Справа № 307/2402/20
Провадження № 2/307/1306/20
УХВАЛА
31 серпня 2020 року м. Тячів
Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Стецюк М.Д., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Тарасівської сільської ради про поновлення строку прийняття спадщини і визнання права власності на житловий будинок та присадибну ділянку спадкоємцю по заповіту,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про поновлення строку прийняття спадщини і визнання права власності на житловий будинок та присадибну ділянку спадкоємцю по заповіту.
Просить поновити строк прийняття спадщини та визнати за ним право власності по заповіту.
Позовна заява не відповідає вимогам п.6, п.7, п.9 п.10 ч.3 ст.175 ЦПК України, оскільки позовна заява не містить відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих під став.
Відповідно до п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30 травня 2008 року Про судову практику у справах про спадкування при розгляді справ про визначення додаткового строку для прийняття спадщини слід перевіряти наявність або відсутність спадкової справи стосовно спадкодавця у державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини, наявність у матеріалах справи обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину. За наявності у спадковій справі заяви спадкоємця про відмову від права на спадщину його вимоги про визначення додаткового строку для прийняття спадщини задоволенню не підлягають.
Так, позивачем не зазначено доказів, що підтверджують факт його звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, та належним чином оформлену відмову нотаріуса від вчинення нотаріальних дій
Крім того, згідно позовної заяви - ціна позову зазначена 81795 грн., однак згідно доданих до заяви документів, вартість майна вказано 83795 грн., тому позивачу, необхідно виправити недоліки позовної заяви та подати до суду виправлену позовну заяву та копію для відповідача.
Відповідно до ч.4 ст.62 ЦПК України повноваження адвоката, як представника підтверджується довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність .
Ч.1 ст. 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність передбачено, що документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Згідно ч.2 ст.26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність , ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.
Відповідно до п. п. 4, 5, 11, 12 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 12.04.2019 року № 41 зі змінами від 14.02.2020 року № 29, ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням.
Крім того, відповідно до п. 4 рішення Ради адвокатів України від 12.04.2019 року № 41 зі змінами від 14.02.2020 року № 29, дозволено адвокатам України в строк до 01 січня 2022 року використовувати Типову форму ордера, виготовлену друкарським способом на замовлення ради адвокатів регіону.
Із наведеного нормативного регулювання випливає, що адвокат як представник для підтвердження своїх повноважень учасника справи повинен надати ордер, тобто документ встановленої законодавством форми та змісту, з якого можна визначити, що він виданий на підставі договору про надання правової допомоги і підтверджує правомочність адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта.
До позовної заяви додано ордер №2 віл 12.06.2020 року на ведення цивільної справи, який не відповідає вищезазначеним вимогам законодавства.
Отже, наданий ордер не є належним підтвердженням наявності повноважень адвоката у даній справі.
Згідно ст. 4 ч. 2 п. 2 Закону України Про судовий збір ставки судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою встановлюються у розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно п.2 ч.3 ст..6 Закону України Про судовий збір , у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
До позовної заяви додано квитанцію № 1 від 26.08.2020 року на суму 840,20 грн., квитанцію №26 від 25.08.2020 року на суму 20,80 грн. та квитанцію №10 від 09.06.2020 року на суму 820 грн., а має бути 1681,60 грн.. Таким чином, позивачу необхідно сплатити недоплачену частину судового збору у розмірі 0.60 грн., (отримувач коштів: УК у Тячів. р/Тячівський р-н/ 22030101 Код ЄДРПОУ: 38028923 Рахунок отримувача:UA838999980313121206000007248 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) та надати відповідний документ, що підтверджує сплату судового збору, до суду.
Зазначене є підставою для залишення позовної заяви без руху на підставі ч.1 ст. 185 ЦПК України.
Згідно ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Отже, оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 175 ЦПК України, її слід залишити без руху, надавши позивача строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст..185 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Тарасівської сільської ради про поновлення строку прийняття спадщини і визнання права власності на житловий будинок та присадибну ділянку спадкоємцю по заповіту, залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправлення недоліків даної заяви протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали, та роз`яснити позивачу, що в разі не виконання вимог зазначених в ухвалі суду, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута йому.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Суддя: М.Д.Стецюк
Суд | Тячівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2020 |
Оприлюднено | 02.09.2020 |
Номер документу | 91227284 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тячівський районний суд Закарпатської області
Стецюк М. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні