Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
27 серпня 2020 р. № 820/1545/16
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панова М.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬФАСІСТЕМ" до Державної фіскальної служби України визнання дій незаконними та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "АЛЬФАСІСТЕМ", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому з урахуванням уточнень просить суд визнати протиправним неприйняття для реєстрації податкових накладних № 9 від 18.02.2016 року, № 10 від 22.02.2016 року, № 11 від 29.02.2016 року, виданих товариством з обмеженою відповідальністю Альфасістем (ідентифікаційний код 40104861), вважаючи їх прийнятими та зареєстрованими у Єдиному реєстрі податкових накладних протягом операційного дня, коли їх було надіслано - 04.03.2016 року .
Позивач у судове засідання повторно не прибув, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, про причину неявки не повідомив, заяви про розгляд справи за його відсутності не надав.
Згідно вимог ч. 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Копія ухвали про прийняття до розгляду та судова повістка на 12.08.2020 надіслана позивачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення, та була отримана ним 13.07.2020, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, який міститься в матеріалах справи.
Суд зазначає, що в судове засідання, призначене на 15:00 год. 12.08.2020 позивач не з`явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, про причину неявки не повідомив, заяви про розгляд справи за його відсутності не надав
Судом було відкладено розгляд справи до 16:00 год. 27.08.2020.
Судова повістка на 27.08.2020 була надіслана позивачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення, однак, ним не була отримана з незалежних від суду причин, про що свідчить конверт з позначкою "адресат відсутній за вказаною адресою" з відміткою поштової установи 20.08.2020, який міститься в матеріалах справи.
Суд зазначає, що відповідно до ч. 11 ст. 126 Кодексу адміністративного судочинства України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
В судове засідання, призначене на 16:00 год. 27.08.2020 позивач не з`явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, про причину неявки не повідомив, заяви про розгляд справи за його відсутності не надав.
Таким чином, позивач повторно не прибув у підготовче судове засідання без поважних причин, не повідомив про причини неявки та від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.
Статтею 205 Кодексу адміністративного судочинства України визначено правове регулювання наслідків неявки в судове засідання особи, яка бере участь у справі, які спрямовані на забезпечення прав щодо участі у судовому розгляді осіб, які беруть участь у справі, у разі їх неприбуття з об`єктивних причин.
Також з метою дисциплінування та виключення випадків умисного затягування розгляду справи стаття встановлює негативні для учасників судового розгляду наслідки у разі неприбуття у судове засідання через безвідповідальне ставлення до справи.
Згідно частиною 1 статті 45 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами. Зловживання процесуальними правами не допускається.
Так, згідно з частиною 5 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду, якщо неявка перешкоджає розгляду справи. Якщо відповідач наполягає на розгляді справи по суті, справа розглядається на підставі наявних у ній доказів. До позивача, який не є суб`єктом владних повноважень, положення цієї частини застосовуються лише у разі повторної неявки.
Відповідно до вимог пункту 4 частини 1 статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає зазначену позов без розгляду, якщо позивач повторно не прибув у підготовче судове засідання чи у судове засідання без поважних причин або не повідомив про причини неявки, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.
Згідно з частиною 4 статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України, особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
З огляду на викладене та враховуючи, що залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє позивача права повторного звернення з тотожним адміністративним позовом, суд приходить до висновку, що дану позовну заяву належить залишити без розгляду.
Керуючись статтями 45, 205, 229, 240, 294, 295, 297, п. 3 Розділу VI Прикінцевих положень Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬФАСІСТЕМ" до Державної фіскальної служби України визнання дій незаконними та зобов`язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Другого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Суддя М.М.Панов
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2020 |
Оприлюднено | 31.08.2020 |
Номер документу | 91173758 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Панов М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні