Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
26 серпня 2020 р. Справа №200/6634/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лазарєва В.В., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Благодійної організації Я-Волноваха про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
15 липня 2020 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Благодійної організації Я-Волноваха про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Ухвалою суду від 20 липня 2020 року відкрито спрощене позовне провадження у даній справі без проведення судового засідання та повідомлення сторін, зобов`язано відповідача надати суду докази.
Станом на 26 серпня 2020 року, докази витребувані судом відповідачем не надано.
Статтею 72 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами:1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Відповідно до частини 4 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно з частиною 3 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України, про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
У відповідності до приписів частин 1 та 2 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Суд вважає, що для повного, всебічного та об`єктивного розгляду адміністративної справи, для з`ясування обставин, що мають значення для вирішення справи, необхідно витребувати з Благодійної організації Я-Волноваха статут Благодійної організації Я - Волноваха , документи, які свідчать про здійснення відповідачем владних управлінських функцій або виконання делегованих повноважень згідно із законом або договором із зазначенням переліку таких обов`язків; документи, які свідчать про фінансування Благодійної організації Я - Волноваха з державного чи місцевого бюджетів із зазначенням інформації щодо мети такого фінансування, документи, які свідчать про надання відповіді позивачу на його запит від 16.06.2020 року.
Крім того, суд вважає, що для повного, всебічного та об`єктивного розгляду адміністративної справи, для з`ясування обставин, що мають значення для вирішення справи, необхідно витребувати з Військово - цивільної адміністрації міста Волноваха інформацію про фінансування Благодійної організації Я-Волноваха з місцевого бюджету із зазначенням цільового призначення коштів та з Головного управління Державної казначейської служби України у Донецькій області інформацію про включення Благодійної організації Я-Волноваха до єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів.
Разом з тим, суд вважає необхідним роз`яснити відповідачу зміст процесуального законодавства в частині заходів процесуального примусу.
Так, згідно із частиною 1 статті 144 Кодексу адміністративного судочинства України заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених в суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.
Про застосування заходів процесуального примусу суд постановляє ухвалу (частина 3 вказаної статті).
Одним із видів заходів процесуального примусу є штраф (пункт 5 частини 1 статті 145 КАС України).
Згідно із пунктом 3 частини 1 статті 149 Кодексу адміністративного судочинства України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб`єктом владних повноважень.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 9, 72, 80, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Зобов`язати Благодійну організацію Я-Волноваха у строк до 11 вересня 2020 року надати суду:
- статут Благодійної організації Я - Волноваха ;
- документи, які свідчать про здійснення відповідачем владних управлінських функцій або виконання делегованих повноважень згідно із законом або договором із зазначенням переліку таких обов`язків;
- документи, які свідчать про фінансування Благодійної організації Я - Волноваха з державного чи місцевого бюджетів із зазначенням інформації щодо мети такого фінансування;
- документи, які свідчать про надання відповіді позивачу на його запит від 16.06.2020 року.
Зобов`язати Військово - цивільну адміністрацію міста Волноваха у строк до 11 вересня 2020 року надати суду:
- інформацію про фінансування Благодійної організації Я-Волноваха (ЄДРПОУ 39588595) з місцевого бюджету із зазначенням цільового призначення коштів.
Зобов`язати Головне управління Державної казначейської служби України у Донецькій області у строк до 11 вересня 2020 року надати суду:
- інформацію про включення Благодійної організації Я-Волноваха (ЄДРПОУ 39588595) до єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів.
Також, суд роз`яснює, що відповідно до частини 7 статті 80, частини 2 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Лазарєв
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2020 |
Оприлюднено | 31.08.2020 |
Номер документу | 91203732 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Гайдар Андрій Володимирович
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Гайдар Андрій Володимирович
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Гайдар Андрій Володимирович
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Лазарєв В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні