в Кіровоградській області ОСОБА_2 , про надання тимчасового доступу до речей та документів по матеріалам кримінального провадження №12020120020004191, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24.06.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 365-2 КК України - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає, а заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді (ч. 3 ст. 309 КПК України).
Суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 25.08.2020 |
Оприлюднено | 04.06.2024 |
Номер документу | 91156225 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Завгородній Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні