Ухвала
від 27.08.2020 по справі 640/151/20
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про повернення заяви без розгляду

27 серпня 2020 року м. Київ № 640/151/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Аблова Є.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін клопотання представника Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про залишення без розгляду адміністративної справи

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю ЕКСПРЕС ФУД до 1) Державної фіскальної служби України 2) Головного управління ДФС у м. Києві провизнання протиправною квитанції №2 від 12 червня 2018 року, зобов`язання вчинити дії У С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю ЕСПРЕС ФУД (далі по тексту - позивач, ТОВ ЕКСПРЕС ФУД ) звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України (далі по тексту - відповідач 1, ДФС України) та Головного управління ДФС у м. Києві (далі по тексту - відповідач 2, ГУ ДФС у м. Києві), у якому, з урахуванням ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 березня 2020 року, просить:

1) визнання протиправною квитанцію №2 від 12 червня 2018 року про зупинення реєстрації податкової накладної №12 від 12 червня 2018 року;

2) зобов`язати ДФС України зареєструвати в ЄРПН датою її надходження до податкових органів податкову накладну №12 від 12 червня 2018 року.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 березня 2020 року відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику сторін) та проведення судового засідання.

15 липня 2020 року через відділ документального обігу, контролю та забезпечення розгляду звернень громадян (канцелярію) Окружного адміністративного суду міста Києва від представника ГУ ДПС у м. Києві надійшло клопотання про залишення позову без розгляду.

Розглянувши подане клопотання по суті, суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позову без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.

Заява про залишення позову без розгляду може бути подана лише до початку розгляду справи по суті (частина друга цієї ж статті).

Згідно з частиною другою, третьою статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Підготовче засідання при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - протягом п`ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

З урахуванням наведеного суд зазначає, що позивач під час розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін наділений правом подати заяву про залишення позову без розгляд протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Як зазначено вище, ухвалою суду від 23 березня 2020 року відкрито провадження у даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику сторін), відповідно позивач мав право подати заяву про залишення позову без розгляду до 22 березня 2020 року.

Крім того, суд враховує, що постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 , від 20 травня 2020 року № 392 Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 , від 22 липня 2020 року № 641 Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 установлено дію карантину з 12 березня 2020 року по 31 серпня 2020 року.

Пунктом 3 розділу VI Прикінцеві положення Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній на момент звернення з відповідним клопотанням) визначено, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.

Разом з тим, відповідач, звертаючись до суду з клопотанням про залишення позовної заяви без розгляду, питання щодо поновлення процесуального строку не порушував.

З огляду на наведене, суд приходить до висновку про наявність підстав для повернення без розгляду заяви позивача про залишення позову без розгляду на підставі частини другої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.

Керуючись статтями 167, 240, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -

У Х В А Л И В :

Клопотання про залишення позову без розгляду повернути представнику Головного управління Державної податкової служби у м. Києві без розгляду.

Відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Суддя Є.В. Аблов

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення27.08.2020
Оприлюднено31.08.2020
Номер документу91174449
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —640/151/20

Ухвала від 27.08.2020

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Аблов Є.В.

Рішення від 27.08.2020

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Аблов Є.В.

Ухвала від 23.03.2020

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Аблов Є.В.

Ухвала від 23.03.2020

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Аблов Є.В.

Ухвала від 08.01.2020

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Аблов Є.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні