Ухвала
від 01.09.2020 по справі 914/1205/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

01.09.2020 Справа№ 914/1205/20

м.Львів

Господарський суд Львівської області у складі судді Кітаєвої С.Б., розглянувши клопотання Фізичної особи-підприємця Осбанової Юліанни Сергіївни, м.Київ

про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі

за позовною заявою : Фізичної особи-підприємця Осбанової Юліанни Сергіївни, м.Київ

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Екосистеми Онлайн» , м.Львів

про стягнення заборгованості. Ціна позову: 147393,14 грн.

Суть спору: на розгляді Господарського суду Львівської області знаходиться справа за позовом Фізичної особи - підприємця Осбанової Юліанни Сергіївни до Товариства з обмеженою відповідальністю «Екосистеми Онлайн» про стягнення 147393,14грн заборгованості за агентським договором №7/20192 про генерування та розповсюдження електронних квитків від 04.11.2019.

Рух справи висвітлено у відповідних ухвалах суду. Зокрема, ухвалою суду від 17.08.2020 розгляд справи відкладено на 02.09.2020 на 14:30 год.

17.08.2020 на електронну адресу суду надійшло клопотання від імені позивача про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Щодо клопотання, що надійшло на електронну пошту від імені позивача 27.08.2020, суд зазначає наступне:

Відповідно до ч.ч.1,2 статті 169 Господарського процесуального кодексу України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.

При цьому, письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником (частина 2 статті 170 ГПК України).

Судом встановлено, що клопотання від 19.08.2020 надіслано на електронну адресу Господарського суду Львівської області. Електронним цифровим підписом клопотання не підписано.

Згідно з частиною 8 статті 42 ГПК України, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).

Одночасно, частина 2 статті 96 ГПК України передбачає, що електронні докази подаються в оригіналі або в електронній копії, засвідченій електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис". Законом може бути передбачено інший порядок засвідчення електронної копії електронного доказу.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг " оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги".

Для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис; накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа (стаття 6 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг").

Згідно із статтею 1 Закону України "Про електронні довірчі послуги", електронний підпис - електронні дані, які додаються підписувачем до інших електронних даних або логічно з ними пов`язуються і використовуються ним як підпис (п.12). Підписувач - фізична особа, яка створює електронний підпис (п.32).

Статтею 1 Закону України "Про електронний цифровий підпис" визначено, що електронний цифровий підпис - це вид електронного підпису, отриманого за результатом криптографічного перетворення набору електронних даних, який додається до цього набору або логічно з ним поєднується і дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікувати підписувача. Електронний цифровий підпис накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа.

Відповідно до частини 3 статті 4 Закону України "Про електронний цифровий підпис", електронний цифровий підпис використовується фізичними та юридичними особами суб`єктами електронного документообігу для ідентифікації підписувача та підтвердження цілісності даних в електронній формі.

Як слідує із клопотання, яке надійшло до Господарського суду Львівської області 27.08.2020, останнє не підписано (не засвідчено) електронним цифровим підписом її автора, отже поданий документ не може вважатися оригіналом електронного документа.

Відтак, не вбачається можливості ідентифікувати підписувача, оскільки документ надісланий у вигляді файлу, який не скріплено електронним цифровим підписом, то надісланий електронною поштою без електронного цифрового підпису документ не може вважатися офіційним та братися судом до уваги.

01.09.2020, за вх.№25539/20, на поштову адресу суду від позивача поступило клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, проведення якої позивач просить доручити Господарському суді Дніпропетровської області.

Розглянувши клопотання позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, суд дійшов висновку про відмову у її задоволенні з огляду на наступне.

За приписами ч. 6 ст. 11 Закону України Про судоустрій і статус суддів , учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

Відповідно до ст. 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Докази надсилання копії такої клопотання іншим учасникам справи позивачем не подано.

З огляду на наведені вище положення закону та подання клопотання з порушенням встановленого цим Кодексом строку (01.09.2020 за 1 день до судового засідання, яке призначене на 02.09.2020) та без долучення доказів надсилання клопотання іншим учасникам справи, клопотання позивача залишається судом без задоволення.

Керуючись ст.ст. 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у задоволенні клопотання Фізичної особи - підприємця Осбанової Юліанни Сергіївни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

2. Ухвала набирає законної сили у порядку та строки передбачені ст. 235 ГПК України.

Суддя С.Б. Кітаєва

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення01.09.2020
Оприлюднено02.09.2020
Номер документу91241029
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/1205/20

Рішення від 22.09.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Ухвала від 15.09.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Ухвала від 10.09.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Ухвала від 07.09.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Ухвала від 02.09.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Ухвала від 01.09.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Ухвала від 17.08.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Ухвала від 01.07.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Ухвала від 15.06.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Ухвала від 25.05.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні