Справа №470/583/18
Провадження № 1-в/485/82/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 вересня 2020 року м. Снігурівка
Снігурівський районний суд Миколаївської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши подання старшого інспектора Березнегуватського районного сектору філії Державної установи "Центр пробації" в Миколаївській області ОСОБА_3 про вирішення питання про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу або заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі, призначеного вироком Снігурівського районного суду Миколаївської області від 13 грудня 2019 року відносно ОСОБА_4 ,
встановив:
18 серпня 2020 року старший інспектор Березнегуватського районного сектору з питань пробації ОСОБА_5 звернулася з поданням, в порядку ч. 3 ст.26 Кримінально-виконавчого кодексу України, про вирішення питання про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу або заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі, призначеного вироком Снігурівського районного суду Миколаївської області від 13 грудня 2019 року відносно ОСОБА_4 , посилаючись відсутність інформації про причини не виконання вироку суду.
У судове засідання учасники провадження не з`явилися.
Від представника органу пробації та прокурора надійшли письмові заяви, в яких вони подання підтримали та просили слухати у їх відсутність.
Засуджений та його захисник про причини неявки суд не повідомили.
Відповідно до вимог п. 2 ч. 5 ст. 539 КПК України неявка в судове засідання осіб, які належним чином повідомлені про місце та час розгляду подання, не перешкоджає проведенню судового розгляду.
Дослідивши подання та додані до нього документи, суд прийшов до такого.
Згідно з положеннями ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 22 КПК України кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.
Частиною 2 ст. 26 КВК України передбачено чотири види подання, з яким повноважна особа кримінально-виконавчої інспекції має можливість звернутися до суду, а саме: 1) про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу; 2) про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських робіт; 3) про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді виправних робіт; 4) про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді позбавлення волі відповідно до закону.
Судом встановлено, що вироком Снігурівського районного суду Миколаївської області від 13 грудня 2019 року ОСОБА_4 визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 197-1 КК України та призначено йому покарання у виді штрафу у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400грн.
Вирок набрав законної сили 07 липня 2020 року та 21 липня 2020 року був направлений до Березнегуватського районного сектору філії Державної установи "Центр пробації" в Миколаївській області для виконання.
Звертаючись до суду з поданням про заміну несплаченої суми штрафу керівник органу пробації не конкретизувала, який вид покарання необхідно застосувати до засудженого за наслідками розгляду даного подання, зокрема, громадські, виправні роботи або позбавлення волі, на який термін. Таким чином, подання не містить чітких і безальтернативних вимог.
При цьому, суд звертає увагу, що покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі є окремими видами покарання і застосування будь-якого виду покарання повинно бути обґрунтовано з таких підстав.
При розгляді подання про заміну несплаченої суми штрафу іншим видом покаранням, суд зобов`язаний з`ясувати, чи мав засуджений реальні можливості виконати покладені на нього обов`язки і чи можна розглядати факти, викладені у поданні уповноваженого органу пробації, як свідчення небажання засудженого стати на шлях виправлення; можливість замінити несплачену суми штрафу покаранням іншого виду.
Разом із тим, у матеріалах подання, відсутні дані як про отримання ОСОБА_4 повідомлення про необхідність сплати штрафу, так і про неможливість сплати ОСОБА_4 штрафу чи про наявність поважних причин несплати штрафу, також до подання не приєднано будь-яких документів щодо особи засудженого (відомості про працевлаштування, відсутність обмежень для призначення покарання у виді громадських робіт).
За таких обставин, за відсутності доказів на обґрунтування подання, суд позбавлений можливості вирішити питання про заміну штрафу іншим видом покарання, а тому у задоволенні подання старшого інспектора Березнегуватського районного сектору філії Державної установи "Центр пробації" в Миколаївській області ОСОБА_3 слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 26, 41 КВК України, ст. 53 КК України, ст. ст. 56, 57, 537, 539 КВК України, суд,
постановив:
У задоволенні подання старшого інспектора Березнегуватського районного сектору філії Державної установи "Центр пробації" в Миколаївській області ОСОБА_3 про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу або заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі, призначеного вироком Снігурівського районного суду Миколаївської області від 13 грудня 2019 року відносно ОСОБА_4 - відмовити.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Миколаївського апеляційного суду через Снігурівський районний суд Миколаївської області протягом семи днів з дня оголошення ухвали.
Суддя
Суд | Снігурівський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2020 |
Оприлюднено | 31.03.2023 |
Номер документу | 91312350 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про заміну покарання відповідно до частини 5 статті 53, частини 3 статті 57, частини 1 статті 58, частини 1 статті 62 Кримінального кодексу України |
Кримінальне
Снігурівський районний суд Миколаївської області
Квєтка І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні